Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy értelmezitek, hogy 1....

Hogy értelmezitek, hogy 1. osztályos kisunokám a megyei prózamondó versenyen különdíjas lett?

Figyelt kérdés

Nem első, nem második, nem harmadik lett, hanem különdíjat kapott. Vele járt egy oklevél és egy jutalomkönyv. 1-2. osztály volt egy kategóriában. Telefonon kaptam a hírt, nagyon örültem neki. Mondom a lányomnak, biztosan ez a 4.helyezéssel egyenértékű.

Azt mondta, dehooogy! Mondom, akkor kérdezd meg az osztályfőnökétől, aki még meg is puszilgatta a kislányt.:) Erre ő: hát azért nem égetem magam, hogy ilyet megkérdezzek. Szerintetek mivel egyenértékű egy különdíj egy ilyen rangos versenyen? Hová sorolnátok elismerésben? Csak kíváncsi vagyok, semmi több.



#prózamondás #Kisfaludy Napok
2019. febr. 25. 11:10
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
42%
Értékelik az erőfeszítését. A helyzetéhez képest.
2019. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%
A különdíjat valamilyen szempont alapján adták, azon szempont alapján lett különdíjas.
2019. febr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
A különdíjat valamilyen különleges teljesítményért adják. Pl. A legjobban hangsúlyoz, de pl volt benne hiba, megakadás, ezért nem lett benne az első háromban. Vagy legviccesebb előadás, vagy hibátlan szöveg, de pl nem volt kiemelkedő az előadásmód. stb. Szerintem. De általában el is szokták mondani, vagy ráírni az oklevélre, hogy miért különdíjas. Vagy lehet olyan is, hogy bizonyos szervezet, intézmény, egyesület ajánl fel különdíjat, az ő képviselője által legjobbnak tartott versenyzőnek.
2019. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én anno irodalmi versenyen nyertem egy ,,novellával" különdíjat.Állítólag ,,fantasztikus" volt az írásom érdekes a történetem és a többi íráshoz képest ,,kiugróan színvonalas".5 osztályos voltam szóval képzelheted mennyire fenomenális lehetett.:) Én is úgy értelmezem amúgy, hogy szoros versenyben alul maradt és 4.helyezést ért el.
2019. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmivel sem egyenértékű



Különdíjas



Pont az a lényeg KÜLÖN díj


Valamilyen szempontból különleges volt.

Gondolom el is mondták a díjkiosztó alkalmával

2019. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Az oklevélen nem szerepel, szülők pedig nem vehettek részt. Szóval nem tudjuk, miért kapta. Lehetséges, hogy mondták, amikor átadták neki, de nem figyelte.:)

1. válaszolónak csak annyit írnék, hogy ez nem erőfeszítés volt. (Egyébként nem tőlem kaptad a 0%-ot.)

2019. febr. 25. 11:30
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem kötözködni akarok de hányan kaptak különdíjat? Nekem volt olyan hogy aki nem volt helyezett azok mind kaptak egy plakátot..
2019. febr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett helyezett, de valamiért úgy gondolták, mégis érdemel jutalmat. Pl az övé volt a leghosszabb mese, vagy nem hibátlan, de a legélvezetesebb előadás, esetleg valóban képzeletbeli 4. hely, mert egyszerűen csak 4 kifejezetten jó mese volt, és muszáj volt rangsort felállítani.

Enyém tavaly megnyerte (messze a legrövidebb mesével), idén különdíjas lett. Nálunk hatalmas előnyt jelent, hogy a hangszíne képernyőre termett. Kb mindegy, mit mesél, beszél, imádja mindenki hallgatni.

2019. febr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

7.! A korosztályában ő kapott egyedül.

Amúgy köszönöm a válaszokat!

2019. febr. 25. 11:44
 10/21 A kérdező kommentje:
Tudom, mire gondolsz, 7. válaszoló, azt emléklapnak hívják.
2019. febr. 25. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!