Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Álomcsokrok, ajándéktárgyak...

Álomcsokrok, ajándéktárgyak 1. osztály évzáróra tanárnéniknek, mi meg csak egy szál virágot vittünk. Mindenhol ez a "divat" már?

Figyelt kérdés
Nagyobbik lányomnál nem ez volt a jellemző, de most elsőben szinte szégyelltem magam mikor szembesültem vele hogy mekkora csokrokat vittek, meg ajándéktárgyakat a tanító néniknek.. Előfordulhat hogy ez befolyásolja a tanítókat abban, ahogy viszonyulnak majd gyerekemhez? Tapasztaltatok ilyet? Tudom mindenkinek magánügye mit visz, nem elítélem, csak már nagyon bánom hogy nem költöttünk mi i többet erre..
2019. jún. 23. 08:50
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
54%
Ennek a kérdésnek,erősen szidjuk a szülőket szaga van,a tanár akkor viszonyul a gyerekhez másként ha látja benne az akaratot a tanulásra,hiába visz anyuka óriás csokrot ha a gyerek khmmmm.
2019. jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
47%

Én a közös ajándék ellenére is mindig viszek virágot vagy csokit az osztályfőnöknek. Nem azért, mert ezzel külön bánásmódot remélek, hanem azért, mert úgy érzem, megérdemli, hálás vagyok neki mindazért, amit a gyerekért tesz.

Azt és annyit vigyél, amennyi szerinted rendben van (nálunk is van, akinek szerintem kb semmi nem járna, és van, akinek a világ összes csokra sem lenne elég megköszönni, hogy van). A tanerő nem ez szerint fogja megítélni a gyereket.

2019. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
47%
A közös ajándék ellenére is szokott mindenhol pár túlbuzgó anyuka külön is. A "megérdemli" meg "köszönetként viszek" csak duma, hisz a közöset is pont ezért adják! Akkor minek külön? Hogy kitűnjön ezzel is. De felesleges. A tanár átlát a dolgokon, nem hülye.
2019. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
57%

" Hogy kitűnjön ezzel is. De felesleges. A tanár átlát a dolgokon, nem hülye."

Nem nézem hülyének, és mint írtam, nem ez alapján ítéli meg a gyereket a tanító. Ha így lenne, régen rossz lenne.

A gyerek imádja és viszont. És azt gondolom, ez is kevés mindazért, amit kapunk tőle.

2019. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó de ha mindenki adna akkor minek kellene a közös?? Szerintem ha megegyeztek hogy legyen közös akkor túlpörgés ha külön is "nyal" valaki.
2019. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
71%

"A gyerek imádja és viszont. És azt gondolom, ez is kevés mindazért, amit kapunk tőle."


Pont ezért kapja az osztálytól az ajándékot! Tényleg felesleges ez az "azért tuti ami tuti én még külön is adok". Egyszerűen nem illik szerintem. Mintha megbeszélitek a kollégákkal hogy együtt adtok a főnök szülinapjára, de te azért odasündörögsz egy külön csomaggal is hogy annyival is több legyél. Nem szép dolog.

2019. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
51%
Közös ajándék meg virág?? Hu de változik a világ.... Nálunk csak osztályfőnök váltáskor ( 2. év, 4. év és persze 8.) volt ez szokás + pedagógus napra egy szál virágot mindenki vitt.
2019. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
70%
Tavaly nem volt közös ajándék, így 1-1 doboz bonbont kapott a 2 tanító néni. Idén közöset kaptak, így nem vittünk külön, de azért ahogy láttam 1-2 anyukának itt sem volt elég a közös.
2019. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
25%

Ne erezd cikinek. Sz..rj ra.

Amugy en sosem voltam kedvenc hiaba vittem a draga csokrot es kosarakat.

Anyukam nem volt az a nyalizos fajta igy az OF utalt kb :)

Ezen is mulik de nem mindenesetben.

2019. jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
85%

Anyukam tanar neni. O mindig a kozos ajandeknak orul a legjobban. Az maradando es sok ev utan is mondja, hogy melyik osztalyatol van. A csokinak en orulok, mert azt a mai napig elteszi nekem 🙂 a viragnak nincs sok ertelme mert kap 20 viragot vagy csokrot ami elhervad 4 nap alatt. Raadasul ok meg dolgoznak evzaro utan szoval meg nezegetni se tudja otthon.

Amugy az nem befolyasolja, ha kap kulon. Pl anyukamnak mindig azok a problemas gyerekek a kedvencei akik szakmai kihivas ele allitjak es 4-re kikupalja oket. Volt olyan gyereke, aki nem tudta a vezeteknevet 1. Osztalyban es honapokig tartott ezt is megtanitani neki annyira hatranyos helyzetu volt. Volt matek zseni tanitvanya aki sosem huzta fel a gatyajat miutan kijott a wc-rol. Volt egy olyan buta tanitvanya akirol azt hitte semmi nem lesz belole, evekkel kesobb veletlen tudtam meg, hogy targoncas lett a srac anyukam olyan buszke volt, hogy ihaj. Es ezek nem azok a tanitvanyok, akiktol plusz vagy barmilyen ajandekot kapott volna. Es forditva, vallalkozoek elkenyeztetett gyerekeit szokta legkevesbe csipni (ezzel nem azt mondom, hogy minden vallalkozo gyereke ez a kategoria, kozuluk is vannak szeretett tanitvanyai).

2019. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!