Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A ti gyereketek hogy bírja a...

A ti gyereketek hogy bírja a rengeteg tanórát?

Figyelt kérdés
2018. szept. 28. 14:07
1 2 3 4 5
 41/48 anonim válasza:
100%
Én jelenlegi tapasztalatomból mondom, nem az számít hány óra van, hanem hogy milyen órák azok. 8 osztályos vagyok, Erdélyben (ezért kissé elavult a tanítás), háromszor van 7 óránk, egyszer 6 és egyszer 5, mégis a legfárasztóbbnak azt tartom mikor 6 óránk van,mert négy különböző nyelvóránk van egymás után és a nap végére már mindent keverünk, így nem csoda hogy az utolsó két órán (biológia,földrajz) vegetálunk. Mikor hazaérünk akkor még ugye magánórák,s 5 oldalas román magolnivalók várnak... De bírni kell, mert ez az élet, itt nincs választás... 14/L
2018. okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim válasza:
83%
És tessék.. a sok iskolázott felnőtt között a 14 éves 41-esnek van esze.
2018. okt. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ne menjen iskolába..de kapálni ..utcát seperni még nehezebb !!
2018. okt. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim válasza:
67%

Nem olyan bonyolult ez. Én amikor megyek reggel dolgozni, akkor iskolásokkal együtt utazom a buszon. Hazafelé ugyanazokkal utazom pedig teljes munkaidőben dolgozom.


Ők, amikor hazaérnek, jöhet a házi feladat, készülés holnapra.

Nekem meg jut az élet szebbik, habos oldala: Főzés, mosás takarítás :D


Tehát a kérdésre a válasz, hogy valószínűleg sok. Nekem kevesebb órám volt, mégis mérnök lettem végül. Nem a mennyiség a fontos, hanem a minőség. A mai Magyarországon lehetne 5x10 órájuk is, nem jönnének ki értelmesebb gyerekek, nagyrészt a szüleiknek köszönhetően (április 8)

2018. okt. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim válasza:
44%

Ez az ára a világ fejlődésének, mivel az ember egyre több mindent fedez fel, a fiataloknak meg kell érteniük a dolgokat, ezért tanítják. A későbbi jó munkahelyek megszerzése érdekében már gyerekkorban kialakul egy versenyhelyzet,így egyesek többet tanulnak. Van akit ez nem nagyon érdekli, az nem tanul, nem megy be órákra,stb. De az nem a tanítást nem bírja, hanem a szüleitől való ,,félelmet''


41-es voltam

2018. okt. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 at__us ***** válasza:
93%

Ahogy látom picit elkanyarodtak a kommentek a témától,

illetve a konkrét kérdéstől..

Habár nincs gyerekem, de látom az utánam jövő generációkon, pl. akik most mennek középsuliba, hogy

láthatóan megnőtt a terhelés (Nekem 10 évvel ez előtt 9.-ben heti 1x7 óra, 3x6 óra, 1x4 órám volt, most nekik meg kb. heti 1x8, 3x7, 1x6) és ezt sokan szarul bírják! Többek között ez a helyzet a rengeteg ülő tevékenység miatt alakult ki, amik elveszik az időt attól, hogy kint legyenek a szabadban, sportoljanak...stb. ami a közvélekedéssel ellentétben

nem csak a testi, hanem az egészséges agyi fejlődésükhöz is kell!

2018. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim válasza:
100%
Én 8. os vagyok most és szeretnék felvételizni is, ugyanis programozó szeretnék lenni, de a tanárok annak ellenére, hogy a leg udvariasabban akarunk velük viselkedni, még a 8. óra után is (heti 2 szer van 6 órám, a többi 7 meg 8), de ők csak dolgozatot íratnak, olyan leckékből kérdeznek, amit még vagy 5 lecke múlva veszünk, és csodálkoznak a szüleink, hogy a tavalyi 7. évben milyen jó tanulók voltunk, most meg 3 as vagy 4 es... Nem 8. ban kellene elcseszniük a tanároknak a tanulmányi átlagunkat, ugyanis az osztályomból sokan szeretnének olyan suliban tovább tanulni, ahova kell a felvételi és a jegyek átlaga is.
2018. okt. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 at__us ***** válasza:
68%

47-es!


Habár sok helyre kérik a diplomát, de nem kiválthatatlan otthoni tanulgatással, programozással, amit ha elég korán elkezdesz, akkor sokra lehet vinni papír nélkül is!

Persze érettségiig juss el azt ajánlom, de maximálisan aláhúznám, hogy plusz hobbi projektek, témával való foglalkozás "konvertálható" diplomává, visszafelé meg

inkább az a helyzet, hogy megnézik, hogy mit tudsz és az alapján fognak felvenni vagy nem, papír az másodlagos!


- by. Egy végzés előtt álló mérnökinfós hallgató.

2018. okt. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!