Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy viselkednêtek/mit tennéte...

Hogy viselkednêtek/mit tennétek ebben az esetben? Kihez fordulnátok?

Figyelt kérdés

A lányom 9 éves, második osztályos (évvesztes...túl kicsi volt, vissza kellett fogni az oviban).

Már tavaly óta nap mint nap panaszkodik, hogy az egyik osztálytársa (lány) mindig bántja.

Már többször voltam az osztályfőnöknél, írtam az üzenőbe.

Mindig szépen, kultúráltan megyek be, hogy legyen kedves beszélni velem erről, megkérem, hogy tegyen valamit, mert ez ninvs rendben.

Erre mindig azt mondja, hohy neki nincs a kezében semmi eszköz, nem verheti meg. Mindegyik gyerekkel gond van és ő jól ismeri a gyerekeket, ne aggódjak, mert a lányom meg tudja magát véde.

De nekem elegem van. Dühös vagyok, aggódok és érthetetlen számomra, hogy miért hagyják ezt.

Egy 40 kilós lány veri az összes többi gyereket?! Az én lányom 9 éves, talán 19 kiló (ilyen alkat, nem beteg és eszik is, ha éhes. Húst, gyümölcsöt stb...)


Mit tehetnék? Veszekedjek az anyukával? Kapjam el a kislányt?! Tanácstalam vagyok. Menjek az igazgatónőhöz? Miért terrorizálhat egy kislány 18 másik gyereket? És miêrt kell ezt eltűrni? Az iskolai abúzus nincs rendben. A lányom már iskolába se szívessen megy, pedig szerette.



2018. nov. 7. 18:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem mit kell ezen fennakadni, fiam is 9 évesen másodikosan 19 kg volt. Most harmadikos 21 kg.

Hát én azt csináltam, hogy bementem órán,odahívtam a tanárt a gyereket és a gyerekem, majd kértem mondja el mindenki a verzióját. Közöltem, hogy ez volt az utolsó, hogy itt én szóltam, következőleg szólás nélkül jóval tovább megyek. Persze én lettem a szemétbunkó, tanár szemében is, h..llyeannya meg nem is köszön, inkább fellök, de legalább azóta nem bántja a gyerek a gyerekemet. Az ilyennel nem érdemes beszélni. Vagy ordítasz egy bizonyos szint alatti szinten vele mindneki előtt, vagy ilyen halkabb megoldást választasz. De valamelyik kell. Én nem bírom a feltűnést, így emezt választottam :) De ha benned van a vér, amit irígylek sokszor, akkor menj és üvölts! Semmi bajom nincs az okkal üvöltéssel.

2018. nov. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
54%
Keresnék másik iskolát sürgösen,nem lehet gluténérzékeny a lányod ?
2018. nov. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Azt mondta a gasztrós, hogy nem. Pedig sokat fáj a hasa.


Nem, konfliktuskerülő vagyok, de...a gyerekért muszáj, mert a tanárok semmit sem érnek.

2018. nov. 7. 21:49
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Elég patt helyzetben vagy jelenleg:/ Valahogy fel kéne nyitni a kislány anyukájának a szemét, és az osztályfőnököt is cselekvésre kell bírni. Ha teheted, akkor kapd el az anyukát és az osztályfőnököt és üljetek le hárman beszélni. Az osztályfőnök is látja hogy probléma van, remélem hogy nem strucc módjára a földbe nyomja a fejét :D

Hogyha ez nem jön be, nem megvalósítható akkor marad az igazgató. Ha ott is süket füleket találsz, akkor iskolaváltás. Bár, szerintem ez lenne a legjobb ötlet...Őszintén szólva ennyi alapján nem akarok minősítést írni egy iskoláról, de valszeg borzalmas a helyzet ott. Az osztályfőnök gyakorlatilag csak dísznek van ott, mer ezek szerint a gyerekeket biztos nem neveli. Ennyi erővel odatehettek volna egy cserepes növényt is.

Én nyugodt embernek tartom magam. Ha van rá lehetőség akkor nyíltan, diplomatikus és összeszedett módon oldom meg a konfliktust - De ha már egy éve harcolnék a nagy semmiért akkor biza én is kiverném a hisztit, udvarias magatartás ide vagy oda. Ha valaki bántaná a szeretteimet, a családomat és egy év elteltével sem oldódna meg a probléma akkor nem érdekelne a diplomácia, sem a másik tisztelete. Ha eljutsz az igazgatóhoz, akkor lépj fel sokkal keményebben és határozottabban. Ha az igazgató úr/hölgy is egy hasonló cserepesnövény-ember akkor pedig joggal felemelheted a hangodat, és joggal panaszkodhatsz.

