Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Álomcsokrok, ajándéktárgyak...

Álomcsokrok, ajándéktárgyak 1. osztály évzáróra tanárnéniknek, mi meg csak egy szál virágot vittünk. Mindenhol ez a "divat" már?

Figyelt kérdés
Nagyobbik lányomnál nem ez volt a jellemző, de most elsőben szinte szégyelltem magam mikor szembesültem vele hogy mekkora csokrokat vittek, meg ajándéktárgyakat a tanító néniknek.. Előfordulhat hogy ez befolyásolja a tanítókat abban, ahogy viszonyulnak majd gyerekemhez? Tapasztaltatok ilyet? Tudom mindenkinek magánügye mit visz, nem elítélem, csak már nagyon bánom hogy nem költöttünk mi i többet erre..
2019. jún. 23. 08:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Na, pontosan emiatt szokás jobb helyeken közös ajándékot adni.
2019. jún. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%
Igen, és a közös ajándék ellenére is van, aki úgy gondolja, hogy még ő külön is ad... Az a csúcs.
2019. jún. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként én pl.ilyen esetben mindig magamból indulok ki. Nekem a csokor virág kb.a kidobott pénz kategória. Inkább vinnék utalványt.
2019. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
50%

Azt sem tudom, mi az az álomcsokor.

Szerintem ha ez befolyásolja a tanítókat, akkor ideje másik iskolát keresni.

2019. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

Igen, ahogy írták előttem, nálunk is az volt a szokás, hogy közösen adunk ajándékot – és igen, ennek ellenére volt szülő, aki akkora csomagokat hozott év végén a tanítónőknek, hogy abban akár egy plazmatévé is lapulhatott.

A tanítónőket nem befolyásolta ez észlelhetően, a különajándékot hozó kislánynak is pont ugyanúgy beszóltak, mint a többieknek… ettől kezdve anyuka leállt az ajándékokkal. :)

2019. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
71%
Nem befolyásol, de nagyon jól tud esni az év végén, ha meglepnek. Egyébként az egy szál virág ugyanúgy mint bármi más. Nem várunk el semmit, de mégis egy jelzés.
2019. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
31%
Én például nem virágot, hanem Avonos dolgokból egy kis csomagot állítottam össze, több értelmét láttam. Egyébként nem kellett kaparnom, kitűnő lett a gyerek.
2019. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
52%
Én egy kis doboz csokit vittem. Több értelmét láttam, mint a virágnak, ha a tanító nem is eszi meg, megeszi a gyereke, férje. Szerencsére nálunk a többiek is így gondolták, több doboz csokit láttam, mint virágot. Tárgyi ajándékot pedig egyet sem. Viszont a munkahelyemen búcsúztattunk valakit, összeszedtük a pénzt a közös ajándékra, mégis egy csomóan vettek valamit külön is, amit mit többiek nem értettünk, hogy ha megbeszéltük, hogy közösen veszünk valami értelmeset, miért kell még külön is venni. Ráadásul olyan is vett külön, aki alig dolgozott együtt az illetővel, csak mert a szobatársa vett.
2019. jún. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
39%

Nem fordulhat elő, hogy befolyásolja. ha igen, akkor meneküljetek onnan, mert akkor minden más is befolyásolni fogja.

Hidd el, nem várja a tanítónéni az ajándékot. Igazán nem elvárás, ha kap örül, de nem fogja megjegyezni, hogy Gizikétől semmit nem kapott, mert nem az a fontos a számára. Nem történik semmi, ha abszolút nem kap semmit.

Mi vittünk, viszünk. nem csak évzáróra... de volt már téma, és sikerült már sajnos zavarba hoznom, magyarázkodásra kényszerítenem vele a tanítónénit. Nem akartam, nagyon kellemetlen volt nekem. Azóta előre megbeszéljük, megkérdezem.


Egyébiránt 1-1 szál virágot illetve az egyiknek 1 bonbont vitt a gyerek. Utóbbinak nem különcködésből, hanem mert szimplán rákérdeztem mert sejtettem, hogy az jobban bejön.

2019. jún. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

Nem hinném, hogy befolyásolja a tanítónőt, pláne, hogy negatív irányban. Szóval, simán el tudom képzelni, hogy azok az anyukák viszik ezt túlzásba, akik azért remegnek, hogy a gyerekük nehogy rossz jegyet kapjon év végén. Ahol meg ez nem téma, mert a gyerek úgyis jól teljesít, ott nincs ez a mániákus ajándékozás.

És igen, leghelyesebb a közös ajándék.

2019. jún. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!