Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kellene szolnom valakinek, ha...

Kellene szolnom valakinek, ha a gyerek nem szeret egy tanárt az iskolában?

Figyelt kérdés

Kisebbik lányom elsös, és nagyon szuper iskolába jár.(helyi általános) Èn is segítek 1x egy héten szakkörben, ismerem az igazgató helyettest is, és a nagyobbik lányom Tanitójával jóba vagyok.

Kisebbik lányom tanítóját nem igazán ismerem, de a kisebbik lányom szereti, és ahogy hallom a tanárnéni is sokat dicsérgeti.

DE a müvészeteket más tanár tanítja nekik. Ès ezt a tanárnöt a kisebbik lányom nem szereti. Mindig jön, hogy ahhhh, megint müvészetek. Azt is elmondta, hogy mindig leszolja öt/öket a tanár, soha semmi nem jó a tanárnak ahogy csinálja a dolgokat...


Kisebbik lányom az a tipikus gyerek aki az ovodában mindig a legjobb gyerekek között volt(az ovonök ódákat rengteg róla), de otthon sokszor kisördög(nem mindig, de itton már nem az a szuper gyerek). Na most én sem tudom, hogy a gyerek az iskolában hogyan viselkedik, de ha ovodai viselkedését veszem, akkor biztosan ott is szuperül viselkedik.


Kérdés, hogy kell-e szolnom valakinek(gondolom tanító lenne az)? Vagy minden gyereknek van olyan tanár akit nem szeret.

Mi van, ha szólok és végül is a gyerekem rászolgált, hogy nem szeretik egymást a tanárral?


Más anyukákat is kérdeztem és nagy lányomat is. Nagylányom azt mondja, hogy a többi gyerek is utálja ezt a tanárt(na jó ilyen is van minden iskolában), és más anyukák is hallottak ilyet róla, de osztálytárs kisfiu nem panaszkodott ez miatt otthon.


Amiért most már erösen gondolkodom, hogy szolnék, mert a gyerek ösziszünet után(Németország) azzal kezdte, ne máááá iskola akkor mennem kell müvészetekre. Ez nagyon meglepett, mert maga az iskolát és tanítóját nagyon várta...


Mit tennétek?



2018. okt. 24. 10:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%

"Ez komoly? Nem szereti a tanárt? Nem mondod? Te mindenkit szeretsz? Az összes kollégáét, főnököt, szomszédot?"

A gyerek alapesetben nem előítéletes, ha nem ártottak neki, akkor nincs miért ne szeresse/kedvelje a másikat. Oké, lehet s másik semleges is, de egy 6-7 éves számára ha konkrétan nem szereti, nem akar az órájára menni, akkor ott érte őt rossz élmény (mint ahogy le is írta a kérdező)


egyébként nem értem én ezeket a válaszokat. Hát ha a saját gyerekemért nem állok ki akár a tanárral szemben is, akkor ugyna kiért? Igenis minden követ megmozgatnék a suliban, ha remélném, hogy a gyerekemnek attól jobb lesz. Nem bíznám rá, hogy majd alakul valahogy, addig meg had kínlódjon, had gyötrődjön...

2018. okt. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem szólnék, ennek csak egyetlen következménye lenne: az ofö szépen elmesélné a másik tanitonak, hogy utálja a lányod, na innentől kezdve már biztosan utálná ő is a lányodat, semmi értelme.
2018. okt. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%
Inkább a gyermekedet arra kell megtanítanod hogy legyen benne tolerancia, és fogadja el hogy az életben nem mindenki "szuper", sőt a többség igen nagy f.fej :) mindenhol vannak tanárok akiket a fél suli nem szeret...ahhoz hogy valakit leváltsanak komoly szülői összefogás és persze indok is kell....mi leváltottuk gimiben az ofőt mert alkalmatlan volt osztályfőnöknek. Kozosen az osszes szulo aláírásával. Ott is hagyza a tanári pályát emiatt. Tényleg xar ofő volt....altalanosban is volt egy tanarunk akit elkuldtek mert kulcsal beverte az egyik diak fejét. Meg mindenkit felpofozott. De ez megint mas teszta. Ha nincs ilyen indoka maximum sajat magad teszed nevetségessé ha pattogsz.
2018. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
58%
Miért is kellene kiállni érte, utolsó? Nem bántotta a gyereket. Ezen kívül a gyerekek nem szeretnék mindenkit. Már a csecsemőid elhúzódik, ha valaki nem szimpi neki, pláne ezt teszi a 6 éves,
2018. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
12%

Egy csecsemő nem érez szimpátiát. Lehet valakinek a megjelenése, hanghordozása a száméára ijesztő és attól elhúzódik.

