Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsősöd miért kapott eddig...

Elsősöd miért kapott eddig idén fekete pontot vagy más rossz értékelést? Hogyan rendezted vele?

Figyelt kérdés
2019. febr. 4. 17:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Pozitív megerősítés van. A fekete pontnak semmi haszna, ellenben káros.

Fiam nem egy egyszerű eset, és tökéletesen működik nála.

2019. febr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

9# vagyok


Valahogy úgy nevelte őket alsóban a tanítónő, hogy maguktól tudják, érdemes jól csinálni, figyelni. Amúgy az iskolában az egész osztály magatartás-átlaga példás (1-2 fiú kapott 4-est). A fiam pl teljesen kiborul, ha véletlenül 1x elfelejti a leckét(pedig nem kap egyest érte). Felelősséget tanultak, 4 évig csak szóbeli értékelést kaptak és azert ott lehet árnyaltan fogalmazni pl. "Következő fél évben az lesz a cél, hogy a gondolataidat összefüggően ki tudd fejezni" vagy "szeretnénk ha jobban figyelnel a felszerelésed hianytalanságára ezzel is gördülékenyebben zajlanak az órák".... egész másként hat a gyerekre mint egy 3-as vagy az hogy beirjak "elfelejtetted a tolltartódat".

2019. febr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom elsős, eddig egy fekete pontja van. Őt eléggé megviselte amikor kapta, sírt is otthon, mert ő az a tipikus jókislány, nem is értettük mért kapta, szóval neki meg felesleges adni, mert ő pl. ha rászólnak nem fogja tovább csinálni amit nem szabad, tehát szavakból is ért.

Aki meg annyira rossz gyerek, annak meg mindegy a fekete pont, max még henceg is vele hogy milyen sok van neki, nem érdekli, képen röhögi a tanárt.

Nálunk még kapnak matricákat is magaviseletért. A lányom a legtöbb héten kap, már kb 3 oldal be van telve vele az üzenőjében, de ő meg nyilván nem azért viselkedik jól, mert matricát akar kapni. Az értelmes gyerek anélkül is megérti mit szabad és mit nem.

2019. febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
kedves 13-as, megkérdezhetem, hogy miért kapta kislányod a feketét?
2019. febr. 7. 20:12
 15/18 anonim ***** válasza:
Elsős a fiam. Jelentkezett hogy a tanàrnő legyen szíves kihegyezni a ceruzàjàt mert kitört a hegye. Fekete C ami a lehető legrosszabb... magyarázat az ellenorzoben: zavarta az óràt... tesioran később birta felvenni a zoknijàt... fekete C.. kikéreckedett wc re( a tízórai nem esett jól neki hasmenese lett hirtelen kellett kinennie) szinten ezzel “ zavarta az órát...
2019. febr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Utolsó! Miért járod ilyen borzalmas suliba?
2019. febr. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%
Elsősöket tanító pedagógus vagyok, egyszersem adtam fekete pontot az általam tanított gyerekeknek. Hiszem és látom, hogy működik a pozitív megerősítés, a szülőkkel való folyamatos kommunikáció.
2019. febr. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak elsőben minden írásórán odaírta a margóra a gyereknek a tanár: túl lassú vagy!

Nem is értettem mi ennek a pedagógiai vonzata. Ettől várja, hogy a gyerek majd felgyorsul? Még el sem tudta olvasni, mondjuk jobb is. Engem viszont majd szétvetett a düh.

Alapvetően az a véleményem erről, hogy elsőben még minden kisgyerek nagyon meg akar felelni az iskolában. Ha nem sikerül, és fekete pontot kap valamiért, az őt éppen eléggé bántja, én nem szoktam érte megszidni. A fekete pont már magában hordozza a büntetését.

2019. febr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!