Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ételallergiában "jártas" szülők?

Ételallergiában "jártas" szülők?

Figyelt kérdés
Kisfiam osztályában laktóz és glutén érzékeny gyerekek vannak.A szülinapjára szeretnék vinni valami egyszerűbb sütit, amit megtehetnek mindannyian. Én egy mascarpone-s keksz alapú sütire gondoltam. Ahhoz valami gluténmentes kekszet és laktózmentes mascarpone-t használnék.Jó ez? Nem vagyok egy sütimester,de ezt biztos megtudnám gyártani. Ebből ehetne mindenki. Véleményetek?

2019. jan. 2. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha csak laktóz és nem tejfehérje allergiások, sokan keverik, akkor jó lesz persze.

De arra figyelj hogy gluténmentes kekszbe is lehet tej.

2019. jan. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hűűű,köszi,erre nem is gondoltam!
2019. jan. 2. 12:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha esetleg linkelsz receptet, szívesen ránézek.

Pl. margarinban is lehet laktóz, nem tudom kell-e zsiradék.


De annak érdemes utána kérdezni, hogy eszik-e laktózmentes tejterméket a gyerek, vagy sem, mert én ismerek laktózosokat, akik nem fogyasztanak ilyet. (Jó cukrosak ezek mind.)

2019. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A lányom osztályában is van glutén- és tejfehérjeérzékeny gyerek is. Anyukák kérésére inkább nem viszünk nekik semmit, szólunk, ha küldünk be sütit, és ők is küldenek a saját gyerekükkel nekik megfelelőt. Nem akarnak kockáztatni. A glutén ráadásul nagyon ragadós dolog, otthon tele van vele a vágódeszkád, tepsid, hiába vettél mentes kekszet.
2019. jan. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

[link]


de jó,megtennétek hogy ránéztek? természetesen vásárláskor alaposan elolvasnék mindent,és figyelném,hogy rá legyen írva mind a két mentesség.

2019. jan. 2. 15:20
 6/12 anonim ***** válasza:

A recept okés lehet.

Viszont a gluténmentes gyerekről.ki kéne derítened, hogy csak szimplán nem fogyaszt glutént, vagy cöliákiás. Ha az utóbbi, akkor otthon a normál konyhádban semmit nem tudsz neki készìteni, mert az eszközeid szennyezettek.


Én is külön finomságokat viszek be a lányomnak, máséból nem kaphat.


Egyszer jártunk úgy, hogy egy anyuka ugyanígy tortát akart sütni hogy a lányom is ehessen. Emailen minden összetevőt egyeztettünk, a lányom mégis rosszul lett.

Azóta senkitől semmit. Sajnis inkább nem kockáztatunk.

Értékelendő a gesztus nagyon, csak a diétáztatáshoz gyakorlat kell.

Aki a hétköznapokban ezt nem csinálja, könnyen eltéveszt valamit, lenagyobb jószándék mellett is. :(

2019. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lányom gluténérzékeny, 1-2 szülőben megbízom, akinek ehet a főztjéből, sütiéből, de sokkal jobban szeretem ha itthonról visz inkább magának valamit (mármint én csomagolok). Szülinapi zsúrba is kajával megy.

Szerintem kérdezd meg az anyukáját, hogy mit szólna hozzá. Ugyanis annak, aki nem diétázik, az enm tudja, mikre kell figyelni. Az eszközök, a gluténos morzsátlanítás készítés előtt, hogy készítés közben senki semmilyen gluténos cuccot ne vegyen elő, stb.

2019. jan. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Vegyél inkább gluténmentes és laktózmentes sütitt készen vannak ilyenek azal nem löhetsz nagyon mellé.
2019. jan. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a glutén a nehezebb dolog, mert sok laktózérzékeny gyerek kis mennyiségben fogyasztja a tejterméket, vagy szed hozzá gyógyszert, hogy tudjon enni. Érdemes ezeknél a szülőknél előre jelezni, hogy lesz süti és akkor aznap úgy megy a gyerek suliban, hogy lesz nála gyógyszer. Szóval én inkább a gluténre fókuszálnék.
2019. jan. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat.Közben kinyomoztam minden fontos infót,de ezek ellenére sem vállalom be a dolgot,inkább a megadott paraméterekkel vásárolok rágcsát,és viszek gyümölcsöt.
2019. jan. 3. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!