Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 2. -os kisfiam,3-4-es tanuló....

2. -os kisfiam,3-4-es tanuló. Hogy lehet ezt elfogadni?

Figyelt kérdés
Teljesen egészséges,jó fej kölyök.Rengeteget tanulunk itthon,mégis most már zsinórban hozza a 3-masokat,kivéve matekból abból nagyon penge,de a többi...mindent megpróbáltunk már,és nagyon türelmesek vagyunk,de úgy tűnik ő ennyire képes.Viszont nagyon stresszeli a tanár,aki egy igazi kiégett,belekeseredett nyugdíjhoz közeli tanár,nem szereti senki sem,sem a gyerekek,sem a szülők.Jövőre új tanár,reméljük jobb lesz,de mi van ha nem? Aki volt hasonló helyzetben az hogyan erősíti a gyermeke lelkét?
2019. márc. 4. 15:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%
Nem az a baj, hogy nem kitűnő egy gyerek. De ezt inkább felsőben tudom elfogadni. Normál esetben egy egészséges gyerekből jó tanár, második osztályban kell hogy kihozza a 4-es 5-ös jegyeket. Főleg ha a szülő is rásegít. Esetleg az elfogaható hogy pl. környezetből, vagy hittanból, rajzból nem 4-es ötös, de olvasás? Írás? Ezek alaptárgyak, amiket igenis addig kell nyüstölni míg jól nem megy. Mert később ezek miatt semmit nem fog tudni követni. HA nem megy készségszinten az olvasás és az írás, mindenből lemarad. Sajnos.
2019. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok, nálunk is ezt mondják hogy lassú, meg hogy nem szép a külalakja, meg nem akar technikán , vagy rajzon teljesíteni. De könyörgöm. Az osztály nagy része kislány, gyönyörű aprólékos munkákat készítenek, ahhoz hasonlítva a fiamé tényleg nem egy csúcs, na de fiú, és ha állandóan azt érzi, milyen rossz ezekben, akkor már nekiállni sincs kedve.
2019. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk a külalakot, meg a rajzot, éneket pont leszarom. A gyereknek azért nem így kommunikálom.Hála Istennek nálunk normálisak az alsós tanítónénik, nem azt nézik mit nem tud a gyerek. Ami számomra fontos, és elvárom hogy jól menjen az az írás-olvasás-matek. A többi nem zavar ha nem ötös, bár még mindig azt mondom, hogy ekkora gyereknél elsősorban az lehet a gond, hogy nem tudják felkelteni az érdeklődését az adott tantárgy iránt, ez pedig a tanár hibája.
2019. márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
A gyerek mindent megért amit olvas,itthon is olvas magától,könyveket kér.Írásnál kis pontatlanságok. Továbbra is azt gondolom nem közepes szintű ezekből,ahogy a többi gyerek sem,de a tanár mindig meg tudja találni azt a hibát amiért cseszegetni lehet őket.
2019. márc. 5. 11:11
 15/26 anonim ***** válasza:
95%

Te azt gondolod, hogy nem közpes szintű, a tanító szerint meg igen. Lehet, hogy a többiekhez képest tényleg közepes csak. Vagy nagyok az elvárások és ahhoz képest közepes. Vagy az előző féléves önmagához képest közepes akár a szorgalma akár a figyelme, igyekezete miatt. Teljesen mindegy. A pedagógus osztályoz és így osztályoz.

Ha nem értesz vele egyet, kérj fogadóórát és beszéld meg vele. Kérdezd meg, hogy miért annyi az annyi és hogy mit tehetnétek, hogy javíthatnátok rajta, mit segíthetnél a gyereknek, hogy jobb legyen.


Ámbár van, aki egyszerűen 3-4-es eredményre képes csak minden igyekezet ellenére is. Van ilyen. Nálunk is. Minden nap napközi után még 1-2 órát tanul otthon a kisfiú és ezzel a kemény munkával éri el a 3-4-es szintet.

Nem lehet mindenki kiemelkedően okos.

2019. márc. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
91%
Ennyit tud. Ezt el kell fogadnod. Nem érdekli. Ne stresszeld, mert ezekután csak kettest fog hozni.
2019. márc. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
91%

Te magad mondod, hogy a tanár kiégett, utálja mindenki. Lehet, hogy ő így osztályoz, ne piszkáld a gyereket emiatt, mert egész életében utálni fog tanulni.

