Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennétek, ha nektek nem...

Mit tennétek, ha nektek nem tetszene annyira az iskola, de a gyereketek szeretné?

Figyelt kérdés

Még mielőtt megosztanék bármit, leírom, hogy direkt nem fogok konkrétumokat írni. (hely, kerület, stb.) Annyit megosztok, hogy Budapestről van szó.

A gyerekem most kezdte az iskolát, ami első blikkre nagyon jó választásnak tűnt minden szempontból. A tanárok nagyon kedvesek és segítőkészek, viszont aránytalanul nagy a kisebbség az osztályban. (22 gyerekből 19).

Gyakran kérdezgetjük itthon a gyerkőcöt, hogy jól érzi e magát az osztályban, milyen a többi gyerek.

Ő azt mondja, hogy szeret ide járni, tetszik neki az iskola és a tanárok is nagyon kedvesek, a gyerekekkel sincs probléma, ő is összebarátkozott már valakivel, "aki egy a maradék 3-ból."

Ti annyiban hagynátok ezekután a dolgot vagy esetleg keresnétek olyan iskolát, ahol arányosabban eloszlanak a gyerekek?

Hangsúlyozom, hogy semmiféle rasszista indíttatás nincs a kérdésem mögött.

Köszönöm a normális válaszokat!



2018. szept. 5. 13:37
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Nem itt laktunk, tehát nem tudtam, hogy milyen a suli, körzet szerint ide tartozik.

Amit olvastam róla (mármint az iskoláról) az alapján nekem nagyon tetszett, az ahogyan állnak a gyerekekhez, meg úgy általánosan az iskola tanrendje is.

A szülői értekezletre pedig ezen 3 szülő kivételével más nem volt ott. Tehát fogalamam sem volt arról, hogy a maradék 19 gyerek kicsoda. Mi, akik ott voltunk letudtuk annyival, hogy biztos dolgoznak, nem tudtak eljönni, stb.


A környék átlagosnak mondható, kevés romával találkozok. Akadnak bizonyos utcákon nem mondom, de nem feltűnően sokan átlagosan.

Tanácstalan vagyok, mert a gyerek jól érzi magát és amúgy, ha nem ez lenne az arány ez egy jó iskola lenne... De így azért vannak kétségeim.

2018. szept. 5. 14:31
 12/25 anonim ***** válasza:
31%
Váltanék, pedig nem vagyok rasszista, de a gyerekemet nem hátrányból akarom indítani.
2018. szept. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ha váltani akarsz akkor minél hamarabb.
2018. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Valaki le tudná írni, hogy mi a menete a váltásnak? A tankönyvek ugyanazok maradnak az új iskolában is?
2018. szept. 5. 14:41
 15/25 anonim ***** válasza:
95%

Elmész a kiszemeltz iskolába, beszélsz az igazgatójával, ha van hely és fogadják a gyereket, kapsz egy befogadó nyilatkozatot, amit beviszel a jelenlegi suli titkárságára, és kb ennyi. A papírdolgokat elrendezik egymás között a sulik.

Könyveket lehet, hogy le kell adni, és amott felvenni újra, hiszen az iskolán kerseztül kapja a gyerek, nem is mindenhol az ingyenes könyveket használják.


Viszont javaslom, hogy mielőtt belerángatod ilyenbe a gyereket, nézz körül, ismerkedj meg a leendő tanítónénikkel, nézd meg az osztályt és a szülőket is, nehogy aztán szarból még szarabba vidd.

2018. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

12-vel egyetértek.. Én ezt tényleg nem rasszista indíttatásból írtam ki.

De ahogy a gyerekem elmeséli, ha nem lenne rajta kivül ez a 2 kisgyerek még ott az osztályban a többiek nem szólnának hozzá, nem ülnének még mellé sem. :(

2018. szept. 5. 14:44
 17/25 A kérdező kommentje:
15- igaz! Köszönöm szépen!!
2018. szept. 5. 14:45
 18/25 anonim ***** válasza:
34%
Gyakran kérdezgeted????? Ez volt a harmadik napja...
2018. szept. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ellentmondásosak a válaszaid.

Előbb azt írod, szereti az iskolát, utána, hogy hozzá se szólnak, csak az a két gyerek.

2018. szept. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
88%

Ok, tehát gyakran kérdezgeted az iskola 3. napján a gyerekedet, aki szereti az iskolát, de ki van közösítve, és minden rendben az iskolával, de csak az ő osztáylába 19 kiközösítő cigánygyerek jár, valamint a szülőin 22-ből kizárólag 3 nem cigány szülő volt jelen, mert a 19 cigány családnak egyáltalán nem fontos a saját gyereke, egynek sem.


Ez olyan kamu, mint egy ház.

2018. szept. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!