Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan értessem meg a szüleimm...

Hogyan értessem meg a szüleimmel, hogy rohadtul nem számít, hogy mennyi az átlagom?

Figyelt kérdés

11. osztályos srác vagyok, gimnáziumba járok.

A fontos tantárgyakból, vagyis irodalomból, nyelvtanból, töriből, matekból, angolból, németből, informatikából és fizikából (informatikából a választott érettségi tárgyam, a fizika pedig a választott természettudományos tárgyam), mind 5-ös vagyok.

A többi tárgyból (biológia, testnevelés, filozófia, médiaismeret) 2-es vagyok, mert nem foglalkozom ezekkel, számomra lényegtelen tantárgyak.

Emiatt az átlagom csak 4.00, és a szüleim ezen hisztiznek, és egyszerűen nem tudom megértetni velük, hogy tök fölösleges átlagot számolni az összes tárgyból, mert a felvételinél úgysem számít az átlag, csak a fontosabb tárgyakból az év végi jegy.....

Holnap kapjuk meg a félévi bizonyítványt, de már most azzal fenyegetnek, hogy eltiltanak a géptől, telefontól, Xboxtól, meg hogy nem fognak felvenni egyetemre. xddd


Mit tegyek? Másnak is ilyenek a szülei? :DD


2015. jan. 22. 13:24
 1/10 A kérdező kommentje:

hopp egy kis elírás

*informatikából a választott érettségi tárgyam*

helyett: az informatika a választott érettségi tárgyam :D

2015. jan. 22. 13:25
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

igen sok szülö ilyen maximalista

ha kell tudok mondani neked egy két módszert hogy lehet őket leszerelni

2015. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg nekik a felvételi könyvet, amiben le van írva, hogy hogyan számolják a pontokat. Vagy ha van egy jófej tanárod, kérd meg hogy nyugtassa meg őket, hogy tényleg nem kellenek.


De azért egy testnevelés, filó vagy média nem kéne hogy olyan nehéz legyen ha minden másból ötös vagy! :D

2015. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A tesit elszoktuk hülyéskedni, filozófián, médián meg biológián pedig könyvet szoktam olvasni :DD de majdnem 3-as lettem mindegyikből :D
2015. jan. 22. 13:44
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Az év végi jegy sem számít, csak az érettségi eredménye, abból is csak azok a tárgyak ami a jelentkezéshez szükséges.
2015. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó, ez nem igaz. Két számítási módszer van, az egyikben számít, a másikban nem. Lehet, hogy ha annyira jó lesz az érettségije, nem fog számítani, mert duplázással előnyösebb, de bármi történhet, erre nem jó alapozni, és csak azért rossz jegyekkel zárni év végén.


Kérdező, valahogy meg kellene értetned velük (hiteles forrásokkal alátámasztva), hogy nem lesz rájuk szükséged -- esetleg ülj le, és komolyan beszélgessetek el. Ennek ellenére pici erőfeszítést tehetnél, elég lenne csak figyelned órán, nem otthon halálra tanulni magadat, és klasszisokkal jobb lehetnél.


Egyébként, ne bántódj meg, de szerintem a szüleidnek a hozzáállásoddal van problémája. Ha esetleg valóban, komolyan képes lennél elmagyarázni nekik a dolgokat, és látnák, hogy te foglalkozol a továbbtanulásoddal, és érdekel a jövőd, lehet, ők is engedékenyebbek lennének.

2015. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%
Lehet hogy a felvételibe nem számít bele, de ezek a tantárgyak beletartoznak az általános műveltségbe. Jelenleg külföldön tanulok tanárnak és most értem igazan, hogy mennyire is fontos az a sok "hülye" tantárgy.
2015. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a mamám ilyen. Általában 4.5-4.6-os átlagom van, és még így is cseszeget emiatt, mert abban a hitben él, hogy csak a kitűnő meg a jeles tanulókat veszik fel egyetemre. :D
2015. jan. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
jah, hát te legalább tudatosan arra koncentrálsz, amire szükséged, mások meg mindenből gürcölnek, sztem is feleslegesen... Szüleidnek meg kell értenie ezt
2015. jan. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Csicsóka200 válasza:
Ja am kb mindenkinek ilyenek! :D És úgy se fognak leszállni rólad míg nem javítasz! Sztem az lesz a legjobb ha nem foglalkozol velük vagy jobban tanulsz! De az se rossz ha mondjuk a szüleid beszélnek egy tanárral azokra mindegyik hallgat és tuti meg tudják győzni őket h nem számít az átlag! :D Rád nem hallgatnak tanulásban csak valami "szakértőre" :D
2015. febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!