Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, Hogyan lehet egy 19...

Szülők, Hogyan lehet egy 19 éves fiút normális időben lefektetni?

Figyelt kérdés

Tehát van egy 18 éves fiam és egy 10 éves lányom. Már tettem fel nem régebben egy kérdést a kislányomról, viszont most a fiam egyik problémáját szeretném orvosolni. Sajnos apjától (akitől már elváltam) átvette azt a rossz szokást, hogy éjjeli bagoly lett. Úgy viselkedik, mintha még mindig egy 14-15 éves lázadó kamasz lenne. Hajnali 3-kor fekszik le, addig számítógépezik és hangosan beszél a barátaival (nem lehet tőle aludni, mert zeng a ház). Délután 1 körül kel fel. Teljesen elcsúszott a bioritmusa. Általában én és a lányom legkésőbb 10-kor már ágyban vagyunk (ma kivételes esetem ez, mert már meguntam, hogy sosem fekszik le időben a fiam és most már elkérem a segítségeteket). Viszont ez őt magasról hidegen hagyja, ha rászólok, mert nem bírunk tőle aludni,akkor egy picit halkít, de ugyan úgy pofázik tovább, meg sem áll a szája. És ugye 10 és hajnali 3 között elég sok idő eltelik. A másik, hogy nem csak számítógépezik hanem lefekvés előtt, fél 3 és 3 között nem zavartatva magát megy el fürdeni, és járkál folyamatosan a konyhába enni, hiába vacsorázott mondjuk 8 körül, ő eszik 11 körül, majd utána 2 körül is elmegy enni éjjel, megken magának egy szendvicset vagy berak valamit a mikróba. Ez is nagyon zavaró. Mivel nem tudtam rávenni, hogy a nyáron dolgozzon, ezért ugye egész nyáron nem fáradt ki, itthon vakarta a "botját" és aludt, döglött egyik helyről a másikra. Egyetemre megy és azt mondta szeretné kiélvezni a semmit tevést, még mielőtt nekivág az iskolának. Pedig jól jött volna ha besegít a családnak, legalább a felét jó lett volna nekünk adnia, ezzel megtérül, hogy eltartom, és ő neki is marad zsebpénze. És el is fáradt volna, ami miatt el aludt volna korán. Ja és ugye mivel nincs nála délelőtt, mi pedig már 8-kor legkésőbb fent vagyunk (ha munkába megyek akkor 6-kor), rá pedig nem lehet számítani semmiben és reggelit sem tudok neki adni, ami engem nagyon frusztrál.

Próbálom hétvégén felkelteni olyan 9 körül, de mindig visszaalszik, rászólok fél óránként, visszaszól hogy jó majd jön, de hiába. Délután 1-ig vagy legkorábban délig haszontalan a hívásom, pedig addig folyamatosan ordibálok neki félóránként, mintha pont nem érdekelné. Aludni is próbálom elküldeni 10-kor, de lehetetlen. Ha már nagyon nem bírom és felkelek a pofázására, akkor berontok idegből a szobájába és leordítom, hogy húzzon aludni, de nem segít. Ha esetleg felkelek éjszaka wc-re és akkor is látom, hogy játszik, akkor is rászólok de csak visszaordít, hogy hagyjam békén. Na de mivel ugye mi panelba fogunk költözni kertes házból, ezért erről le kell szoknia, mert nem ordibálhatunk egymással éjszaka ott és nem is pofázhat éjszakába nyúlóan mert a fal másik oldalán zavarja majd a szomszédokat. Minden segítséget köszönök erre a problémára.



2019. aug. 16. 23:59
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
82%

vagy menjen el gyárba/gyorsétterembe/bolti árufeltöltőnek heti 5 nap 8 órában dolgozni.


Milyen 24? 5 napot írtál, te agyhalott.

2019. aug. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
81%

18 évesen pedig kimentem Németországba, 20 évesen pedig ott házasodtam meg az akkor 40 éves férjemmel.


Úgy érted, elmenekültél... a lányod pont ezt fogja tenni.


Egyébként most jövök rá, te már telef.tad a családi kategóriát is korábban, a jóval idősebb férjeddel, Németországból...

