Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek a gyerekének az osztály...

Akinek a gyerekének az osztályában van mogyoró, glutén laktóz stb érzékeny gyerek, ti hogy csomagoljátok a tízórait?

Figyelt kérdés

Fiam most lesz elsős. Lesz olyan az osztályban aki szinte mindenre allergiás. Ma volt szülői és ott háborgott, hogy reméli senki nem tesz olyat a gyerekének amire az ő gyereke allergiás.

Próbálok erre figyelni, de pl a mogyorókrém illatától is roham lehet?

Fiam eléggé egyoldalúan reggelizik, nutellás kenyér + gyümi. Ezt mivel lehetne helyetsíteni? Konkrétan a gyümölcs is baj a fruktóz miatt


2018. aug. 28. 20:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
91%
Aki ilyen szinten mogyoró allergiás, annak bárhová veszélyes még csak betennie is a lábát. Bárhol találkozhat "nyomokban mogyoróval." Egyébként az allergiás reakcióknak az anafilaxia a legsúlyosabb következménye.
2018. aug. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
29%

Magyar anyák szolidaritása:


“Háborogjon csak. Én biztos olyat csomagolnék amit szeret.” 


“Eszedbe se jusson erre odafigyelni.”


“Semmi közöd az ő gyerekéhez.”


 “Kutyát is be lehet erre idomítani.”


“Nem a te dolgod odafigyelni más gyerekére,”


“Te ezzel ne törődj”


“Engem amúgy nem érdekelne a helyedben..”


“Nem a te gyereked, így vigyázzon rá ő. “

2018. aug. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
22%
Előző, ez nagyon szomorú, ezért is költöztem el 12 éve Magyarországról, és vissza nem teszem többé oda a lábam. Az emberek hozzáállása miatt.
2018. aug. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
98%

De komolyan, utolsó előtti, mégis mi a szrt csináljanak a válaszadók? Jó, oké, a mogyorót megértem, tényleg vigyen csokikrémet vagy valami egyéb édes krémet. OK.

De ez nem súlyos allergiának tűnik, hanem szimpla hisztinek a másik anya részéről. Nehogy előírja már, hogy más gyerek nem ehet tejterméket vagy cukrosat mert az övé sem. Azt értem h a mogyoró pl. száll a levegőben, de a laktóz?

Tanulja meg a másik gyerek, hogy nem szabad beleenni a másik kajájába, nem olyan lehetetlen ez. Illetve kérdező, inkább te tanítsd be a gyereked, hogy ne adjon a másiknak a kajájából, nem hiszem, hogy a másik szülő képes lenne ezt meglépni a saját gyereke biztonsága érdekében.

(Nem teljesíthetetlen feladat nem beleenni a tiltott kajákba, az egyik uncsim refluxos vagy mi a szösz, már oviba se ehetett pl. fűszeres dolgokat, kechupot, ilyesmit, de el lehetett engedni egy szülinapra a mekibe, a kicsi osztálytársaival, még mielőtt kihozták a kaját, mondta, hogy neki nem szabad a kechup, és tartotta hozzá magát. Nem olyan nehéz megértetni egy kicsivel, hogy van ami rosszat tesz neki, csak hát egyesek szrják le magasról a gyereküket és inkább a többit bszogatják a szüleikkel együtt)

2018. aug. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nagyon egyetértek. Ha mindenki csak a saját gyerekével törődne, nem lenne semmi probléma. A gyerek nem hülye, főleg egy hat éves, simán meg lehet vele értetni, hogy mit ehet, mi az amit esetleg elfogadhat, ha kínálják, és mi az ami nem. Az allergiája az ő felelőssége. Nekem is inkább úgy tűnik, hogy az érintett gyerek anyukájának egyszerűbb más szülőkkel hőbörögni, mint a saját gyerekével érdemben foglalkozni.
2018. aug. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Megbeszéltem vele már ezeket ma megértette, nem ad az ennivalóból, nehogy beteg legyen a másik kisfiú.

Azt is elmondtam egyen szépen bent evés után alaposan mosson arcot kezet.

Holnap mennek csibe táborba oda csomagolni kell tízórait, remélem nem lesz gond.

Ismertük már azt a családot, egy oviba de külön csoportba jártak. Voltak gonfok mert a kisfiú nem értette meg ő miért más kap mint a többiek. Nem egyszer ráhagyták az ovónők nem bírtak vele.

Holnapra teszek 2 szendvicset vajkrémmel szalámival rozskenyérben. Mellé koktél paradicsommal szőlővel és egy cini minis szelettel.

2018. aug. 29. 13:41
 27/29 anonim ***** válasza:
84%

8 eves a lanyom, mogyoro, dio, mandula stb mind tiltolistan van, allergias rajuk. 3 evesen derult ki. Ovodaban, iskolaban tisztaban vannak vele (van nala sokkal tobbmindenre allergias gyerek is az osztalyban). A lanyom tudja hogy nem szabad elfogadni mastol semmit, 3 evesen is tudta, felfogta ha nem akar egy ujabb allergias reakciot es szurit a surgossegin, akkor nem szabad. Ha vmi sulis rendezveny van, az allergiasoknak kulon szolnak h vigyenek olyat amit ok ehetnek. De az oviban sem volt olyan h beleeszik vki mas tizoraijaba... mindenki szepen ette a magaet.

Azt elfelejtettem irni, hogy kulfoldon elunk...

2018. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam glutén allergiás most kamaszként derült ki ,az osztályába tudják a gyerekek róla tanárok is senki nem kínálja meg semmivel és ő sem eszik semmit meg amit nem az ebédlőben a konyhásoktol kap vagy nem én adtam neki.
2018. aug. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
Csak közlöm, nem mindegy milyen mértékben allergiás. Van aki halálos szinten.
2022. márc. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!