Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Honnantól kell felfelé kerekít...

Honnantól kell felfelé kerekítenie a tanárnak a félévi jegyet?

Figyelt kérdés
Elektronikus napló van nálunk, azt hallottam, hogy 4,5 felett nem engedi a rendszer, hogy lefelé kerekítsen. Ez igaz?
2018. dec. 16. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nincs így. Sőt.

Az 1,86-nál is pirosra vált a szín, hogy bukásra áll. Én sem értem, hogy miért, de úgy van, képet tudok róla küldeni.

2018. dec. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell kerekítenie soha. Az ő dontese
2018. dec. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Te hogyan kerekítenél, ha tanár lennél és a diák a jegyei fokozatos romlásával lenne 2,53-os átlagú, vagy pedig fordítva, jegyei fokozatos javulásával érné ugyanezt el?
2018. dec. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, értem ezeket, de egyrészt szerintem a jegyeknek tükrözni kell a gyerek előrehaladását. Ha 4,7 az átlaga, ne mondja már azt a tanár, hogy szerinte nem jól halad. Mert akkor miért nem látom ezt a jegyekben? Akkor valami gond van az osztályzási rendszerével.

Másrészt, ha valaki 3,7-re és 4,6-ra is négyest ad, az szerintem azért gáz, mert nincs motivációja a gyereknek. Vagy egy másik probléma: az egyik megkapja rosszabbra is az ötöst a másik meg jobbra se? Akkor miért nem úgy kapják meg a jegyeket, hogy magukhoz mérik őket? Ha Pistike csupa hármas matekdogát ír, nem kaphat 5-öst csak azért, mert tavaly még bukásra állt. (Megjegyzem tovább szeretnénk tanulni, érzek benne egy kis szándékosságot, hogy ne vegyék fel és itt maradjon a suliban - ezért írtam ki a kérdést)

2018. dec. 17. 11:01
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja és idén egyértelműen javított minden lényeges tárgy tekintetében. Ilyen jól még sosem tanult.
2018. dec. 17. 11:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy működik, hogy 4,51től már felfelé kerekítenek, de nagyban függ a jegyek összetételétől. Pl. a gyereknek van szorgalmi munkából, kutató feladatokból, órai piros pontokból sok ötöse, de a nagy dolgozatai, röpdolgozatai csak 4esek, akkor inkább négyest ad félévkor. Év végén mindig felfelé kerekítenek, hiszen nekik is számít az osztályátlag.
2018. dec. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ötfokozatú skálán értékelnek ezért a kérdező által is említett négyes és négyes között van különbség. Az érettségi értékelése ilyen szempontból sokkal igazságosabb mert a százalékokat viszik a diákok a továbbtanuláshoz.

Törvény által előírt szám nincs amitől kötelező egy tanárnak felfelé kerekítenie. En személy 4,51 és 4,75 között mérlegelek a négyes és ötös között. (figyelembe veszem a javuló tendenciát, tananyag nehézségét, hiányzást...)

Az e napló azt engedi amit a rendszergazda beállít rajta. Nálunk például 2 egész alatti átlagnál pirosan világít (bukásveszély).

2018. dec. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanára válogatja. A többség gondolom matematikai szabályok szerint. Én 4,45-4,55 között feleltetek a féléves anyagból, mert az nem egyértelmű ötös szerintem. Ha a gyerek javuló tendenciát mutat akkor esetleg 4,4 esetén is megkapja erre az esélyt. A napló a legtöbb helyen súlyozott átlagot számol, ezt veszem én is figyelembe. Erre figyelj, mert pl. a miénket be lehet állítani úgy is, hogy a hagyományosat mutassa, annak viszont nem sok értelme van. A súlyozás meg sulinként változik, nálunk pl. egy témazáró nagydolgozat 2 jegyet ér, míg egy órai munka felet.
2018. dec. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
73%
4,55 töl engedi a digitális de (én egyetemi tanár vagyok de tanitok gimiben) általában 4,6 tol szokták megadni (én is anyitol adom meg)
2018. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Nincs erre semmilyen szabály. A tanár döntésétől függ, hogy milyen jegyet ad. Pl. ha valakinek a jegyei átlaga 4,6, de soha nincs kész a leckéje, állandóan zavarja az órát, a tudása pedig felszínes, akkor az miért kapjon ugyanolyan jegyet, mint aki rendszeresen tanul, komolyan veszi a tantárgyat, látszik a hozzáadott értéke a háttérben? De ugyanezt fordítva is el lehet képzelni. Lehet, hogy valakinek 4,4 az átlaga, mert valamelyik témazárónál rossz napja volt, és ezt a tanár is érzi, tudja, mert látja, hogy egyébként igyekszik, mindig tanul, sokat jelentkezik, érdeklődik, akkor az kaphat ötöst is. Ez egy szubjektív szakma, és a tanár a döntéseivel motiválhat is, figyelmeztethet is.
2018. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!