Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyit tanultok nyáron a...

Mennyit tanultok nyáron a gyereketekkel aki másodikos lesz? Jár nyáron magántanárhoz?

Figyelt kérdés
16 feladatlapot kaptunk a nyárra és naplót kell írni.
2019. jún. 15. 20:57
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Még mindig nem tudjuk hogy a kérdezö hol lakik mert más ha Magyarországon és más ha Németországban .
2019. jún. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is azt szokták mondani tanárok hogy pihenjenek nyáron gyerekek max az utolsó héten érdemes venni neki egy foglalkoztató füzetet és abba játékos formában gyakorolni .de az sem feltétlen fontos .
2019. jún. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
72%

21# én vagyok az egyik pedagógus, gondolom nekem szántad a kommented.

Nem azt írtam, hogy egész nyáron semmit ne csináljon, csak tanulni szerintem felesleges végig. Írtam, hogy iratkozzon be könyvtárba, olvasgasson a nyáron. Többet ér vele, mint hogy szenvedjen a tanulással.

Felelevenìteni ráér augusztus utolsó héten a dolgokat. Illetve biztos vagyok benne, hogy az iskolában is nem úgy fogják kezdeni szeptember első tanítási napján, hogy kezdik a másodikos anyagot.

Egyértelmű, hogy kicsit ismételni kell és nem rögtön folytatni onnan, ahol abba hagytàk.

Magántanàr tök felesleges szerintem, ha különösebb gondjai nincsenek.

Több értelme lesz majd gimis felvételi előtt magántanàrhoz küldeni párszor (bár akkor sem szükséges). Kicsit túltoljàk a szülők sokszor.

Èvközben is beiratjàk a gyereket az összes szakkörre+magántanàr +rendes sulis órák, házi feladatok. Levegőt sincs ideje venni egyes gyerekeknek a túl buzgó szülők miatt.

Legalább nyáron hadd legyen gyerek.

Ha elolvas pár képregényt mondjuk, már azzal is gyakorol és észre sem veszi.

Matekos dolgokat meg a hétköznapok során is lehet gyakorolni, játékosan, nem a könyvek fölött görnyedve.

2019. jún. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
#33 A nagylányom képregényeket kezdett el először olvasni másodikban. A könyvektől még félt akkor. Aztán belejött. :)
2019. jún. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Akinazt írta, hogy akik nem gyakorolnak a nyáron, rosszabbul kezdik az évet. Ez igaz. Az én gyerekeim sose tanultak nyáron semmit, csak olvastak és naplót írtak. A szeptember nehezebben indult, de novemberben fordult a kocka. Ők nem voltak sem fáradtak, se betegek ősszel, mert feltöltődtek nyáron.

Ha jót akarsz a gyerekednek nem tanulsz vele a nyáron. A nagyobbik gyerekem már egy elit gimibe jár.

2019. jún. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Szintén tanító vagyok, másodikosokat engedtem el nyári szünetre néhány nappal ezelőtt. Játékos, nyári élményfüzetet kértem tőlük olyan feladatokkal, mint "Énekeld el a kedvenc dalodat! vagy Olvass valakinek, aki nem tud olvasni!". Kaptak még emellé két oldal matekot. Külön kértem a szülőktől, hogy kizárólag augusztus utolsó hetében tegyék a feladatot a gyermek elé, hogy egy kicsit ráhangolódjon az iskolára. Kiemeltem, hogy hagyják önállóan dolgozni és ne javíttassák ki a feladatsort, hiszen nekem ez a két oldal jó visszajelzés lesz szeptemberben, hogy mit érdemes nagyobb hangsúllyal gyakoroltatni. Felesleges egész szeptemberben összeadást ismételni, ha a szorzás nem megy... Jó pihenést a gyerkőcöknek a nyári szünetre! :)
2019. jún. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a kommenteket, így bocs, ha ismétlek másokat. A szünidő a gyereké, hagyd békén, hadd pihenjen. Esetleg a kötelező olvasmányt olvassátok, ennyi.
2019. jún. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!