Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyi értelme van ötödikben...

Mennyi értelme van ötödikben megtanulni a megyéket megyeszékhelyekkel úgy, hogy vaktérképen felismerve kell tudni? Ja, és zéró gyakorlással.

Figyelt kérdés
Egyik hétről a másikra adták fel. A kerettanterv szerint csak el kell igazodni a térképen. Ehhez képest meg kellett tanulni úgy, hogy a térképen öt random megyét megjelölt a tanár, azt kellett felismerni, hogy mi a neve, megyeszékhely neve. A gyerekem sorban, régiónként el tudja mondani, így, röpdolgozatként nem sikerült neki. Nem azt mondom, hogy haszontalan az egész, hiszen meg kell ismernie Magyarországot, de nem lehetne pl. régiónként haladni, kisebb egységenként gyakorolni? Elnézést, de kudarcként élem meg a röpdolgozatot ebből a témából, hogy úgy, ahogy a tanár kérte, nem tudott teljesíteni a gyerek, aki előző nap szépen sorban végig tudta mondani. Ja, és nem lehet javítani. Motiváció zéró lett. És mindezt pedagógusként írom.

2019. jan. 31. 18:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%

Pedagógus gyerekének a legrosszabb.

Neked kudarc mert nem.sikerült egy röpdolgozat? - mekkora terhet teszel ezzel a gyerkőcöd vállára??? Bíztatnod kellene most őt, nem kudarcként megélni.

Lazíts egy picit.

2019. jan. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 piroska és a farkas ***** válasza:
77%
jaj, 11- es, mint pedagógus szülő gyermeke, engedd meg, hogy kifejezzem soha el nem évülő hálámat ezért a gondolatodért... :)
2019. jan. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A fiamék most tanulták, negyedikben. Ezt most én nem gondoltam úgy, hogy nem lehet megtanulni. A másodikos környezetük az katasztrofa volt. Tele fogalmakkal, idegen szavakkal. Amúgy az oktatás nagyon-nagyon rossz irányba halad. Szintén pedagógus
2019. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vannak tananyagrészek, amik nagyon feleslegesek, de a megyés részt nem tartom annak, ez alapműveltség. És nálunk negyedikes tananyag.
2019. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A fiam most ötödikes (11.kerület) és a félév utolsó dolgozata ez volt. Megtanulta és így félévkor ötös lett.

A felsőtagozat már nem az alsótagozat. Lehet vitatkozni a számonkérés módján, de egy gimnáziumban kb ugyanez lesz. A fiamnak személy szerint ez bejön mert önálló.

Véleményem szerint még mindig az alsótagozatos számonkérésekhez vagytok hozzászokva. Szokjátok meg hogy ötidiktől máról holnapra kell tanulni.

2019. febr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezzel baj, jó, ha már most megtanulják. Emlékszem, amikor egyetemre jártam, valahogy előkerült az egyik előadáson, hogy régiók, meg megyék, és a tanár majdnem szívinfarktust kapott, hogy nem tudjuk őket elhelyezni a térképen. Na az például tök gáz volt, meg az is, hogy utána EGYETEMEN, érettségizett emberekkel ebből zh-t kellett íratni. És igen, bevallom, én sem tudtam az összeset. Pedig én is tanultam általánosban, de vaktérképen sosem kellett elhelyezni. Lehet, hogy nem ártott volna.
2019. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

A lányom első félévben dicséretet kapott természetismeretből. Az első féléves anyag inkább biológia volt, és azt imádja. Erre az első dolgozat, 2. Ahogy nektek is vaktérképen bejelölni a megyéket, szomszéd országokat, Magyarország nagyobb tájegységeit. Az egész osztálynak pocsék lett, ennyit az év végi 5-ről. Sajnos a vaktérképes dolgozat teljesen szokatlan még nekik, bár állítólag a tanár mondta nekik, hogy ilyen dolgozat lesz, nem tudom. Ők majd újraírják, talán most már menni fog.

Vannak amúgy a neten olyan oldalak, ahol ezeket lehet vaktérképen gyakorolni, a lányom ott gyakorolja.

2019. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!