Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kellene szolnom valakinek, ha...

Kellene szolnom valakinek, ha a gyerek nem szeret egy tanárt az iskolában?

Figyelt kérdés

Kisebbik lányom elsös, és nagyon szuper iskolába jár.(helyi általános) Èn is segítek 1x egy héten szakkörben, ismerem az igazgató helyettest is, és a nagyobbik lányom Tanitójával jóba vagyok.

Kisebbik lányom tanítóját nem igazán ismerem, de a kisebbik lányom szereti, és ahogy hallom a tanárnéni is sokat dicsérgeti.

DE a müvészeteket más tanár tanítja nekik. Ès ezt a tanárnöt a kisebbik lányom nem szereti. Mindig jön, hogy ahhhh, megint müvészetek. Azt is elmondta, hogy mindig leszolja öt/öket a tanár, soha semmi nem jó a tanárnak ahogy csinálja a dolgokat...


Kisebbik lányom az a tipikus gyerek aki az ovodában mindig a legjobb gyerekek között volt(az ovonök ódákat rengteg róla), de otthon sokszor kisördög(nem mindig, de itton már nem az a szuper gyerek). Na most én sem tudom, hogy a gyerek az iskolában hogyan viselkedik, de ha ovodai viselkedését veszem, akkor biztosan ott is szuperül viselkedik.


Kérdés, hogy kell-e szolnom valakinek(gondolom tanító lenne az)? Vagy minden gyereknek van olyan tanár akit nem szeret.

Mi van, ha szólok és végül is a gyerekem rászolgált, hogy nem szeretik egymást a tanárral?


Más anyukákat is kérdeztem és nagy lányomat is. Nagylányom azt mondja, hogy a többi gyerek is utálja ezt a tanárt(na jó ilyen is van minden iskolában), és más anyukák is hallottak ilyet róla, de osztálytárs kisfiu nem panaszkodott ez miatt otthon.


Amiért most már erösen gondolkodom, hogy szolnék, mert a gyerek ösziszünet után(Németország) azzal kezdte, ne máááá iskola akkor mennem kell müvészetekre. Ez nagyon meglepett, mert maga az iskolát és tanítóját nagyon várta...


Mit tennétek?



2018. okt. 24. 10:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
19: igen, van ilyen tanár is. de a tanárok 80%-a nem ilyen. ne szélsőségekben gondolkodj.
2018. okt. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
16%

Én nem látom, hogy itt akkora ellentét lenne, hogy a kérdező el akarná küldetni a tanárt. Szó sem volt ilyenről. A kérdés az, hogy segíthet-e a gyerek helyzetén, ha erről a pedagógussal (aki nem feltétlen az érintett tanár, hanem első körben az osztályfőnök) beszélnek erről.

Szerintem egyértelműen segíthet, hiszen kiderülhetnek olyan dolgok, amiken lehet (és kell) javítani. Lehet ilyen a gyerek részéről, de a tanár részéről is.


(amúgy a kérdező külföldön él. nem gondolnám, hogy ott is ilyen nagy a pedagógushiány)

2018. okt. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

igen, nem mondta hogy leváltatná, ez igaz.


szerintem azonban nem jó ha pattog vagy felfedi a tanár előtt, hogy a gyerek neheztel rá...vagy legalább bizonyosodjon meg az okáról. mert ha valami olyan kritika, ami gyenge pontja a tanárnak, az a gyerekre fog visszaütni.

2018. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell kerülő útom a tanítónénivel és a többi szülővel megbeszélni ezt?

Egyszerűbb és okosabb lenne, ha egyenesen a művészetet oktató tanárral beszélnél.

Könnyen lehet, hogy a kislányod, aki máshol jó és szófogadó (ahogy írod), vele nem olyan, mert (esetleg) gondjai vannak az anyag megértésével, vagy nem köti le, nem lehet tudni.

Meg kell hallgatni a másik felet is, egy hatéves gyerek ítélőképessége még nagyon énközpontú lehet.

Mi lenne,ha egyenesen a tanártól kérdeznéd meg, milyen a lányod az ő óráin?

2018. okt. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!