Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogy értelmezitek, hogy 1....

Hogy értelmezitek, hogy 1. osztályos kisunokám a megyei prózamondó versenyen különdíjas lett?

Figyelt kérdés

Nem első, nem második, nem harmadik lett, hanem különdíjat kapott. Vele járt egy oklevél és egy jutalomkönyv. 1-2. osztály volt egy kategóriában. Telefonon kaptam a hírt, nagyon örültem neki. Mondom a lányomnak, biztosan ez a 4.helyezéssel egyenértékű.

Azt mondta, dehooogy! Mondom, akkor kérdezd meg az osztályfőnökétől, aki még meg is puszilgatta a kislányt.:) Erre ő: hát azért nem égetem magam, hogy ilyet megkérdezzek. Szerintetek mivel egyenértékű egy különdíj egy ilyen rangos versenyen? Hová sorolnátok elismerésben? Csak kíváncsi vagyok, semmi több.



#prózamondás #Kisfaludy Napok
2019. febr. 25. 11:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Egyébként én is ilyesmire gondolok, amiket legtöbben írtatok. A megyében az összes iskola képviselte magát, szóval örülünk ennek is. A lányom hajlamos az elfogultságra, egy kicsit lelomboztam, ezért tettem fel a kérdést, hogy a ti olvasatotokban mit jelent egy különdíj. Köszönöm a sok választ!
2019. febr. 25. 12:03
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondok egy peldat. (arra reagalva h a korosztalyaban o kapott egyedul)


En vendeglatast tanultam anno. Az eredmenyeim alapjan bejutottam egy rangos orszagos pincer versenyre, de mint tanuló indultam. (viszont nagykorukent technikus szakon)

A tanulok kozt megnyertem (aranyermes). A felnottek kozt meg kulondijas lettem, mert a teljesitmenyem, a munkam siman helytállt volna ha ott indulok, de ott mas lett az elso.


Lehet ilyesmi az oka, de egy biztos ez akárhogy is csodas eredmeny tehat legyunk ra buszkek!

2019. febr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
91%
utolsó példájából kiindulva, lehetséges, hogy a helyezettek mind 2. osztályosok voltak, így a te unokád volt az elsősök között a legjobb.
2019. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 4. helyezéssel egyértékű szerintem butaság, már ne haragudj. Ahogy leírták, ez egy KÜLÖNdíj.


Én annó kétszer kaptam: egyszer rajzversenyen az enyémet ítélték a legszebbnek, de nem teljesítette a versenykritériumokat (már nem emlékszem, eltértem a témától, vagy nem emgfelelő eszközzel rajzoltam vagy ilyesmi).

Másodszor országos összetett verseny volt több tantárgyban és korosztályban, és valamilyen tantárgy volt benne, amit mi még nem tanultunk, így az a rész nulla pontos lett. A többi szinte hibátlan. Így összpontszám alapján nem adhattak díjat, de a hibát elismerve adtak egy különdíjat.


Szóval nem kell semmihez hasonlítani és besorolni, örülni kell neki, mert ez egy komoly elismerés.

2019. febr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
A kis unokad ügyes volt az biztos. Hadd élvezzék a sikert..ne lombozd le őket..Anyukám is ilyen volt régen és mindig nagyon rosszul esett..volt hogy inkább el se mondtam mert örülni akartam és tudtam hogy elrontaná az örömöm..
2019. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Sehol nem írtam, hogy nem örülök neki, sőt. Nagyon büszke vagyok rá. Anno én is rengeteg városi versenyre jártam, azaz küldött az iskolám. Valamit félreértettek, akik azt írják, hogy az én szememben ez semmi. A lányommal sem vitáztunk, de mint írtam, hajlamos az elfogultságra. Ezt meg nem akarom, mert nem szeretném, hogy elszálljon az a kislány. Nem először volt versenyen, mióta elsős lett, a lányomnak mondtam csak. Túlságosan maximalista. Ő nem volt túl jó tanuló, és nem akarom, hogy nála akarja bepótolni azt, ami neki nem ment mindig és minden esetben. Nincs semmi gond, nincs sértődés, nincs vita ebből. Csak néha finoman megjegyzem, hogy ne akarjon belőle zsenit, miután megjegyezte, hogy ha 4-est hoz majd, amikor már osztályoznak, ő biztos, hogy nem hagyja, míg nem lesz kitűnő. Ilyenkor szoktam mondani, hogy ne máár..
2019. febr. 25. 13:55
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem akartam eltérni a fő kérdésemtől, csak ez is hozzátartozik ahhoz, amiket leírtam. Beszéltem a kisunokámmal is, nem nagyon csinált ügyet belőle szerencsére.:)
2019. febr. 25. 14:01
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy első hellyel egyenértékű, hiszen ő volt az egyetlen különdíjas, csak picit más szempontok alapján, mint az első helyezett.
2019. febr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Mivel ilyen sokan írtatok, és ha esetleg valaki visszatéved a kérdésemhez, ma kapott igazgatói dicséretet az ellenőrzőjében. :) Mégegyszer is köszönöm a sok választ!
2019. febr. 27. 16:44
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
👍 G R A T U L A L O K!
2019. febr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!