Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10 eves lanyom nem akar...

10 eves lanyom nem akar egyedul maradni a lakásban, elaludni sem, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
At kell mennem a szabályába amig elalszik, es nem hajlando a lakasban egyedul maradni meg 10 percre sem , pld ha a boltba kiszaladnék , ez igy jo??vagy en varok tole sokat meg? VOLT OLYAN IS HOGY AZ APJÁVAL SEM MARADT EGYEDUL,SIRT HA ELMENTEM .
2019. aug. 1. 13:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%

10 évesen nem hagyunk egy gyereket egyedül



Tudom, hogy régen nem ez volt a szokás..


Azt is, hogy vannak olyan 10 évesek, akiket egyedül lehet hagyni, de a többség nem ilyen.



Ahhoz viszonz rlég nagy, hogy a kérdésedre el tudja mondani mi a baj az apjával, vagy miért nem akar egyedül maradni

2019. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
És megkérdezted tőle, mitől fél?
2019. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk vidd magaddal a boltba?
2019. aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Bocsánat előre is a kérdésért, nem lehet molesztálás a háttérben?
2019. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelt valamit, rosszat álmodott sokszor és fél. Én féltem sokszor 8-13 éves koromban, volt olyan fél év, hogy folyamatosan rosszakat álmodtam, pisilni se mertem kimenni éjjel, csak forgolódtam órákon át.


Nappal mondjuk nem volt ilyen bajom annyira, de minden reccsenésre, árnyékra pánikoltam.


Kérdezd meg, 10 éves, lehet vele beszélni.

2019. aug. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Félős. Mindig ilyen volt, vagy most kezdte? Mert nem mindegy!
2019. aug. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én 10 éves lányom már régóta (3-4 éves kora óta) fél egyedül maradni a lakásban, illetve fél, ha nincs ott felnőtt. Remélem, kinövi nemsokára, mert nagyon fárasztó tud ez lenni :(
2019. aug. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ismeros körben 10 eves gyereket mar hagynak egyedul... ebbol gondoltam hogy mar kellne hogy ennyire leszakadjon rolam... molesztálást telejssegel kizárom.fėlenk természetű....eddig nem nagyon hagytam egyedul most probalkoztam de nem sikerul ......az alvasnal mondjuk az jatszhat kozbe hogy nemregen lett kulon szobaja . Es koltoztunk is... hat akkor halasztjuk ezt kicsit ..de meddig mikor lesz onallobb ???osztalytarsait siman otthol hagyjak ,
2019. aug. 1. 19:03
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen kerdezgetem probalok beszelni vele de semmi ....azt mondja nem tudja ...nem fel semmitol csak nem akar egyedul lenni mert hianyzok neki....
2019. aug. 1. 19:06
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A költözéstől simán lehet bizonytalan, meg attól is, hogy ha eddig egy szobában voltatok és megszokta, hogy van valami szuszogás :) Próbáljatok ki valami éjjeli fényt, babakori alvókát elővenni, esetleg valami kedves háziállat (pl. hörcsög vagy hasonló, ami tetszene neki is és te is tudod vállalni) is jó terápiás társaság lehet.

Az viszont elég fura, hogy az apjával sincs el ennyi idősen. Eddig nem szoktak kettesben programokat csinálni? Meg hát iskolában sem vagy vele... és gondolom, ennyi idősen maradt már ott haveroknál nélküled egy szülinapi zsúron vagy csak aludt már táborban vagy nagyszülőknél...? Ha igen, miért más az új lakásban nélküled? Van ott valami ijesztő szerinte?

Az én 9 éves fiamat már egyedül lehet hagyni egy fél-egy órára. Megegyeztünk, hogy ha baj van, felhív (meg mindig megbeszéljük, hogy x óra x perckor telefonál, be is tartja - na meg nagy az öröm, mert olyankor megkapja játszani a telefont...). A kicsi öt éves, kettesben még jó sokáig nem merném egyedül hagyni őket, mert úgy sokkal lükébbek :)

Ne fújd fel, mert az sem jó, ha emlegetve rögzül, hogy az ő "feladata" a félés, de azért szerintem egyszer még próbálj a lányoddal hosszabban és barátnősen beszélgetni valami igazi nyugis alkalommal (pl. üljetek le valamit együtt kézműveskedni vagy sütit sütni), mit gondol, mi történhetne vele egyedül. Lehet, a képzelete játszik vele, lehet, hallott valakitől valami butaságot. Ha meg nem változik a helyzet, szeptemberben fel lehet keresni az iskolapszichológust, hátha ő tud adni valami jó ötletet.

2019. aug. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!