Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mennyit tanultok nyáron a...

Mennyit tanultok nyáron a gyereketekkel aki másodikos lesz? Jár nyáron magántanárhoz?

Figyelt kérdés
16 feladatlapot kaptunk a nyárra és naplót kell írni.
2019. jún. 15. 20:57
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
23%

engem kicsit meglepett, hogy valaki tanárként mondja azt hogy ne gyakoroljon egész nyáron..

Nekem két alsós gyerekem van, ezért jo rálátasom van arra hogy azokkal a gyerekekkel akikkel semmit sem gyakoroltak sokkal rosszabbul kezdtėk az ėvet. A gyerekek képességeik sem egyformák, nyilván van aki gyakorlás nélkül is jol teljesitett, de azt gondolom az utolsó 2-3 hétben igenis jót tesz egy kis ismétlés.

A mi osztalyunk a tanítónőnk ajànlásával venni szokott egy kb. 600 ft-os gyakorló füzetet. amiben játékos formában lenni szokott matek es nyelvtan is. Ebben mindenki annyit es azt tölti ki amennyit akar. Szóval en azt gondolom egy kis ismétlés, gyakorlas az utolsó hetekben nem árt!

A kėrdező gyermekėnek meg mivel nem is ment tul jól ez az év, igy plane fontos a gyakorlas, persze nem egesz nyáron..

2019. jún. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
91%
Most komolyan, mi a fenét gyakoroljon egy elsős??? Ha csak simán éltek, az útszéli plakátról elolvassa, hogy akciós a pónis úszógumi a teszkóban, a családi partihoz meg megkéred, hogy hozzon oda neked 8 villát, ne adj isten dobtok a nagyinak egy képeslapot a horvát tengerpartról, már lefedtétek a teljes tananyagot.
2019. jún. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek az utolsóval. Bőven elég gyakorlás, ha alap dolgokat elolvas, megszámol, boltosat játszik, stb.

Gondolom a pedagógus válaszoló sem arra gondolt, hogy a gyerek nyáron ne lásson betűt, csak arra, hogy ne kínozzák napi 2 óra feladattal, különtanárral, stbvel a gyereket.

2019. jún. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
38%

bocs de olyan jot nevettem azon hogy:"mit gyakoroljon "?

Tapasztalatból irom, hogy rengeteget tudnak felejteni. de csak hogy irjak pár példát ami elő szokott fordulni.. :

elfelejtik hogy az egyik betűt hogy kösse össze a masikkal, vagy a " b"betű nagy betűjėt hogy is kell leirni..

matekbol meg a számolás szokott problémát okozni..

2019. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfelejti, hogy kell kötni a betűket, majd szeptember harmadikára belejön. Mindig ismétléssel kezdenek. Kitartóan ragaszkodom ahhoz a fixa ideámhoz, hogy felesleges egy alsós gyereket nyáron könyvek meg feladatlapok elé ültetni. :)
2019. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

ismétléssel kezdenek ez igaz, de nem mindegy mennyi időt kell ezzel tölteni. es a tanar sem túl lelkes ha szeretne már haladni de nem tud, mert páran meg le vannak maradva..

És en sem azt állítom az egész nyarat töltse tanulassal. de aug. közepétől es akkor sem mindennap (es 10 percről beszelek) egy kis iras/másolás/számolás csak jót tesz nekik

2019. jún. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy tanár jobban tudja mint akinek "van két alsós gyereke is"...húha az nagyobb ràlàtàs valóban mintha évek óta többszàzat tanítottàl...
2019. jún. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
83%
Gyerekem az osztály legjobb matekosa. Szeptemberben kezdte a 2. osztályt, az első héten átismételték az összeadás-kivonás-bontás-pótlás témaköröket tizes átlépéssel. Gyors kérdés, gyors válasz, tanítónéni gyerekemre mutatott, aki megkukult, majd közölte, hogy ő semmit nem matekozott a nyáron és elfelejtette, hogy kell számolni. tanítónéni jót nevetett rajta, és hagyta, hogy a következő pár feladatnál kicsit tovább gondolkozzon. már aznap délután a napköziben nem okozott neki gondot egyáltalán a matek.
2019. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
51%

azert irtam hogy van "rá látâsom"mert igy elég friss az ėlmėny, mint akinek már nagyobb gyerekei vannak. es nálunk tanítók is szokták mondani hogy eleg hamar kiderül ha valaki semmit sem gyakorolt. az év eleji dogát viszonylag hamar meg kell iratniuk es ha ugy indul neki az ėvnek hogy nem sikerült tul jo, az a gyerek önbizalmanak sem tesz jót. en azt gondolom csak előny származik abból ha egy kicsit gyakorol a gyerek.

NEKEM ez a vėlemenyem...

2019. jún. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
45%

de amúgy tényleg nem értem mi a hátránya, negatívuma annak ha egy gyerekkel aug. közepétől egy kicsit gyakorolnak...?

Ha azt mondtam volna hogy mindennap tanuljon szeptemberig.. akkor értenėm a felhaborodást..,de szó sincs ilyenről.

2019. jún. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!