Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 2. -os kisfiam,3-4-es tanuló....

2. -os kisfiam,3-4-es tanuló. Hogy lehet ezt elfogadni?

Figyelt kérdés
Teljesen egészséges,jó fej kölyök.Rengeteget tanulunk itthon,mégis most már zsinórban hozza a 3-masokat,kivéve matekból abból nagyon penge,de a többi...mindent megpróbáltunk már,és nagyon türelmesek vagyunk,de úgy tűnik ő ennyire képes.Viszont nagyon stresszeli a tanár,aki egy igazi kiégett,belekeseredett nyugdíjhoz közeli tanár,nem szereti senki sem,sem a gyerekek,sem a szülők.Jövőre új tanár,reméljük jobb lesz,de mi van ha nem? Aki volt hasonló helyzetben az hogyan erősíti a gyermeke lelkét?
2019. márc. 4. 15:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Hát - nekünk másodikban volt egy hasonló tanítónk, és a fiam- hiába volt tényleg kitűnő mindenből, annyira lenyomta őt a tanár, mert ilyen kis csendes, visszahúzódó gyerek volt, hogy totálisan önbizalomhiányos lett. Valahogy nem tudta őt bevenni a tanár, nem tudjuk miért, tudta a tananyagot, matekból ő is penge, de más is ment neki, mégis mindig azt kapta, hogy kevés kevés kevés... aztán már ott tartottunk, hogy meg sem mert szólalni az órákon, vagy elsírta magát, ha felszólította ez a tanárnő, így pszichológushoz jártunk egész második félévben.

MÁsodik év végén iskolát is váltottunk- azóta is áldom az eszemet, hogy megléptük... másfél év volt, mire újra az a gyerek volt, mint amikor iskolába került, de végre újra jól érzi magát. 4. osztály év végéig kitűnő tanuló volt- most 5-es, és kicsit megy a lazázás, most lett 3 4-es a félévi bizibe. Mondjuk nem érdekel, a lényeg, hogy végre jól érzi magát, kinyílt, barátkozik, vagánykodik.... :)

2019. márc. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Pszichiáterhez nem viszem,azért ott nem tartunk szerencsére...

2019. márc. 11. 08:50
 23/26 anonim ***** válasza:

"Pszichiáterhez nem viszem,azért ott nem tartunk szerencsére..."


Nem értem ezt a hozzáállást. Nem azért kell pszichiáterhez vinni a gyereket, mert elmebeteg, hanem azért, mert nehézségei vannak. Az én fiam jeles tanuló, és igenis megjártuk vele (önszántamból) a pszichiátriát pusztán azért, mert időnként túlpörög és figyelmetlen.

Kaptunk egy orvosi véleményt (nem szakvéleményt, csak diagnózist!), amit a tanítója abszolút figyelembe vesz óra közben, számonkérésnél, differenciálásnál, mindig.

2019. márc. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Ti miröl beszéltek?? Nincsenek nehézségei!! Csak azért mert nem sznob, már most?! Teljesen átlagos 3-4-es tanulô fiú. Biztos nem vinném pszichiáterhez!! Menjen az pszichiáterhez, aki ezt javasolja!!

És mivan azokkal akik 2-es tanulók? Na azoknak vannak nehézségeik, de még azokat se viszik pszichiáterhez!!


Én se volnam egy zseni matekból, meg fizikából,de minden másból igen!! Ettöl még nem szorultam semmilyen pszichiáterre, mert le is diplomáztam! Nem lehet mindenki Einstein matekból!

2019. márc. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Ja, a tanárt meg elküldeném a p*csába, hogy hagyja békén a gyerekemet!
2019. márc. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Én is diplomás vagyok,pedig közepes tanuló voltam világ életemben. A pszichiáterhez pedig azért nem viszem mert manapság az még nagyobb bélyeg,mintha SNI lenne,és nem tartom szükségesnek nálunk.
2019. márc. 11. 12:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!