Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Erettsegi elott teherbe esni?

Erettsegi elott teherbe esni?

Figyelt kérdés
Aki teherbe esett erettsegi elott az hogyan tudta elvegezni? Milyen potlekra jogosult? Mindenkeppen ebben az evben szeretnek leerettsegizni. Koszonom

2019. jan. 6. 10:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Gyes+családi. Kevés egy gyerekhez.
2019. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Pénzzel nincs gond! Csak kivancsisagbol erdekelt. A legfontosabb az iskola lenne, hogy volt valaki ilyen helyzetben, illetve valoban kivitelezheto-e. Koszonom a valaszt egyebkent:)
2019. jan. 6. 10:07
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Osztálytársam esett teherbe, érettségire is nagy pocakkal jött. Augusztusban szült. Januárban költözött haza a szüleihez a babával. Most egy gyárban dolgozik szalag mellett. Szoktunk néha beszélgetni az oviban. Én a legkisebb gyerekért megyek, ő az unokáját szokta elhozni.
2019. jan. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Koszonom neked! :)
2019. jan. 6. 10:12
 5/16 A kérdező kommentje:

Esetleg olyan is van aki ezek utan tovabb tanult, akar levelezoin?

Vagy 1-2 evet kihagyott es utana? Koszonom elore is

2019. jan. 6. 10:14
 6/16 anonim válasza:
98%
igen, esti levelezőn tanult tovább az egyik ismerősöm, hisz ott volt neki 2 gyermeke akikről gondoskodni kellett meg oviba vinni aztán onnan elhozni, főzni otthon stb. És csak igy tudta megoldani.
2019. jan. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én csak rossz tanulókat ismerek, akik pont tojtak rá, hogy befejezik-e, vagy hogy mi lesz a gyereke jövőjével, ha gyerek az anyja is. Gyes és családi jár.
2019. jan. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk egyetemen volt levelezőn, hogy egy nagy hasú kismamával jártunk konzultációra. Aztán később 2-en is lettek. Meg tudták oldani a bejárást baba mellett is(férj vigyázott rá) Igaz mindig siettek haza hozzájuk. A tanárok nálunk megértők voltak ezügyben (is).
2019. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt 1 iskolatársam 16 évesen esett teherbe. 1 évet kihagyott a gimiben, majd folytatta, ugyan úgy nappalin, addig anyukája volt otthon a gyerekével, plusz a saját gyerekével is. Én 19 évesen estem teherbe főiskolás voltam, pont a téli szübetben szültem, majd 5 hetes volt a kisfiam amikor kezdődött a 4. Félevem (levelezős voltam) , amire 1 hetet be kellett járnom. Én nem halasztottam, addig a ferjem vigyázott a gyerekre. Meg lehet oldani, hagytam otthon tejet, a szünetben pedig fejtem a suliban a mellem. Ha most estél teherbe, és május júniusban érettségizel, simán kivitelezhető befejezni az iskolát. Akkor kb augusztusban szülsz?
2019. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
4%

Az "érettségi előtt" elég tág fogalom, hiszen ez arra is vonatkozik, aki már elvégzett egy érettségit nem adó iskolát, és akár már dolgozik is, és ezek után szeretne leérettségizni. Nálam pl. így volt, így én természetesen gyed-et kaptam, aztán levelezőn végeztem el a gimnáziumot, abban a két évben, amíg gyed-en voltam.


Ha nem volt munkaviszonya a kismamának, akkor gyes és családi pótlék jár. Egyébként semmi akadálya jogilag annak, hogy továbbra is nappalin járjon iskolába, kérheti, hogy magántanuló legyen. Vagy mehet esti/levelező képzésre is, ott viszont már szokott lenni tandíj, bár azért annyira nem sok. Az érettségi vizsga ugyanaz, bármilyen munkarendben jár is iskolába.

2019. jan. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!