Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti melyik iskolát választanátok?

Ti melyik iskolát választanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kisfiam 6 éves, ősszel iskolába megy. Már 1 éve a kisfiam óvónője miatt az iskolán dilemmázom. Szerinte a fiam nagyon okos, lepipálja a korabelieket, szerintem teljesen átlagos, okos-ügyes kisfiú. 1 éve kezdte el mondogatni, hogy valami szuper iskolába írassam majd, ne tékozoljuk el a tudását, ne kerüljön be szerinte gyenge iskolába. 3 megoldásból már csak kettő van. Nagy községben élünk, helyben óvoda, iskola. Az egyik lehetőség ami az óvónő szerint a legrosszabb, hogy helyben járjon suliba. Előnye, hogy én is ide jártam, ismerem a tanárok 70%-át, akkoriban jó iskola volt, most nem tudom milyen, akikkel beszéltem 10ből 7 dicsérte. A leendő osztályfőnök kedves, aranyos így elsőre (őt nem ismerem, most ismertük csak meg). Hosszú távon szerintem sokat számít, hogy helyben van, később a gyerek egyedül is tud majd járni, bármi baj van közel van. Én egyébként helyben dolgozom. Előnye még, hogy ismerős a fiamnak is a közeg, barátaival lehetne továbbra is együtt.

Hátránya, hogy van aki gyenge iskolának tartja, állítólag a kicsikre nem figyelnek szünetekben így sokat bántják őket a nagyok, nincs nyelv tanulás elsőtől csak 4.-től.

A másik lehetőség a nagy város lett volna ami 25km de képtelenség megoldani, hogy éveken keresztül kora reggel (6kor) már autóban legyünk, kirakjam a nagyot, majd utána helyben oviba a kicsit és még 7órára be is érjek dolgozni, így ez el lett vetve.

Harmadik lehetőség ami még szóba jöhet, az egy kis város 10km-re, az iskolát dicsérik, angol nyelv elsőtől, de erről többet nem is igazán tudok, tehát nem ismerem a tanárokat, meg úgy egyáltalán semmit az iskolával kapcsolatban. Hosszú távon szintén fárasztó lehet, hogy korábban kell elindulni, nagyot ott kirakni, kicsit itt helyben és beérjek dolgozni 7-re.

Nem tudom, hogy mi a jobb, ha most nem is a távolságot nézzük (mert megszokható a mindennapi autózás de tény, hogy időben és anyagilag a helybeli lenne a célszerűbb), hanem az iskola erősségét. A messzebb lévő iskola jobbnak tűnik de kérdés, hogy kell-e a gyereknek a jobb iskola, jobb-e attól, hogy nyelvet is tanulhat, jobb-e attól ha esetleg több az elvárás, vagy inkább járjon a gyerek egy gyengébbnek tűnő iskolába és ott legyen mondjuk 5-ös tanuló, akár kevesebb elvárással.

Több szülő azt mondta nekem, hogy ne erős iskolát keressek neki mert még gyerek, ne akarjam megterhelni egy erős iskolával, de nem tudom, hogy hosszú távon mivel teszek neki jót.

Ti mit gondoltok? Erősebb suli vagy gyengébb?


2019. jan. 15. 12:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha nagyon nem jön be a suli, akkor akármikor viheted máshova. oké, év közben nem örülnek neki, de nem kell még az alsót sem végigszenvedni, osztotok, szoroztok, és akár 2. félévtől vagy 2. osztálytól is mehet másik suliba.
2019. jan. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Helyi suli, ha neked is tetszik,a tanitonėni még gyéreknek is.
2019. jan. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek.

Én tényleg úgy éreztem, hogy nem tudok dönteni, bár kicsit a helyi felé hajlottam. Egyébként erre mi is gondoltunk, hogy ha valamiért a helyi nem lesz jó még mindig átvihetem másik iskolába.

2019. jan. 17. 07:39
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a helyi iskolába íratnám. Főleg mivel arról sem hallottál rosszakat, szimpi a tanító néni és oda járnak a társai is, plusz közel van.

Egyáltalán nem biztos hogy a távolabbi iskola jobb lesz. Arról szinte semmit nem tudsz, nem ismersz ott senkit, tehát zsákbamacska.

2019. jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

A helyi mellett szavaznek. Nekem nem az erősség volt anno szempont, hanem a tanító személye. Huszadrendű az erősség, mert alsóban a gyerek a tanító személye kedvéért tanul!! Ha ő jól tudja motivalni, jól kialakitja a felelősségérzetet hogy magának tanul es a lecke miért kell, az pont elég lesz alsóban.

Nalunk a nyelvoktatás gyenge volt, tudtam előre, a gyerek végig kitűnő volt és mégis felvették erős gimibe ahol most 4,6-ra "romlott" az átlaga. Szóval ne aggódj, mert nem biztos sőt biztosan nem csak versenyistállóból kerülnek ki tehetséges diákok. Hagyd élni, legyen gyerek, azzal többet segitesz!

2019. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!