Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, Hogyan lehet egy 19...

Szülők, Hogyan lehet egy 19 éves fiút normális időben lefektetni?

Figyelt kérdés

Tehát van egy 18 éves fiam és egy 10 éves lányom. Már tettem fel nem régebben egy kérdést a kislányomról, viszont most a fiam egyik problémáját szeretném orvosolni. Sajnos apjától (akitől már elváltam) átvette azt a rossz szokást, hogy éjjeli bagoly lett. Úgy viselkedik, mintha még mindig egy 14-15 éves lázadó kamasz lenne. Hajnali 3-kor fekszik le, addig számítógépezik és hangosan beszél a barátaival (nem lehet tőle aludni, mert zeng a ház). Délután 1 körül kel fel. Teljesen elcsúszott a bioritmusa. Általában én és a lányom legkésőbb 10-kor már ágyban vagyunk (ma kivételes esetem ez, mert már meguntam, hogy sosem fekszik le időben a fiam és most már elkérem a segítségeteket). Viszont ez őt magasról hidegen hagyja, ha rászólok, mert nem bírunk tőle aludni,akkor egy picit halkít, de ugyan úgy pofázik tovább, meg sem áll a szája. És ugye 10 és hajnali 3 között elég sok idő eltelik. A másik, hogy nem csak számítógépezik hanem lefekvés előtt, fél 3 és 3 között nem zavartatva magát megy el fürdeni, és járkál folyamatosan a konyhába enni, hiába vacsorázott mondjuk 8 körül, ő eszik 11 körül, majd utána 2 körül is elmegy enni éjjel, megken magának egy szendvicset vagy berak valamit a mikróba. Ez is nagyon zavaró. Mivel nem tudtam rávenni, hogy a nyáron dolgozzon, ezért ugye egész nyáron nem fáradt ki, itthon vakarta a "botját" és aludt, döglött egyik helyről a másikra. Egyetemre megy és azt mondta szeretné kiélvezni a semmit tevést, még mielőtt nekivág az iskolának. Pedig jól jött volna ha besegít a családnak, legalább a felét jó lett volna nekünk adnia, ezzel megtérül, hogy eltartom, és ő neki is marad zsebpénze. És el is fáradt volna, ami miatt el aludt volna korán. Ja és ugye mivel nincs nála délelőtt, mi pedig már 8-kor legkésőbb fent vagyunk (ha munkába megyek akkor 6-kor), rá pedig nem lehet számítani semmiben és reggelit sem tudok neki adni, ami engem nagyon frusztrál.

Próbálom hétvégén felkelteni olyan 9 körül, de mindig visszaalszik, rászólok fél óránként, visszaszól hogy jó majd jön, de hiába. Délután 1-ig vagy legkorábban délig haszontalan a hívásom, pedig addig folyamatosan ordibálok neki félóránként, mintha pont nem érdekelné. Aludni is próbálom elküldeni 10-kor, de lehetetlen. Ha már nagyon nem bírom és felkelek a pofázására, akkor berontok idegből a szobájába és leordítom, hogy húzzon aludni, de nem segít. Ha esetleg felkelek éjszaka wc-re és akkor is látom, hogy játszik, akkor is rászólok de csak visszaordít, hogy hagyjam békén. Na de mivel ugye mi panelba fogunk költözni kertes házból, ezért erről le kell szoknia, mert nem ordibálhatunk egymással éjszaka ott és nem is pofázhat éjszakába nyúlóan mert a fal másik oldalán zavarja majd a szomszédokat. Minden segítséget köszönök erre a problémára.



2019. aug. 16. 23:59
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
88%
Hú de utálnám, ha ilyen szülőm lenne. Egy normális szülő, még csak el se gondolkodik azon, hogy kirakja a gyerekét. Meg azon nem gondolkodtál el, hogy a "nevelésed" miatt lett ilyen, és őt is megviselhette a válásotok?
2019. aug. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
20%

Nem kikapcsolgatni kell a netet, hanem lemondani. Aztán lenne motivációja, hogy dolgozzon.

Amit mellesleg lehet egyetem mellett is.

Egyébként nagykorú. Ha nem tetszik, akkor dönthet úgy, hogy az apjával él.

Neki még van nyara, amit kiélvezhet, de a szobában gubbasztás nem az! Strandoljon, csajozzon, szerezzen barátokat! Neked viszont nincs nyarad, és ha kirúgnak, mert kimerült vagy, akkor pisloghat, mert nem csak továbbtanulás nem lesz.

19 évesen nem gyerek. Szavazhat, dönthet egy ország sorsáról, tarthat fegyvert, kocsit vezethet, aláírhat szerződést, stb. Ne kezeld gyerekként!

Ülj le vele beszélni, hogy az ő életmódja abnormális, és ti ketten is szívtok vele. Az, hogy jó esze van, önmagában card se fog érni, ha nem képes időben felkelni, hogy bejárjon órákra, aztán dolgozni. Ezzel az életmóddal lehet éjjeliőr, de akkor nem kell továbbtanulni.

Sőt, a nagy kacifántos helyzet az, hogy nem vagy köteles támogatni a továbbtanulását. Ha kirúgnak a kialvatlanság miatt, akkor nem is lesz miből.

A depresszióból se fog kimászni, ha begubózik. Ez is hozzájárul.

2019. aug. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
86%

Az igen. Ha ilyen anya lennék szembe köpném magam...


Az odáig rendben van, hogy beszélni kell vele, hogy ha ébren van akkor csendben létezzen éjjel. Ha normális lenne köztetek a viszony akkor valószínűleg egyszer kéne csak rávilágítani, és kapcsolna is, hogy igazad van. De mivel valószínűleg ebbe nőtt fel, hogy carnak rá, így most viszonoz.


