Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek a gyerekének az osztály...

Akinek a gyerekének az osztályában van mogyoró, glutén laktóz stb érzékeny gyerek, ti hogy csomagoljátok a tízórait?

Figyelt kérdés

Fiam most lesz elsős. Lesz olyan az osztályban aki szinte mindenre allergiás. Ma volt szülői és ott háborgott, hogy reméli senki nem tesz olyat a gyerekének amire az ő gyereke allergiás.

Próbálok erre figyelni, de pl a mogyorókrém illatától is roham lehet?

Fiam eléggé egyoldalúan reggelizik, nutellás kenyér + gyümi. Ezt mivel lehetne helyetsíteni? Konkrétan a gyümölcs is baj a fruktóz miatt


2018. aug. 28. 20:13
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maximum annyi a teendőd, hogy a fiadnak elmagyaràzod, hogy ennek a kis tàrsának soha nem adhat a tìzóraijából még egy falatot sem, mert komoly baja lehet tőle.
2018. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Te ezzel ne törődj, azt egyen a gyereked amit szeret! Kisgyermeknevelő vagyok, egy pár évvel ezelőtti csoportomban volt egy kisfiú, aki allergiás volt a banánra. A szülei nagyon szépen megtanították, hogy nem ehet banánt, beteg lesz tőle. Soha nem jutott eszébe a közép tányérról elvenni, mindig tudta, ha van 3 banán és egy barack (vagy más gyümi), hogy a barack az övé. És nem csak ő, de a többi gyerek is tudta, hogy a banán az övék, a másik gyümölcs meg a Balázsé. Amúgy meg én a 8+4+3 év alatt, amit iskolában töltöttem nem találkoztam azzal a jelenséggel, hogy megettük volna a másik ennivalóját. Persze a nasiból (ropi, chips, cukorka stb.) megkínáltuk egymást, de azt gondolom, hogy egy 6-7 éves gyerektől elvárható, hogy ne egyen mogyorósat, ha tudja, hogy allergiás. A szülőnek meg kell tanítania, hogy kérdezze meg a tanító nénit vehet e, tartalmaz e számára allergént.
2018. aug. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
63%
Épp 3 napja láttam a tv-ben a szuperdada sorozat egy részét. Ahol azt magyarázta a 16 éves lánynak, hogy ne vigyen haza nutellát. Hiába eszi a szobájában elzárva, ha utána lemegy a kisöccséhez (aki mogyoró-allergiás) és ad neki egy puszit vagy megfogja a kezét, a kicsi rohamot kaphat. Leszögezem, nem értek az allergiához, de ha ez igaz, és valamelyik osztálytárs nutellás kenyeréből kerül az asztalra is (mert például meglökik és leesik a kenyér), amit később az a gyerek megfog.... Szóval akkor valahol érthető az illető anyuka aggodalma (Az aggodalma, nem a hisztije). De lehet, hogy ez az egész nem igaz, lehet, az allergia nem így működik, én csak a tv-ben hallottam.
2018. aug. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező is előző, a mogyoró allergia az nem a nutellaára való allergiát jelenti , az a sima mogyoró, arra nincs allergia, itt a földimogyoró Allergiáról van szó.

Én külföldön lakom, és itt tilos bármi földimogyorót vinni az összes létező iskolába és óvodába, ugyanis igen , annak már attól a szöszétöl ami felszáll ha kibontják, anafilaxiás sokkot kaphat és belehal. Nem tudom erre gondolt- e az anyuka. Ott tényleg 2 perc alatt beáll a halál, tehát ez nem játék.

2018. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

A mogyoró lehet problémás. Pl repülőkön sokszor nem is adnak már. Néha van olyan hogy bemondják, hogy senkinek még csak eszébe se jusson kinyitni egy földimogyorót, mert annyira allergiás rá valaki. Konkrétan lehet valaki annyira érzékeny, hogy hozzá sem ér a mogyoróhoz és mégis rohama lesz tőle.


A glutént, laktózt és fruktózt nem értem. Azokkal még sosem hallottam ilyet. Az anyuka hozzáállásából pedig arra következtetek, hogy a mogyoró sem ilyen problémás náluk. Ha tényleg ennyire érzékeny lenne a gyerek, akkor nem ilyen stílusban osztana le titeket.


Engem amúgy nem érdekelne a helyedben... Nem a te gyereked beteg, teljesen irreális elvárás, hogy ne csomagolj se gyümölcsöt se kenyeret se tejterméket. Ha aggódsz, akkor az első 1-2 ne csomagolj mogyorót. Más úgyis megteszi... Jobb a békesség, hogy véletlenül se miattad legyen rosszul az a gyerek.

2018. aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Én is hallottam már erről, hogy belélegezve is lehet tőle beteg ezért aggódok. Most keresgélek alternatívát wow napraforgóvajat ami állítólag hasonló a nutellához
2018. aug. 28. 22:05
 17/29 anonim ***** válasza:
47%
Én Kanadában élek, és itt jóval gyakoribb a mogyoróallergia. Szinte minden iskolában előfordul 1-2 gyerek. És érdekes, itt a szülők és a gyerekek is megértik ezt, és nem visznek semmi mogyorót tartalmazót az iskolába. Mert ha a gyerek erősen allergiás, akkor nem kell megennie a mogyorót, attól is baja lehet, hogy egy légtérbe tartózkodik a mogyoróval. Én is egy iskola napközijében dolgoztam, és az osztályomba is volt ilyen gyerkőc. És a többiek figyeltek rá, és tiszteletbe tartották. Egyszer bekerült véletlenül egy műzliszelet, ami nem volt mogyorómentes, a gyerekek azonnal észrevették, gyorsan berakták egy nejlonzacskóba és kivitték a kukába. Örülök, hogy olyan helyen élek, ahol az emberek figyelnek egymásra már kicsi koruktól fogva.
2018. aug. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
87%

Nem a te gyereked, így vigyázzon rá ő. Annyi, hogy mondd el a gyerekednek, hogy neki sose adjon az ételéből semmiképp.

Gondolom, neki is megtanítja az anyja, hogy ne egye meg más kajáját, hat évesen ezt amúgy is illik tudni.

2018. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
74%

nutella helyett sima csokikrém, ami mogyorómentes jó lehet (igen, a mogyoró tényleg NAGYON veszélyes tud lenni, ha valóban allergia és nem érzékenység, de ebben az esetben pl az étkezőbe sm mehet be a gyerek, mert az összes osztály összes gyereke nem figyelhet folyamatosan erre) ... a többi kiküszöbölése meg nem a te dolgod.


de egyébként a "mindenre allergiás" nem szokott mogyoróra is az lenni. A minden alatt ilyenkor rendszerint csak a nutritív allergiát érik, tehát azt, amit megeszel. a mogyoró nem így allergizál.

2018. aug. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, én írtam már az előbb is, hogy ha földimogyoróra allergiás valaki, , annak semmi köze a nutellához! A nutella az sima mogyoró az NEM allergén. Nyugodtan rakhatsz nutellát!
2018. aug. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!