Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan értessem meg vele hogy...

Hogyan értessem meg vele hogy ez így nem való utcára?

Figyelt kérdés
12éves lányom kapott egy csodaszép maxiruhát de nagyon hosszú takarít vele és most utcára is hordani akarja így.
2019. júl. 26. 09:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%

Ha a minta miatt nem lehet felhajtani, akkor feljebb lehet belőle bevenni.


De ha hordani akarja és tetszik így neki, nem zavarja, tök egyszerű a megoldás: "oké gyerekem, de amikor hazajössz, leveszed és kis kezecskéddel kimosod a lavórban, ha legkjözelebb is tisztán akarod felhúzni. Puszi"


Amúgy meg való utcára, miért ne lenne az? Nincs ki belőle mindene, nem átlátszó, nem feszülős bőrszerkó, stb (kérdés alapján először ilyesmit gondoltam)

Pontosan emlékszem, amikor 5-10 cm-mel hosszabb farmerokat hordtunk a kelleténél. Nem felhajtva, mert az volt a divat. Tapostunk rajta rendületlenül (anyám nyilván utálta), végül idővel talpszintre "visszakopott"

2019. júl. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%
Mikor én voltam ennyi idős az a trapéznadrág volt a menő, ami alól még a cipő sem lászott ki, én is az utcát söpörtem vele, anyám mégsem "jajjveszékelt". Ez legyen a legnagyobb gondod, elmondtad a vélemenyed, de neki így tetszik, hagyd rá...
2019. júl. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%
Játszótérre nyilván nem való, de ha mentek valahová, cukrászdába, vendégségbe, moziba, hadd vegye fel! Ha nem sikerül pl. a vállánál vagy a derekánál kicsit feljebb venni a ruhát, akkor beszéld meg vele, hogy amikor az utcán közlekedtek A pontból B pontba, akkor csippentse fel az egyik vagy mindkét kezével a szoknyát, ahogy a régi hölgyek. Magyarázd el neki, hogy nem lenne jó, ha az alja belelógna a kutyagumiba, kutyapisibe vagy becsípődne a mozgólépcsőbe.
2019. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%

milyen jó, hogy anya sosem letiltotta rólam az aktuális kedvenc ruhámat, hanem ha valami nem stimmelt vele (túl hosszú/bő, kiesek a kivágásán) segített megigazítani, vagy ha nem boldogultunk vele, elvitte varrónőhöz

amúgy meg mit csináljon egy ruhával, ha ne az utcára hordja? aludjon benne?

2019. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%

Volt egy baromi jó gatyám amikor tini voltam és az alját úgy letapostam, hogy csíkokban foszlott, imádtam! Aztán a nagymamám meglátta, és míg suliban voltam felhajtotta és még koptatót is varrt rá, hogy ne szakadjon el soha többé. Hetekig "gyászoltam" a kedvenc gatyám és most, 35 évesen is emlékszem, mennyire sajnáltam, hogy hazavágták.


Őszintén, mi a fontosabb? Egy ruhadarab vagy a lányod érzései?


Hagyd, hogy hordja és élvezze!

2019. júl. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
13%

A lánya épsége!


Én nem hagynám, hogy a testi épségére veszélyes ruhában flangáljon.


Ha orra esik, annyi a frissen nőtt csontfogainak(vagy az orrának)


Ha rálép az elejére, túl nagy neki, ami nem a kosz miatt baj, hanem veszélyes.


Szerintem itt az ideje egy magasabb talpú-sarkú cipőnek, ha bevenni nem lehet belőle. Nekem egy rendkívül kényelmes szandim van, rámtesz 8 centit, abszolút visszafogott és könnyű benne járni, ha a lányom 12 lenne, simán hordhatná.

2019. aug. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
27%
Imádom a földet söprő ruhákat, és ha valaki felvarratná a szoknyáimat neki mennék. Pont abban a korban van egyébként hogy az őrületbe kergessen, sokkal sokkal rosszabb lesz. Szokj hozzá.
2019. aug. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
46%
Ekkora gyereknek balesetveszélyes.
2019. szept. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig itt tartunk? :D
2019. szept. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Azóta sem sikerült felfognia, hogy újra és újra kiemeled a kérdést? Szép tiszták lehetnek már az utcák a környéketeken...
2019. okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!