Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van egy 16 éves, Chron beteg...

Van egy 16 éves, Chron beteg lányom. Amikor nem vagyok itthon, szinte mindig számára nem megfelelő ételeket is eszik, amiktől utána nagson rosszul van. Hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Például eszik csokit, kávézik, glutén és laktózérzékeny is, ennek ellenére gyakran eszik kenyeret, meg iszik nem laktózmentes tejet. De ezektől utána mindig nagyon rosszul van. Mindig nem lehetek mellette, de neki sajnos nincs nagy önuralma. Mit tegyek?
2019. okt. 19. 21:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
90%

8!


Nem, nem csak azt tudja. De átlag ember elég nehezen állja meg, hogy ott van előtte pl a csoki és nem nyúl hozza.

2019. okt. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
63%

A kérdező írja valahol, hogy otthon találja ezeket?

16 évesen én rég voltam olyan önálló, hogy ne csak azt egyem, amit otthon találok.

2019. okt. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
62%

"Amikor nem vagyok itthon, "


Konkrétan a kérdés második mondata, de ne zavarjon.

2019. okt. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudjatok, de aki azt írja hogy ne legyen otthon olyan amit nem ehet annak van fogalma róla hogy amit megehet az 3-5x olyan drága??? Ha az egész család csak azt enné, akkor csődbe mennének. Én cukros vagyok pl de eszem agában sincs a férjemet nutella helyett az én 2x olyan drága mogyorokrememmel etetni. 16 éves. Nem 5. Legyen ennyi önuralma, vagy szépen lassan de biztosan kinyírja magát. Maholnap felnőtt ember lesz, ha ezt nem fogja fel ezen a ponton az anyukája már nem tud mit tenni... ráadásul ez a betegség nem játék. Rohadt nagy szívás, de nem gondolom hogy pl egy 3-5 tagu család minden tagjának le kellene mondania a normális étkezésről miatta.
2019. okt. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
9%
Nekem az INR szint miatt kéne figyelnem az étkezésre de nem teszem,kedvencem a toros káposzta és nem mondok le róla,szerettem még a zsíros ételeket is,kávézom is.19/f szívelégtelen és ritmuszavaros vagyok.Nagyrészt víz helyett is kólát iszok,de abból cukormentest,nem szeretem az édességet.
2019. okt. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
75%

"Konkrétan a kérdés második mondata, de ne zavarjon."


Én is akkor cigiztem otthon, amikor anyukám nem volt otthon. De ebből még nem következik, hogy anyukám cigijét szívtam, lévén nem dohányzott...

Leesik végre?

Nem csak otthoni kaját tud enni otthon, ha az anyja nincs otthon... Ennél szájbarágósabban nem megy.

De annak a válaszolónak is tökéletesen igaza van, hogy nem is elvárható hogy csak diétakompatibilis étel legyen otthon.

Nem 5 éves, aki nem tudja eldönteni, mit ehet.

Én cukros vagyok. Van cukros édesség otthon, mert elég, ha én eszem a háromszor drágábbat. Nekem elég belőle 1 db, nem is fér bele a diétába több.

2019. okt. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
*mellesleg szarabb ízű a maltitos
2019. okt. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
40%

Ne haragudjatok, de aki azt írja hogy ne legyen otthon olyan amit nem ehet annak van fogalma róla hogy amit megehet az 3-5x olyan drága???


Igen, van fogalmam. A párom refluxos, én laktózérzékeny. Mindenből csak olyat tartunk otthon, amit mindketten megehetünk, így nincs kísértés sem.

Nagyapám cukorbeteg volt, így náluk Mama mindent úgy készített, hogy mindketten ehessék. Náluk ráadásul extra nehezítésként Nagyapám egy fejsérülés miatt állandó éhségérzettel küzdött, valamint értelmileg is sérült kis mértékben, viszont a cukorbetegség miatt grammra ki volt számolva a napi ételadagja. Mindent meg lehet oldani, ha a család figyelembeveszi a másikat.

2019. okt. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
El kéne neki magyarázni a hosszútávú következményeket.
2019. okt. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
82%

Tökmindegy, 18-as, a tényen nem változtat, hogy egy 16 évest nem védhetsz meg a félrezabálástól önmagában azzal, ha otthon nem tartasz.

De egyébként is van az a diéta, ami nem jó az egész családnak. Pl: én IR-es vagyok. Se a tk pékáruk, se az édesítők nem valók kisgyereknek, így pont azzal teszek jót, ha van más opció is, amit rajtam kívül ehetnek.

2019. okt. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!