Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 2. osztályos gyereketek mit...

2. osztályos gyereketek mit tanul most matematikából?

Figyelt kérdés

Nálunk elsőben "megtanultak" a 20-as számkörben összeadni, kivonni. Plusz sorozatok, 3 tagú műveletek, szöveges feladtok.

És ma ért a sokk, mára már tudniuk kell a 2-es szorzótáblát! WTF?????

Vagy csak én vagyok elmaradott, ez normális?


2018. szept. 27. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk még 20-as számkör van, összeadás, kivonás, jó sok nyitott mondat, szöveges feladatok. Szórás is idén lesz, de még nem kezdték el.
2018. szept. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Konkrétan MOST még csak az elsős anyagot ismétlik, jövő héten írják a felmérőt.

Szorzótábla elvileg 2. féléves anyag, de:

A 2-es szorzótáblán nincs mit megtanulni, tudni kell két azonos számot összeadni. A 2-es szorzótábla nem szorzás, hanem szimpla kéttagú összeadás. 20-as számkörben mozogva is belefér, tehát abszolút elsős tanagyag.

Nálunk tanulgatják, számolnak kettesével, hármasával, négyesével már. A szorzás alapja. Enyém már kapott pirospontot a 4-es szorzótáblára, pedig nem tud szorozni, pusztán csak tudja, hogy a 2 azonos számot 2x kell összeadnia. 4+4+8. Háromtagú összeadás nem okozhat gondot.


Szerintem csak túlgondoltad ezt a dolgot, teljesen normális, ahogy haladnak.

2018. szept. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Másodikos fiamék a hármas szorzótáblát tanulják, itt nem második féléves anyag.
2018. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Lányomék is múlt héten tanulták a 2es szorzást, és osztast..lilllla gőze nincs, abszolute nem érti..

Lehet hogy ez a tanmenet, de még stabilan osszeadni/kivonni SE tudnak..a fél osztálynak full gáz lett a felmérő...

Szóval ha tananyag, ha nem, szerint ha látom hogy nem megy nekik, akkor meg kéne probalnia a tanárnak más módon, es nem 2 nap utan felmerokkel kicsinálni a gyerekeket, akik egesz rohadt hétvégén ezt tanulták(legalabbis az enyém biztosan).


De nem, holnap már a 3as szorzas, osztas.. frankó. Már keresem a kisegítő sulit neki komolyan..ez az egész beteg...

6 verszszakos vers, szorzotabla, es 18 német szó, olvasás iras..ez a hétvégi móka egy masodikosnak egy olyan suliba, ahol benne van szabalyzatban, hogy tilos házi feladatot adni nekik...

Én kivagyok...bocsi, eltértem a lényegről...

2018. okt. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"6 verszszakos vers, szorzotabla, es 18 német szó, olvasás iras.."

azért ez nehogymár megterhelő legyen!

6 versszak az Itt van az ősz -gondolom. felolvasod néhányszor a gyereknek, elolvassa néhányszor magának és kész is. Enyém metanulta napköziben a Cinege cipőjét. Nem mert kellett, hanem mert olvasást gyakoroltak és a nap végére tudta.

18 szó. Szintén segítséggel max fél óra. de ha szétosztod, percek. Ha játékot csinálsz belőle, annyi se.


A 2-es (és 4-es) szorzótábla szimpla összeadás.

Nálunk 2-es, 3-as, 4-es, 5-ös és 10-es már megy a gyerekeknek, mert játszanak vele. Számolnak pl hármasával. És voilá máris tudja.

Itt is vannak olyanok, akik még nem tudnak 20-as számkörben összeadni, kivonni (megjegyzem, a 2-es szorzótábla az 20as számkörben mozog!), de az valahol a szülő hibája is. Le kell ülni otthon is a gyerekkel, ha valamit nem ért, nem lehet azzal takarózni, hogy azért van a napközi!

2018. okt. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hát utolsó, pont az olyan szülőkkel van a baj, mint amilyen te vagy.

Örülj neki, hogy a te gyerekednek nem probléma. De hidd el, nem a tiéd az átlag.

2018. okt. 9. 13:19
 7/10 anonim ***** válasza:

És pontosan mi is a baj az ilyen szülőkkel?


Kíváncsivá tettél.

2018. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál mennyi a házi az kb alap dolog szerintem. Ha nehezen megy a tanulás akkor több időt kell rá fordítani, magán tanárral együtt
2018. okt. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Teljesen egyet értek. Ez nem sok tanulnivaló. Ha a gyermek a suliban és a napköziben csinálja a dolgát (és a tanító is!!!), akkor hétvégére ebből nem hoz haza sokat. Azért még nem úgy kell verset tanulni, hogy hopp, a Walesi bárdokhoz értünk, jövő hétre tanuld meg! Itt még olvassák többször együtt egészben, versszakonként, magukban, hangosan... Mire jön a hétvége, a gyerek már hallotta legalább 20x. Innen minimális ráfordítással már meg is van.

De pl az Itt van az ősz... az a vers, amiről tudni lehetett, hogy memoriter lesz, mindig is az volt. Én speciel az elm,últ 7 év során már számtalanszor mondtam el a gyerekemnek, mint ahogy az Arany Lacinak-ot is, a János Vitéz első fejezetét is és fene tudja még mi mindent. Csak szólok, hogy az Arany Lacinak-on kívül még lesz idén memoriter az Anyám tyúkja is egészen biztosan. Nem lesz baja a másodikosnak belőle, ha anya néhányszor esti mese gyanánt (előtt/után) elmondja neki.

2018. okt. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy azt gondolják, ami neki és a gyerekének megy, az a másiknak is, és ugyanígy értetlenkedik, mint ahogyan te.

És ha nekem semmilyen pedagógusi vénám nincs? És még rosszat teszek azzal, ha a saját szám íze szerint magyarázom mondjuk a matematikát? Miért várható el a szülőtől, hogy iskolai tananyagot tanítson a gyerekének, ami kínszenvedés, mert a gyerek NEM AKAR egész napos tanulás után még tanulni. Ekkora gyerekeknek miért kell, hogy a rengeteg iskolai óra után még órákig tanulnia kelljen. Miért nem lehet tisztességesen megtanítani őket az iskolában? Talán mert túl sok?

2018. okt. 12. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!