Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyit tanultok nyáron a...

Mennyit tanultok nyáron a gyereketekkel aki másodikos lesz? Jár nyáron magántanárhoz?

Figyelt kérdés
16 feladatlapot kaptunk a nyárra és naplót kell írni.
2019. jún. 15. 20:57
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
67%
Én gyerekként nyáron munkafüzeteztem és olvastam, naponta 20-30 perc. Delelőtti program volt, valamikor reggeli után áltunk neki. Rosszat nem tett és a nyaram is megmaradt. :) Hétvége ugyanúgy "szabad" volt, de szerettem csinálni, úgyhogy néha akkor is neki ültem.
2019. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
94%
Semmi leckét nem kaptak a nyárra, és a most negyedikes tesójával se tanultam egy betűt se a nyáron, mégis kitűnő tanuló. Olvas a kicsi most is magától, egy regényt, ami megtetszett neki, ennyi pont elég.
2019. jún. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

À! Tavaly meg ovis volt. El tudod kepzelni, milyen megterhelo volt neki ez az ev? Hagyd piheno. Lehet nem a te gyereked lesz a legujabb generacio rakkuttatoja, de ha mar most agyonhajtod, akkor tuti elveszed a kedvet egy eletre.

A 8 osztalyos gimi helyett inkabb deritsd ki miben igazan jo. Ha pont a matekkal vannak problemai egy eros gimi nem biztos, hogy jo irany. De lehet, hogy ugyesen rajzol es grafikus lesz belole vagy programokat fog irni stb.


Szerintem hagyd most pihenni aztan meg figyeld meg, hogy merre indul magatol es abban tamogasd. Augusztus 15-tol megcsinaljatok a feladatlapokat egyutt, ismeteltek kicsit es kesz.

2019. jún. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
91%

Ha szabadságot veszel ki, akkor haza mész és otthon dolgozol?

A szünet lényege, hogy akkor nem kell tanulni, lehet pihizni, szórakozni. Hagyd békén. Max vegyél egy foglalkoztatót, mutasd meg, hogy van olyan is otthon, aztán ha van hozzá keve csinál pár feladatot, ha meg nincs akkor nem. (És ha csinál, azt bármiféle szülői ráhatás nélkül tegye.)

A továbbtanulást meg ne tervezd el előre. Lehet nem lesznek hozzá képességei, hogy egy versenyistállóban teperjen, hogy a kitűnő biziben minden tárgyból dicséretet is kapjon. És? Lehet elvégezne egy szakgimit és olyan fodrász lenne belőle, hogy leesett állal néznéd.

De most még nem kell ebben gondolkodni. Elsős volt. Elsős.

2019. jún. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Kis közösségben lakunk itt csak 4. osztályig van iskola 5-8ig egy közelebbi városba járnak a gyerekek de az ilyen gyűjtő iskola. Ezért tervezünk előre, hogy időben tudjunk készülni mindenre.
2019. jún. 15. 23:56
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon laktok egyáltalán ?
2019. jún. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vennék fel 8 osztályosba, akkor kerestek egy másik általános iskolát neki, ami elfogadható színvonalú.

Elit gimnáziumban tanultam és most ilyenben tanítok. Sok szülő agyon hajtja a gyerekét és megtervezi a jövőjét a beleszòlàsa nélkül. Szerintem nem jó út ez.

Pihenjen nyáron egy jót, majd augusztus legvégén megcsinàlja a házit (legalább suli előtt felelevenìti). Magántanàr teljesen felesleges, ha nem kiemelkedően rossz tanuló.

Én beiratkoznék vele a helyi könyvtárba és olvasgasson inkább nyáron a korosztàlyànak való dolgokat. Tanul is vele és mégis szórakozik.

2019. jún. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyerek egész évben hajtott... Te meg most is ezzel kínoznád? Hagyj már neki egy kis pihenést.
2019. jún. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógusként mondom... Felesleges. Sokat kell még tanulnia. A nyári szünet szóljon a pihenésről. Rájuk fér. Tanárként sajnálom őket :(
2019. jún. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
66%
Inkább neked adnék egy kis házi feladatot. Néhány Vekerdy Tamás előadást, youtube.
2019. jún. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!