Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elváltunk a férjemmel. Közös...

Elváltunk a férjemmel. Közös gyermekünk felett én kaptam meg a kizárólagos jogi felügyeleti jogot. Beírathatom a gyermeket új iskolába az apjának engedélye nélkül?

Figyelt kérdés

Mivel új lakhelyünk 30 km-re van a fiam jelenlegi iskolájától így szeretném a gyereket a lakhelyünkön lévő iskolába íratni.Mivel kizárólagos jogi felügyeletet kaptam így elvileg beírathatom az apja hozzájárulása/aláírása nélkül is, viszont a törvény és a bíró is a bontópernél azt mondta, hogy a gyermek életét befolyásoló fontos kérdésekben (úgy mint pl. iskolaválasztás) közösen kell dönteni továbbra is.Csak nem írathatom be a gyereket az új iskolába az apja engedélye nélkül? Sajnos ha nem írathatom be, nem fogom tudni megoldani a gyermek iskolába vitelét ilyen távolságra, úgy hogy a munkahelyemre még időbe be is érjek. Rettentő korán kellene kelnünk+ sok pénz, idő....


Kérem csak az írjon választ aki tényleg tudja vagy hasonló problémája volt a közelmúltban.


2019. márc. 20. 06:44
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Bemesh az iskolaba es bemutatod a joheros ítéletet-aminhamarosan meg fog ugye érkezni. Ott ah illetékes majd eldönti, hogy ezt így elfogadja e -eselyes- vagy sem. Ha nem, akkor két lehetőség van: 1, felhívod apukát, higy írjon egy meghatalmazást, higy engedi,nehogy a gyereket abba az iskolába beirasd vagy 2, bemész a bíróságra és kérsz egy sürgős, soron kívüli ítéletet arra, hogy egyedül beírathasd a gyereket.
2019. márc. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

20!


Nem követett el a világon semmit, csak xart a gyerekre nagy ívben. Mindegy, nekem anno is így magyarázta el a bírónő, hogy ez jelenti a kizárólagos felügyeletet, hiszen innentől semmibe de semmibe nem szólhat bele akkor sem, ha akar.

2019. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

Így van a te gyereked apjának azt sem engedik meg, hogy kapcsolatot tartson a gyerekével, nyilván nem ok nélkül.

Ez két külön ítélet.

2019. márc. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
90%

Nem, az ítélet is egyértelmű. Ott van benne feketén-fehéren.


1. pont: te kaptad a kizárólagos felügyeleti jogot


ettől függetlenül közösen kell döntenetek a fontos kérdésekben.


2. Ezen kérdésekről döntött a bíróság pontról pontra, hogy még ezekben sem dönthet. Ha már az előző ezt jelentette volna, akkor nem mérlegelték volna külön külön még egyszer.


3. Sőt kapcsolatot sem tarthat a gyerekkel.


A kérdező valszeg megkapta a kizárólagos felügyeleti jogot, azzal a kikötéssel, hogy a fontos kérdésekben közösen kell dönteniük és apuka kapcsolattartásra jogosult. Gondolom.

2019. márc. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem tudtok megegyezni ebben a kérdésben, akkor gyámhatóság fog dönteni.


Be kell mennetek, apuka előadja az ő verzióját, te a tiedet, ők meg majd eldöntik.

2019. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Rendben, hogy majd eldöntik. De addig is a gyermeknek járni kell valahová iskolába. Ha most menne elsőbe, akkor kötele vagyok valahová beíratni mert tanköteles. Ilyenkor mi van?

Én nem tudom megoldani, hogy ebben a jelenlegi iskolába járassam mert nem tudom megoldani a logisztikázást. Kirúgnak a munkahelyemről ha minden nap 9, fél 10-re érek be mert a gyereket 30 km-re kell elvinnem suliba. Anyagilag is igen megterhelő lenne hosszú távra.

2019. márc. 20. 10:40
 27/41 anonim ***** válasza:
De egyébként a gyermek apjával beszéltél már?
2019. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
Iskolával?
2019. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Áprilisban van a beiratkozás. Ha ma felhívós apukát, hogy írjon egy meghatalmazást, meg tudod oldani. Ha nem ír, akkor holnap besétálsz a bíróságra, ahogy írtam.
2019. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Egyelőre hallanai nem akar róla. Ő az iskola mellett lakik, neki ez így baromi kényelmes. Nem hajlandó 30 km-t utazgatni, hogy lássa a gyereket a neki kijelölt napokon.

Meg féltékeny is, igen agresszív (súlyosan bántalmazott, ezért is váltunk el), már csak azért sem egyezne bele, mert látja, hogy én már boldog vagyok más oldalán. Szóval ő most így próbál nekem keresztbe tenni.

Egy évek óta tartó válási hercehurcáról van most szó, aminek most lett vége.

2019. márc. 20. 10:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!