Az #1 Válaszoló minden válaszával egyébként egyetértek! Jó lenne eldönteni, hogy felnőtt vagy gyerek. Amennyiben depresszív tüneteket mutat, akkor pedig szakemberhez vinni.


Nálatok valami mélységesen el van rontva. Ugyanis nem az a gond, ha a szülő esetleg besegítést vár anyagilag. Tudod az én szüleim soha nem kértek tőlem egy forintot sem, de ha szóltak volna hogy kéne egy kis segítség, akkor gondolkodás nélkül adok és eszembe nem jutott volna sajnálni tőlük. 19 évesen sem!


Én úgy látom hogy te magad vagy a probléma. Te aki azt várod, hogy megtérüljön a gyereknevelés..

2019. aug. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
82%

Megtérül, hogy eltartod????

Csodás.

2019. aug. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
73%

Onnan kellene indítani a történetet hogy a válás, a költözés talán mindenkit megvisel.

És ebből a gödörből csakis egymást segítve tudtok kijönni. Te is!

A gyerek nem egy befektetés ami majd meghozza az árát.

Max pár hét és elkezdődik az egyetem. Még most talán lehet kollégiumot kérvényezni, lehet jót tenne mindannyiótoknak.

2019. aug. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
11%

A hajnalig netező lusta dög kistiniknek nyugodtan szét lehet alázni a kérdezőt, de attól még a matematika törvényei nem változnak.

Adott egy anya, aki most marad egyedül két gyerekkel. Ebből az egyik 19 éves, aki után egy huncut forintot nem fog kapni, ellenben most megy továbbtanulni, ami meg egy vagyon. Fele annyiból (se) fognak élni, de csak egy emberrel lesz kevesebb.

Ilyen körülmények között a minimum, hogy a 19 éves hálás, amiért eltartják a pattanásos, szőrös valagát, és tapintatosan hagyja pihenni a családfenntartót.

És ha nem tetszik a korai fekvés: igenis költözhet az apjához. Ha már neki is ez a jó szokása, és tőle vette át.

2019. aug. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
67%

Két hét múlva szeptember, azt már négykézláb is kibírod, te "mintaanya". Addig meg porszívózhatsz reggel 8kor a szobájában.


Amúgy gondolom neked nincs diplomád és féltékeny vagy a gyerekedre? Az én anyám is ilyen mérgező szülő volt, soha nem érdekelte, mi van velem. Ő is mindig a fejemhez vágta, mennyibe kerültem neki. Évek óta nem beszélünk. Ha ez a célod neked is, tök jó úton haladsz.

2019. aug. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
21%

menjen el dolgozni és nem lesz kedve éjjel 2-3-ig beszélgetni minden nap, meg délután egykor kelni.

én reggel tuti hangosan hallgatnám a zenét, meg zörögnék, mosnék a mosógéppel.

2019. aug. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj, de ahogy a másik kérdésednél sokan javasolták: fordulj szakemberhez! Elvesztetted az irányítást, nincs tekintélyed a gyerekeid előtt, és innen egyedül,segítség nélkül szinte lehetetlen visszaszerezned - már ha egyáltalán valaha volt is. (Lehet, hogy először NEKED kellene a saját önértékelésedet és lelkivilágodat helyre tenned...)
2019. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 A kérdező kommentje:
Megosztó válaszok érkeztek az éjjel és reggel. A megtérülést nem egész életére értettem, hanem leginkább a jogosítványa miatt. Sajnos így is én fizettem neki ki a felét, 140-t ő, 120-t pedig én. Tavaly és előtte volt dolgozni, onnan szerzett össze ennyit. Viszont ez a fele kifizetés eléggé megterhelt minket anyagilag így költözés időben. Én nem igazán hiszek ebben a tinédzser depresszió jelenségben, az biztos hogy depresszió jeleit mutatja, mert én is voltam benne válás után, de szerintem a kamaszoknak a égvilágon semmi problémájuk nincs, így nem eshetnek depresszióba (saját vélemény, lehet hogy hülyeség, nem értek hozzá). 8 éve váltunk el, de csak most álltunk fel anyagilag, hogy elköltözzünk, mindennaposak voltak a veszekedések amíg együtt éltünk, még így az utolsó napokban is folyamatosan összekapok az apjával több órákra. Ja és a veszekedések már 20 évvel ezelőtt kezdődtek, szóval mondhatni születése óta benne van, hozzászokott. Ha nem lennénk jelenleg leamortizálva pénzügyileg, nem kérném el a pénzét, de így a jogosítvány plusz hogy ingyen örökölt nagyszüleitől egy autót, ezért elvárom, hogy valamit ő is adjon, ha már a pihenésünket zavarja. Apjához én nem küldeném, majdnem 70 éves és egy idióta az az ember, nem merem vele egyedül hagyni pár napnál tovább, mert a végén megfertőzi a marhaságával. Szeptembertől sajnos nem fog változni, iskola időben is ugyanezt csinálta, hajnali 2-ig számítógépezett, 7-kor kelt és suliban aludt tovább, amelyik órán lehetett persze, a fontosakat végigszenvedte normálisan. Szóval ugyanezt fogja csinálni. De akkor azt mondjátok elvileg tesznek érte a szomszédok hogy ne pofázzon éjjel. Ami ebben az esetben nála lehet hogy működik, mert szociálisan teljesen elhatárolódott gyerek, ha valami idegen rászól, akkor megijedne tőle.
2019. aug. 17. 12:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!