Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elváltunk a férjemmel. Közös...

Elváltunk a férjemmel. Közös gyermekünk felett én kaptam meg a kizárólagos jogi felügyeleti jogot. Beírathatom a gyermeket új iskolába az apjának engedélye nélkül?

Figyelt kérdés

Mivel új lakhelyünk 30 km-re van a fiam jelenlegi iskolájától így szeretném a gyereket a lakhelyünkön lévő iskolába íratni.Mivel kizárólagos jogi felügyeletet kaptam így elvileg beírathatom az apja hozzájárulása/aláírása nélkül is, viszont a törvény és a bíró is a bontópernél azt mondta, hogy a gyermek életét befolyásoló fontos kérdésekben (úgy mint pl. iskolaválasztás) közösen kell dönteni továbbra is.Csak nem írathatom be a gyereket az új iskolába az apja engedélye nélkül? Sajnos ha nem írathatom be, nem fogom tudni megoldani a gyermek iskolába vitelét ilyen távolságra, úgy hogy a munkahelyemre még időbe be is érjek. Rettentő korán kellene kelnünk+ sok pénz, idő....


Kérem csak az írjon választ aki tényleg tudja vagy hasonló problémája volt a közelmúltban.


2019. márc. 20. 06:44
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként pedig, két felnőtt ember, szaporodásra képes volt, de egyébként ennyire nem képes, hogy egy ilyen pszlicsáré ügyet megoldjon és megbeszéljen, mit gondolsz nincsenek következményei?

De igen, vannak, az, hogy MAJD eldöntik és addig neked meg meg kell oldanod.

Nyilván nem azonnal hoznak döntést, hiszen akkor minden elvált szülő, hozzájuk rohangálna, minden oltásnál, iskolaváltásnál, költözésnél, utazásnál. Ezzel ösztönzik elvált szülőket, hogy próbáljanak megegyezni, különben MAJD-és nem biztos, hogy nekik megfelelő döntést hozzák.

Mert pl mi lesz ha maradnia kell a 30 km-rel odébbi iskolában, de párodnak kell gondoskodnia arról, hogy beérjen a gyerek-neki kell finanszíroznia?

2019. márc. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

Sajnos nem rajtam múlik.

A gyermek apjának láthatása biztosítva van azokon a napokon amikor a bíróság megítélte neki.

A gyermek igen "elit" városrészbe jár iskolába én sajnos nem tehetem meg, hogy azon a környéken vegyek ingatlant. Ha nem vihetem át másik iskolába akkor a munkahelyemet el fogom veszíteni. A gyermek állandó lakhelye az új lakhelyén van.

2019. márc. 20. 10:57
 33/41 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kérdező, indulj a bíróságra. Ilyen ügyben ha nemis azonnal, de igencsak gyorsan fognak dönteni.n
2019. márc. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

NYILATKOZAT


1) A szülők együttesen gyakorolják a szülői felügyeleti jogot


Alulírott

(születési név: születési helye, ideje , anyja neve: )

szám alatti lakos

és

(születési név: születési helye, ideje , anyja neve: )

szám alatti lakos nyilatkozunk, hogy

kiskorú

(születési név: születési helye, ideje , anyja neve: )

szám alatti lakos vonatkozásában a szülői felügyeleti jogot együttesen gyakoroljuk.



aláírás aláírás



2) Az egyik szülő egyedül gyakorolja a szülői felügyeleti jogot


Alulírott

(születési név: születési helye, ideje , anyja neve: )

szám alatti lakos nyilatkozom, hogy

kiskorú.

(születési név: születési helye, ideje , anyja neve: )

szám alatti lakos vonatkozásában a melléklet dokumentum* alapján a szülői felügyeleti jogot egyedül gyakorlom.


*szülők gyámhivatalban felvett nyilatkozata a szülői felügyeleti jog gyakorlásáról, másik szülő halotti anyakönyvi kivonata, Gyámhivatal határozata, bíróság ítélete



aláírás



3) Gyám(ok) a törvényes képviselő(k)


Alulírott

(születési név: születési helye, ideje , anyja neve: )

szám alatti lakos

és

(születési név: születési helye, ideje , anyja neve: )

szám alatti lakos nyilatkozunk/nyilatkozom, hogy

kiskorú

(születési helye, ideje , anyja neve: )

szám alatti lakos vonatkozásában a Gyámhivatal

számú döntése alapján a törvényes képviseletet én/mi látjuk el.



aláírás aláírás

2019. márc. 20. 11:05
 35/41 anonim ***** válasza:
84%
Rad a 2. pont vonatkozik és ehhez vásárolsz majd egy másolatot a jogerő s ítéletről
2019. márc. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezt akartam kérdezni. Ezt a nyilatkozatot kell az iskolában leadnom. Mindenhol két aláírás van csak a 2. pontnál van egy. Tehát én úgy értelmezem, hogy nekem a 2. pontot kell kitöltenem és ergo elég az én aláírásom és a bírósági határozat. Tehát az iskolai beiratkozást elintézhetem egyedül. (Max apuka megtámadja, aztán majd a gyámhatóság vagy jóváhagyja vagy elutasítja apuka feljelentését)
2019. márc. 20. 11:13
 37/41 anonim ***** válasza:
66%

Nekem még soha senki nem kérte az apa aláírását a beiratáshoz, szóval siman meglépném.


Viszont nekem is kizárólagos a felügy jog, de valóban az apa hozzájárulása kéne a legfontosabb kérdésekben...

2019. márc. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
15%
Bármit intézek a gyerekkel kapcsolatban, viszem a bírói végzést. Se iskolába iratásnál, sem személyi készítésénél ez nem volt probléma.
2019. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Te figyelj, ha nemrég mondták ki a válást, akkor ez friss ügy még, kapcsolatban vagy egy ügyvéddel aki a válásodat intézte. Miért nem őt hívod fel, ő ismeri a pontos ítéletet és az ügyet, és kb 30 másodperc alatt válaszolni tudna.
2019. márc. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
60%

Egy általános iskola kiválasztása nem azonos a gyerek életpályájának megválasztásával. Nem arról döntesz, hogy gimnáziumba, vagy szakközépiskolába iratod. Bármelyik általános iskola után bárhol folytathatja a tanulmányait.

Ha elköltözni jogod van vele, akkor a körzetileg illetékes iskolába is beirathatod.

2019. márc. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!