Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyereket ti otthon...

12 éves gyereket ti otthon hagytok egyedül otthon?

Figyelt kérdés
Húgom lánya 12 éves, most hogy megkezdődött a nyári szünet nem maradhat a kislány otthon egyedül. Tavaly is a szünet nagy részét az anyja munkahelyén töltötte, és az idén szintén ez lesz azt mondta. Anyukáméknál laknak amúgy, de ha a mama vagy a papa otthon van akkor sem maradhat otthon mert jobb helyen van mellette azt mondja. Egyébként nem értem hogy lehet ilyet megcsinálni hogy egész nap ott legyen a munkahelyen egy gyerek. Borzasztóan félti mindentől, nem mehet egyedül sehova, nem mehet egyedül haza az iskolából. Megy táborba a kislány de oda is kíséri (lehet felnőtt kísérő). Úgy babusgatja még mindig mint egy 3-4 évest. Ennek meg is van az eredménye, a kislány dirigál neki. Amit mond ő azt csinálja. Hiába mondom neki hogy teljesen elrontotta azt mondja ő nem kényezteti el csak szereti miért baj az.
2019. jún. 18. 13:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Engem már 10-11 évesen is otthon hagytak. Nem normális, amit a kislány anyja csinál, így teljesen ellehetetleníti a gyereket.
2019. jún. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Èn a 6 éves lányomat is otthonhagyom már 1-2 órára. Habár csak akkor a ha a szomszédok otthon vannak és nagyon sürgös dolgom van. De tudja mit kell csinálni, ha baj van(milyen bajok lehetnek), és mit ha valaki becsönget...


12 évesen 1-1 napra otthon hagynám, de egész hétre nem. Abból csak tv nézés lenne meg telefon nyomkodás...

De nagyszülökre is már baba koruk ota maradnak.

2019. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, én otthon fogom-e hagyni ennyi idősen, még csak 6 éves a fiam.

Szomszédomban 12 éves lány lakik, enyhén sérült, őt egyedül neveli az apja, aki gyárban dolgozik. Tehát nem viheti magával, egyedül van a lány otthon. Kaját hagy neki az apja, csak melegítenie kell.


Tavaly is egyedül volt egész nyáron, nem lett semmi baja.

2019. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
3%
LoL
2019. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
Miért jó érzés ha a húgodat szidják a neten idegenek?
2019. jún. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

A lányom 11 lesz nemsoká. Simán otthonhagyom 1-2 órára, de egész napra, hetekig biztos nem. Kicsi még hozzá, elúszna az egész napja, unatkoznais, elfelejtene enni, vagy tudomisén.

Táborba mondjuk tutira nem mennék vele. :D

2019. jún. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
Szünetben 1-1 napra itthon marad egyedül, de hétfőtől péntekig nem hagynám, túl sok egyedüllét. Nálunk a férjemhez szokott bemenni munkahelyre, ő programozó, náluk elég nagy a lazaság.
2019. jún. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Azért egy 6 évest nem kéne... De egy 12 évest már simán egyedül lehet hagyni.

És fontos, hogy azért legyen egy felnőtt a közelben, akitől ha esetleg baj van akkor tud segítséget kérni.

2019. jún. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
a 9-es kommentet
2019. jún. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem 7 éves koromtól kezdve hagytak otthon egyedül, muszáj volt sajnos:(

Semmi baj nem volt, csak otthon kell hagyni kaját, kevés pénzt, a telefonszámodat és ennyi.

Nekem jót tett az egyedüllét, különösen úgy hogy sosem volt saját szobám.

2019. jún. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!