Hogy nem bántotta a gyereket a tanár? nekem a "mindig leszolja öt/öket a tanár, soha semmi nem jó a tanárnak ahogy csinálja a dolgokat" leírás ezzel azért egyenértékű. Bántani nem csak úgy lehet, hogy üti-veri.

2018. okt. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%
Végig sem olvastam. Annyira rossz a helyesírásod, ülj be meg az iskolapadba! Borzalom.
2018. okt. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
92%

''A gyerek alapesetben nem előítéletes, ha nem ártottak neki, akkor nincs miért ne szeresse/kedvelje a másikat. "


ezzel nem értek egyet. maximum 3 éves korig van így. a Kislányom 4 éves, de már pl mondogatja hgoy nem szereti a dédipapát - persze dédipapával semmi baj azon túl, hogy kicsit már öreg és ezért fura dolgai vannak - amit mi felnőttként tolerálunk, egy gyereknek meg furcsa vagy ellenérzést vált ki belőle pl hangosan beszél, rászól a gyerekre hogy ne válogasson az ételek közül, régimódi stb....miért ne lehetne ugyanígy ellenérzése tanárok iránt főleg annak, aki már 6-7 éves?? Akár csak ha hosszúhajú férfi és nem szereti a hosszúhajú férfiakat...vagy túl mogorva...vagy túl büdös...vagy viccet űzött a gyerekből amit más osztálytárs esetleg jópofának tartott, ő meg elszégyelte magát és ilyen apróságok...még sorolhatnám mi mindentől nem szeretheti...ettől független ez nem "váltó ok"

2018. okt. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Javíts ki, ha tévedek, de nekem ennyiből úgy tűnik, a lányod azért nem szereti a tanárt mert itt nem ő a legjobb és nem ő a kiskedvenc. Ezt éli meg kudarcként. Ha ez a gond, mindenképpen dolgozni kellene rajta!

Ettől függetlenül én mindenképpen beszélnék a tanárral is. Ha bejárós vagy a suliba, akkor ezt feltünés nélkül válthatsz vele pár szót; milyennek látja a lányod, hogy dolgozik órán? a múltkor rosszul érintette, hogy nem úgy sikerült a ...., ahogyan szeette volna. Mit gondol róla?

Nem azzal kell kezdeni, hogy utálja a gyerek.

+ a többi szülőnél is érdeklődnék, mi a véleményük a tanárról.

Ezek alapján már nagyjából ki fog derülni, hol a gond és keresni a megoldást.

2018. okt. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
5%

" túl mogorva...vagy túl büdös...vagy viccet űzött a gyerekből amit más osztálytárs esetleg jópofának tartott,"

Akkor máris tett azért, hogy ne szeresse. Egy alsós tanító nem engedheti meg ezeket és hasonló dolgokat magának. Szerintem.

Igenis kell beszélni a tanárral!

Mi elsőben (tavaly) úgy indítottunk, hogy a gyerekem nem szereti az iskolát, nem akar azokkal a gyerekekkel együtt járni, gondunk van az egésszel en bloc. Én ezt legelső alkalommal elmondtam a tanítónénijének. Erre válaszként a gyerekem annyi szeretetet és megértést kapott visszafelé, amennyit elképzelni sem tudtam egy idegen részéről.

2018. okt. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
78%
az most egy dolog hogy mit engedhet meg magának az ember és mit nem..az illem íratlan szabály, hogy ne légy büdös, vagy másokat nem illik kigúnyolni, van akinél alapvető van akinél nem az...és jelen helyzetben, amikor minden iskolában fele annyi tanár van mint kellene, elhiheted hogy nem fogják elküldeni a tanárt, csak azért, mert pár gyerek nem kedveli.
2018. okt. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!