2019. aug. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
80%

Hú basszus a te fejedben hatalmas baj van. Eredj már el egy tanult emberhez légyszíves, kérdezd meg milyen hatása van az állandó veszekedésnek. Tényleg művelt, tanult embert kérdezz, ne hozzád hasonlókat!


Valószínűleg te is azért van ilyen hogy is mondjam szépen "egyszerű", mert ilyen mocskosul bántak veled gyermekkorodban.

Legalább annyi eszed lehetett volna, hogy nem teszed a saját gyerekeidet tönkre ha már téged ennyire elcsesztek.


Ha esze van a fiadnak soha többé nem megy haza hozzád. És az unokáidat sem fogod látni.

2019. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
91%

Egyvalamit tudsz felmutatni: sikerült átörökíteni a lelki nyomorodat.


Ennyi. Semmi mást nem tettél le az asztalra.

2019. aug. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:
A nyári szünetben 5, suli mellett 3 napról volt szó "én agyhalott". Nem menekültem, mert házasságkötés után pár évvel jöttünk haza, szóval utána folytattuk itthon. Nem a jogosítvány az anyagi ok, már előtte jóval elterveztük, hogy hova fogunk költözni, sokkal olcsóbb mint egy új kertes ház.
2019. aug. 17. 15:42
 36/54 anonim ***** válasza:
18%
1fillért ne adj neki.Mondd le a netet,dolgozzon meg a pénzért,és abból fizesse ha neki annyira fontos.Nem tenném ki a kaját,merjen magának,vagy csinálja meg.És mikor alszik állandóan bactatnám.
2019. aug. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
87%

Normális egyetem mellett 3 napot se lehet dolgozni.


Azt se értem minek tettél fel kérdést, ha semmibe veszed a válaszolókat.


Meg sem fordul a fejedben, hogy a hiba benned van?

2019. aug. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
79%
A megnyilvánulásaid alapján te borzalmas szülő vagy! A fiad miattad ilyen, a te feladatod lenne segíteni rajta! Amúgy ha a fiadnak van esze a közeljövőben le fog lépni és utána rád se nyitja az ajtót soha többet...
2019. aug. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
81%
Jaja, nem menekültél. Azért mentél hozzá 20 évesen egy kétszer annyi idős pasihoz essóess.
2019. aug. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
82%
Uffff.... s még azt hittem az én szüleim voltak borzasztóak. Nálunk is ment a veszekedés úgy hogy rajtam kivül még három testvérem volt, de mindig probáltak ugy veszekedni, hogy mi ne vegyünk részt benne persze ez nem mindig sikerült, de mind1. 16éves korom óta dolgoztam orrba szájba suli mellett suli közben 60-70ezreket kerestem (8éve) de mindig kamuztam egy 20al kevesebbet hogy eltudjam rakni így pl.a 40ezernek a felét haza kellett adnom megvennem a bérletem tisztálkodási eszköz meg luxus cikkeket. Aztán 2 év alatt a 20ezresek szépen összegyültek annyira, hogy 18éves szülinapomon közöltem, hogy másnap költözök, hát kiakadtak, de megérdemelték. Én neveltem a tesoimat akik akkor 8éve 2 és 4 évesek voltak. Tehát munka suli háztartás gyereknevelés. Én álltam a szalagavatómat a banketett a ballagást mindent és mindent. Elengedni max 1 hónapba 1szer jó esetben, viszont ha bármilyen baj történt probléma volt akkor segítettek. Volt olyan akkor már külön laktam, hogy eltörtem a kezeimet biciklizés közben és táppénzen voltam kisegítettek, hogy ne halljak éhen. Meg anyukám munka után eljött naponta és megfözött meg lehet hogy gáz de meg is etetett. Ha anya nem ért rá akkor apukám. Ebből igazábol azt akarom kihozni, hogy lehet hogy nem volt életem mert elszurták, attól még szeretem őket és mióta elköltöztem sokat segítettek. Én elvinném pszihologushoz a fiamat ha így viselkedne és nem azt mondanám, hogy nincs neki baja hidd el van ha sok veszekedést látott. Nekem most már van egy 1 éves kisfiam és nagyon remélem, hogy nem fogom így nevelni őt és nem fogom elküldeni dolgozni, hogy visszatérüljön amit ráköltöttem. Szeretetből teszem mert vállaltam és az életemet tenném fel érte. A kislányoddal is ezt fogod csinálni?
2019. aug. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!