Ha az ember nem lép fel határozottan, akkor sokszor őt magát sem fogják komolyan venni. Ha a kislányod ragaszkodik ehhez az iskolához, akkor próbálj meg minden lehetőséged a megoldáshoz. Ha azt mondja hogy nem szeret ott lenni, akkor tedd át egy másik suliba. Sajnos ez a folyamatos huzavona neki sem tesz jót :/

2018. nov. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%
(Utolsó voltam) Egyébként simán elképzelhető ez a testtömeg és életkor. Ha valaki koraszülött akkor nem ritka, én például 950 grammal jöttem a világra, a hatodik hónapban. Nem olyan ritka a koraszülés sem. Mikor iskolába jártam szintén évvesztes voltam, mert lehettem vagy 6-7 éves, mire a testem és az idegrendszerem elérte azt a fejlettségi szintet, ami ideális az életkorhoz.
2018. nov. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Tudod...nem vesznek komolyan. Ma megfigyeltem, hogy hogyan állnak egy 40-es magyar nőhöz és hogyan hozzám... A húszas éveimben járok, romák vagyunk... Engem leráznak, úgy beszélnek hozzám, mint egy hülyéhez.

Pedig aztán szerintem vannak nálam gyengébb felfogású emberek is. :/


Igyekszem, de valahogy mégsem vesznek komolyan, még ő dorgál és oktat ki engem.



Arra jutottam, hogy írok neki az üzenőbe is, hogy nyoma legyen. Mai dátummal, leírva azt is, hogy ma szóban is megkerestem. Ha egy hét múlva sem lesz változás, akkor igazgató, akit megkérek, hogy hívassa be a másik anyukát és az osztályfőnököt is.


A lányomat úgy nevelem, hogy ne csúfolódjon, ne verekedjen....de nehogy már szabad legyen őt megverni.... Ez nem helyes, nem érdemli ezt.

Azt mondta az osztályfőnök, hogy kerülje el a lányom azt a kislányt...akit egészen eddig mellé ültettek! Vele kellett egy padban ülnie!

2018. nov. 7. 23:42
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos éppen elég hasonló rémtörténet van a neten kezelhetetlen gyerekekről akikkel szemben tehetetlenek a pedagógusok. Osztályok mennek tönkre ilyenek miatt és mindenki tehetetlen, ilyen a rendszer. Nem tudom, hogy mit tesz vagy tett az ofő, de azért ilyen könnyen nem ítélném el. Ha a szülő nem működik együtt akkor mégis mit csináljon? A gyerek gyakorlatilag érintethetetlen, nem hogy nem verheti meg, de lassan már rá sem szólhat. Az elbeszélgetést az ilyen gyerek leginkább le... Azért azon túl, hogy hülye a tanár adhatnátok pár tanácsot is, hogy szerintetek mit kellene tennie? Hátha a kérdező elmondhatná az ofőnek a javaslatokat.
2018. nov. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
68%
Velem is hasonló történt pontosan amikor ugyanannyi idős voltam mint a te lányod, csak harmadikos. Iskolaváltás új közeg új osztály, nem fogadták be stb. A tanítónonek KELL ezeket a helyzeteket megoldania. Nem csak az a feladata, hogy leadja az anyagot és felmérot irassson, hanem az us, hogy egy barátságos befogadására csapatot kreáljon és a gyerekek megtanulják elfogadni egymást. Már alapból rossz jel az, hogy azt mondja hogy ő nem verheti meg a gyereket. Nekem anyukám bejött az osztályba és egy órán át erről beszélt a nekünk hogy miért nem jó dolog másokat bántani. Nem használt semmit. Ha a tanító nem jó és nem foglalkozik ezekkel a problémákkal, akkor osztály kell váltani. Na meg feltétlenül beszélj az anyukaval. A gyereked meg vegye fel telefonra azt ami történik vele a suliban
2018. nov. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
86%

Rendőrségi feljelentés, esetleg ügyvéd. Másik anyuka feljelentése a gyámügynél. Konkrét értelme természetesen nem nagyon van, de jó eséllyel sikerül vele beszaratni úgy a tanárokat vagy az agresszív kislány anyukáját, hogy végre kézbe veszik a dolgokat.


Másik lehetőség, ha van nagyobb gyerek ismerős, azt megkéred, hogy beszélgessen el a kislánnyal. Nem kell megverni - jön mondjuk egy nyolcadikos gyerek, elkapja a grabancát a szünetben, és közli vele, hogy vagy rend lesz, vagy le lesz tépve az arca. Én kamaszkoromban helyretettem azokat, akik az akkor másodikos vagy harmadikos öcsémet bántották, egy haja szála sem görbült egyiküknek sem, de soha többé nem mertek a közelébe menni.

2018. nov. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én 12 éves lányom 3 fiú bántotta.

Bementem az igazgatóhoz, behivattam a 3 fiút meg az osztályfőnököt és helyretettem őket.

Nehogy már az én gyerekem menjen másik iskolába egy-két hülye kölyök miatt!

Attól, hogy fiatal roma anyuka vagy még ne hagyd magad, igenis menj be az igazgatóhoz, nem kell ordítani, nem kell alpárinak lenn8.

Elmondod milyen régóta áll fenn a probléma, hogy már megkerested az osztályfőnököt de nincs változás, úgyhogy intézkedjen sürgősen mert ha nem, tovább mész.Az igazgatónak is van felettese.


Vagy a másik, azt mondod mindenkit bánt az a gyerek, keresd meg a többi szülőt, kérjetek rendkívüli szülőit ahol ott van az igazgató meg a lány anyukája is, és együttes erővel tegyétek helyre.

2018. nov. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!