Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tanév végén, jó bizonyítványér...

Tanév végén, jó bizonyítványért adtok valami ajándékot a gyereknek, ti kaptatok gyerekként?

Figyelt kérdés

2019. jún. 15. 11:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk nem volt rá szükségünk ajándékokra:)


Egyébként én pl csak alsóban voltam kitűnő, akkor a tanítónénik mindig adtak könyvet, meg volt mikor még pluszba oklevelet is kitűnő tanulmányi eredményért:)

2019. jún. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
60%

*De szal nem is lett volna rá szükségün k; akkoris ugyaqnolyan jegyeink lettek volna,ha kapunk valamit; a tanítónénik meg mindig osztottak annak , aki kitűnő volt. Tehát tökre minek? Szóval szerintem ez igy tök jó volt.

Meg pl a nyaralások akkor még ugye régen, amikor jártunk, akkor azok is ilyen különleges alkalmak voltak. Balatonon, meg nagyszülőkhöz Erdélybe. Én is gyerekként tökre fölöslegesnek tartottam volna, ha évvégén kaptunk volna még itthon is egyéb valamit. Meg egyébként évközbern is időnként anya meglepett minket 1-2 kindertojással; tehát eleve tényleg nem lett volna szükség évvégi ajándékra. Meg tényleg , a tanárok ugyis adtak, akinek golndolták; de még ezentul is tök fölösleges lett volna.

2019. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%

Drága 12, szülinapra kaptál ajándékot? Minek? Nem volt rá szükséged, ajándék nélkül is elmúlt egy év. Remélem karácsonyra sem akartál soha ajandékot, anélkül is ugyanúgy karácsony volt.


Hú de hülye logikát vezettél fel....

2019. jún. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen kapott egy merev falú medencét csúzdával, mint előttem írták úgy is megvettük volna de így nagy öröm volt. Kapott hozzá egy fagyis matracot, kiwi mintás labdát is. Azt az örömöt olyan jó volt látni. 4 napja ki sem lehet belőle könyörögni.
2019. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
94%
Szülinapkor mindenki kap, de külön az év végére minek?:D Egyébként június eleji születésű vagyok:) Idősebb tesóm március eleji, fiatalabb tesóm május végi:):) [mondjuk tán ez mind nem sokat nyom a lattban:)] De szóval fölöslegesnek tartottam volna, ha kapok mégvalamit:)
2019. jún. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Szerintem kedves gesztus elismerni a gyerek teljesítményét. Nem nagy ajándékra gondoltam, inkább jelképesre.

Ez az, amúgy is megvettem volna helyzet nálunk is megvalósul néha. Úgy időzíti az ember, hogy akkor adja át például a kerékpárt. Hiszen, úgyis megvesszük, mert szükség van rá, miért ne kaphatná akkor a jó bizonyítványért. Így a gyerek a saját teljesítményéhez köti az ajándékot, nem pedig azt mondja, kedden kaptam, úgyis megvettük volna.

Karácsonyra, születésnapra is próbál az ember hasznos dologgal kedveskedni, általában olyat vesz, amit szeretne a másik. Nem mondjuk, hogy úgyis megvetted volna a nadrágot, az inget, nyakkendőt, úgyis kötött volna sálat vagy pulóvert a nagyi... úgyis vettél volna magadnak parfümöt, dezodort, hogy ne legyél büdös. :)

Ezek gesztusok, figyelmességek a másikkal szemben. Jelentése, értékelem a teljesítményedet, a munkádat, a szorgalmadat, a kedvességedet, stb. Illetve örömet szeretnék okozni, mert kedvellek, szeretlek!

2019. jún. 15. 14:47
 17/24 anonim ***** válasza:
59%

Az ilyen kérdéseket felesleges feltenni itt!

Én nem adok mások véleményére ennyire. Ha úgy találom megfelelőnek, akkor mit érdekel engem, hogy más miként szokta. Nem mások szokásai alapján döntöm el, nekem és családomnak, mi jó!


A hétköznapi és a politikai kérdések, a választások, de a közösségi oldalakon, fórumokon is jól látszik, nincs olyan, hogy a nép véleménye. Több, mint 7 milliárd ember él a bolygón, ugyanennyi véleménnyel, elképzeléssel. Olyan nem létezik, hogy totális demokrácia!

Ajánlom figyelmetekbe az Orville sorozat erre vonatkozó Döntő Többség /Majority Rule/című részét! Röviden a lényege: olyan bolygóra érkeznek, hogy totális demokrácia van. Minden lakosnak van egy elektronikus szavazó kitűzője, egy azonosítója. Pozitív és negatív szavazatokat kapnak egész életükben. Mellette létezik a közösségi háló, amin szavaznak egymásra, minden aprósággal kapcsolatban. Mikor valakit sokan lepontoznak, azokat valóság show keretében meghurcolják. Aki elér 10 millió lepontozást, annak korrekcióra kell mennie, azaz agymosáson kell átesnie, hogy megjavuljon.

Olyan kérdésekben is így, kollektíven szavaznak, mint, melyik gyógyszer hatékony egyes betegségekre, vagy milyen módon gyógyítsunk meg valakit, stb. Nincs egyéni döntés csak kollektív. :-o Hiszen a többség dönt, és a többség döntése biztos helyes. :-o


Ez a módszer, miszerint megkérdezzük az embereket, miként csinálnák, mit tennének, mit tartanak helyesnek, tehát döntsenek kollektíven, legalább olyan marhaság, mint mikor egy ember (király, császár) dönt egy személyben!

2019. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
84%
Én nem kaptam a szüleimtől régen, de nem lett volna rossz, talán motivált volna... ennyit tudok hozzáfűzni.
2019. jún. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
84%
17-es, te Sheldon vagy a big bang theoryból? Ez a levezetés erre a szimpla kérdésre tiszta olyan :D
2019. jún. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Em annyit kaptam, hogy magamnak tanulok. Igaz a rossz jegyert is ennyi “jart”. Nem volt bunti. Meg az egyetemi indexem is 4 egesz feletti volt.
2019. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!