Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akik nem szünetben mennek...

Akik nem szünetben mennek wellnessbe, kirándulni vagy épp külföldre utazni hogy igazolják le?

Figyelt kérdés
Kicsit ledöbbentem lányom elsős és 1hónapig nem lesz a barátnője suliban mert ázsiaba utaznak. Mégis hogy lehet ilyet csinálni?
2019. márc. 5. 11:19
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Nem irígységből akadtam ki, hanem hogy 1 hónapnál többet marad ki. De ha a gyerkem beteg akkor 2 nap után hív a tanítónő hogy ennyi hiányzás már évismétléshez vezet. Idáig 24 órát hiányzott de folyton kiemeli szülőin mennyit hiányoztunk.

Rosszul esik hogy a betegségek miatt hiányzott mást meg pihenésre elengednek.

2019. márc. 5. 12:35
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a 80-as években jártam suliba, akkor ez a lehetőség már adott volt és sokan éltek is ezzel. És már akkoriban sem kellett évet ismételni, vizsgát kellett tannie annak, akit nem lehetett iskolai munkája alapján osztályozni.
2019. márc. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!


Tisztában vagy vele hogy mi a proli (proletár) és a paraszt szó jelentése? Nem sértődök meg ha bármelyik is vagyok szerinted. Mindkettő becsületesen dolgozó embert jelent. Amire te gondolsz az a tahó. Pont mint te.


A kérdező részéről, meg nehezen tudom elhinni, hogy két nap hiányzás után hívogat a tanár. Ott valami más gond van. Vagy nálatok, vagy a tanár agyában. Egyébként pedig a maximális óraszámot meghaladó hiányzás sem jelent feltétlen évismétlést, csak osztályozóvizsgát kell tenni.

2019. márc. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
65%

Ez Magyarországon könnyen megy, mert egy iskolában néha napján 1-2 család engedheti meg magának, hogy hosszabb nyaralásra menjen.


Èn Nèmetországban élek, és itt nagyon keményen nézik a gyerekek hiányzását, csak is egészségügyi okokkal hiányozhat egy gyermek, senkinek nem engedik meg, hogy akár 2-3 napra csak úgy távol legyen. Söt reptereken sokszor ellenöriznek családokat, hogy nem-e iskola idöben lógnak a családdal el. Pl karácsonyi szünet elötti pénteken sokan betegségre hivatkozva már repülnek el...


Egyébként szerintem nagyon sok 1 hónap hiányzás. Kérdés, hogy betegség esetén lehet-e 1 hónapot hiányozni.

2019. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
60%

Anglia, szintúgy mint előző.

Betegség is csak akkor, ha magas a láza. Egyéb köhögés, hőemelkedés, taknyosság stb okokkal nem lehet itthon.


Tesómék is most mennek Thaiföldre 3 hétre amúgy, ők otthon laknak, 9 éves a lánya, kikérőt kellett írni.

2019. márc. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
80- as években voltam iskolàs. 3. vagy 4. osztàlyban az egyik osztàlytàrsam egy teljes tanévre ment el külföldre a szüleivel. Mikor hazajött, vizsgàznia jellett, szeptemberben jött tovàbb velünk . Mondjuk volt agya, jeles tanuló volt végig.
2019. márc. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
60%

Az hogy Angliában Németországban hogy van, irreleváns. Nyilvánvaló persze, hogy ott sem csak megbetegedés miatt hiányoz(hat)nak a gyerekek. És nyilván ott is az igazgatónak van mérlegelési joga, engedélyezi a szünetet avagy nem.

Plusz mivel ott több szünet van, elosztva az évben-lehet nem is jelentkezik ilyen probléma, hogy átlag embernek tanévközben szünet kell.

Magyarországon nincs tanévközi szünet, így nyilván többször előfordul, hogy évközben iskolaidőben utaznak el a gyerekek.

2019. márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
82%

17-es

én vagyok a németországi anyuka.

itt egyáltalán nem lehet csak úgy szabadságot adni nyaralásra vagy szabadságra egyáltalán. Akit rajta kapnak 500€/nap birságot is kiszabhatnak.


Amiért ez a törvény lett, mert a repülö társaságok a repjegyeket legtöbbször akár többszörösére is felviszi a szünet idejére, de mindenképpen közel duplája lesz egy repjegy. Ezek oriási összegek egy nyaralásnál.


Pl a rendes repjegy ára 150€, mikor kevesen utaznak akár lemehet 100€-ra is ez a jegy, de a szünet elsö napjától 300€ körüli lesz a jegy, sokszor egész szünet idejére nem megy le 200€ alá. Egy 4 fös családnál ez sokszor a duplájára növelheti a nyaralás árát.

Mi most januárban úgy voltunk nyaralni féláron, hogy a mi tartományunk volt az egyelten akiknek még január második hete is szünet volt, és így egy másik tartományból repültünk.


na pont ezért törvényileg fixálták, hogy senkinek sem jár külön nyaralás. Olyan van, hogy kiiratod a gyerekedet, ha másik helyre mész, de ott a másik helyen be kell irattatni iskolába.

Egy barátaink elköltöztek kínába 2 évre, természetesen ott beiratták a gyerekeket iskolába, de ott 2 héttel késöbb kezdödött a tanév, így a gyerekeknek 2 hetet a német iskolában kellett tölteni. Az egyik kislány elsös volt, bekellett iskolázni és 2 hetet járnia kellett...

2019. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
14%
Gondolom a sok migrans miatt van igy, es ezert sziv az is aki normalisan jaratna iskolaba a gyereket. Hala a kirmanynak nalunk nem atnevelotabor az iskola.
2019. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem vitázni akarok, csak azt mondom nyilván vannak indokok, amit mérlegelve engedélyezhetnek akár hosszabb távollétet iskolából, nyilván bizonyos feltételekkel. Itt is, ott is. Ehhez van jogköre gondolom az igazgatónak Németországban is. Es ezesetben igazolt lesz a hiányzás.

Nyilvan nyaralást nálunk is szigorúbban bírálnak el, de most ha egy hosszú hétvege belefér, de van fiamnak olasz, belga osztálytársa, nekik engedélyezik rendszeresen, hogy hazamenjenek szüneten kívül is hetekre akár. Pl egyszer azért mentek mert az ott élő testvérnek gyermeke született és méltányolták hogy nagyszülők látni szeretnék unokájukat illetve a nagybácsi az unokaöccsét.

2019. márc. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!