Nekem 2 gyerekem van. Az elsővel nagyon megjártuk. 2.osztályban már úgy osztályozták őket, hogy el kellett olvasni egy bekezdést, és ahány hibát ejtett, annyit levont a jegyéből. Nyelvtan órán minden órai munkát leosztályozott. Helyesírásból pl. ketteseket hozott haza a gyerekem minden nap. Én is totál ki voltam akadva, hogy mi ez már?! Alsóban még minden gyerek 4-5 tanuló, nem?

A tanár szerint a gyerekben volt a hiba, vigyem el kivizsgáltatni. Elvittem, meg voltam róla győződve, hogy kihozzák, semmi baja. Ahhoz képest azt hozták ki, hogy figyelemzavaros. Már én is elhittem, hogy a gyerekben van a hiba. Kapott egy sni-kódot, de ennek ellenére ketteseket hozott haza, nem vették figyelembe a könnyítéseket, amiket kiírtak neki. Kapott fejlesztést, ígérték, hogy majd jobb lesz. Ehhez képest a fejlesztéseken együtt volt minden problémás gyerek, és 3. osztályban ilyeneket csináltak, hogy sorold fel az évszakokat, stb, ovis anyag, a gyerek totál ki volt akadva.

Végül elvittem másik iskolába. Ott azt mondta az ofő, hogy szerinte még csak btm-es sem! Az egyik legokosabb gyerek az osztályban. Jó, a matek nem megy. De pl. szókincsversenyt nyert! Most 5. osztályos, de ebben lenyomta a 8-adikosokat. Az sni-kódot persze képtelenség már levenni. Minden tanár halálra rémül tőle, hogy fogyatékos, közben meg jó magaviseletű, szorgalmas, csendes gyerek. 4,5 tanuló, majd még a továbbtanulásnál félek hátrány lesz ez a kód.

A fiam viszont ovis korától sni-s, de ő tényleg problémás. Féltem is mi lesz a suliban. Most másodikas.

Kb. havonta egy jegyet kapnak, meg az órai pirospontokból az ötösök. Kitűnő tanuló, pedig szerintem nem olvas valami jól, de az osztályátlag is nagyon jó lett, egész más a tanár. Nagyon nem mindegy.

Ha elmegy ez a nő, várjátok ki, de ha nem, akkor érdemes lenne sulit váltani.

2019. márc. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm utolsó,nagyon sokat segítettél.Most próbáljuk kitapasztalni,hogy lenne a jó,sajnos minden nap tanulni kell vele itthon,ezt nem tartom jónak,de muszáj.Nagyon igényli az egyéni tanulást,szerintem ez lehet a baj.Most a napokban nyelvtanból és irodalomból is kapott egy 5-öst,ez nekünk szinte a hihetetlen kategória.

Én is gondoltam rá nem e figyelemzavaros,de pont amiatt nem akarom elvinni,mert nagy gond nincs nem problémás,nem hiperaktív jó magaviseletű,csak nagyon szétszórt,nem akarom,hogy bélyeget nyomjanak rá,ha nem muszáj,hiszen te is írod,hogy ez sem túl jó.

2019. márc. 8. 10:26
 19/26 anonim ***** válasza:
Ha van ilyen gyanúd, akkor vidd el a pszichiátriára. Az egészségügy és az oktatásügy soha nem ér össze, ha nem viszed a Nevelési Tanácsadóba vagy a Tanulási Képességeket Vizsgáló Szakértői Bizottsághoz, nem fog kódot kapni. Viszont te legalább tudni fogod. Igaz, így fejlesztést sem tudnak biztosítani, a pszichiátrián esetleg pszichológus tud vele foglalkozni meg lehetnek csoportos foglalkozások, ahol a szociális készségeket fejlesztik, de gyógypedagógiai fejlesztést nem tudnak adni. De amit mi is elértünk a gyerekkel az az itthoni meg a magánúton történt fejlesztés. Az iskolai fejlesztés nem ér semmit, és sajnos az ismerőseim másik iskolákban is ugyanezt mondják.
2019. márc. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

na várjál... az egyik oldalon a gyerek, aki aranyos, kedves, jó fej kölyök, matekból hasít, tud írni és MAGÁTÓL olvas otthon.

a másikon egy kiégett, f szhiányos nyugger, akit a fizetése érkezésén kívül már jó ideje nem izgat semmi a szakmájából...

szerintem meg kell tanítani a kölöknek, hogy az öregasszony kicsit meg van roggyanva, de év végéig még le kell sz rni, addig tanuljon csak magának, mert nem úgy nézem h az lenne a probléma, hogy a gyereket nem érdekli a suli, azokat a lökött számokat meg, amik megpróbálják lehúzni őt, figyelmen kívül kell hagyni. soha, senkit nem fog érdekelni ebben az életben a másodikos év végi átlaga.

2019. márc. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!