Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy oldjátok meg reggel ha a...

Hogy oldjátok meg reggel ha a kisebb testvér beteg?

Figyelt kérdés

Kisfiam most kezdte az első osztályt, nyilván kísérjük reggelente. Van egy lassan 4 éves ovis húga, aki ma este belázasodott. A probléma hogy az apjuk 24 órás műszakban dolgozik és 7.45-8-nàl előbb nem igazán fog hazaérni reggel.

Viszont a kisfiammal be kell érnünk max 7.45-re.

Berángatnátok a beteg kistesót a naggyal a suliba? Más hogy oldja meg az ilyen helyzeteket?


2018. szept. 13. 20:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsős, 2. hete iskolás. Nem engedném én sem, hiába van 5 percre a suli (nekem 2. félévtől járt haza egyedül, pedig mi 20 percre lakunk a sulitól). Én is azt csinálnám, hogy osztálytárs anyukáját kérném meg, hogy vegyék fel útközben és vigyék el az enyémet is. Vagy esetleg ha az osztályfőnök is arra jár, akkor ő is elviheti (a miénk nagyon segítőkész, még ilyenre is meg lehet kérni, észszerű kereteken belül). Ha végképp nincs más, akkor tényleg szomszéd, vagy barátnőt felhívni, hogy reggel ugorjon már át pár percre, míg elviszed a másik 2-t.
2018. szept. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
28%
Második naptól gyalog és egyedül jártak. 15 perc. Bicajjal időnként, úgy 4-5 perc.
2018. szept. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%

esküszöm, nem értem, mi abban a nem hasznos, hogy első körben a gyerek tanárának szólnék, hogy késni fog a gyerek.

2 hete tart az iskola, nem feltétlen vannak mindenkinek régóta tartó ismeretségei, nem minden gyerek az ovis pajtásokkal, szomszédokkal jár egy iskolába.


Az enyém másodikos, de még most sem engedném el egyedül. és nem is akarna egyedül menni. Ellenben, ha időben szólok az osztályfőnökének, simán elképzelem róla, hogy eljön felénk a gyerekért.


Lázas kicsit pedig nem cipelgetnék ide-oda, semmi szüksége rá.

2018. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Én minden választ hasznosnak találtam!

Végül elsétált velünk a kislányom, nem volt lázas reggel, bár oviba természetesen nem ment.

Hát...nem tudom, én még egyedül nem engedném az elsősömet. Nem mintha nem lenne képes rá, önálló nagyfiú, de egyelőre így vagyok nyugodt.

2018. szept. 15. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!