Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van egy 16 éves, Chron beteg...

Van egy 16 éves, Chron beteg lányom. Amikor nem vagyok itthon, szinte mindig számára nem megfelelő ételeket is eszik, amiktől utána nagson rosszul van. Hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Például eszik csokit, kávézik, glutén és laktózérzékeny is, ennek ellenére gyakran eszik kenyeret, meg iszik nem laktózmentes tejet. De ezektől utána mindig nagyon rosszul van. Mindig nem lehetek mellette, de neki sajnos nincs nagy önuralma. Mit tegyek?
2019. okt. 19. 21:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
83%

Először is mindig lenne otthon olyan étel, amit megehet, ha hazaér suli után, éhesen. Másrészről arról is gondoskodnék, hogy az iskolában tudjon megfelelő ételeket enni, hogy eleve ne farkaséhesen jöjjön haza, mert éhesen az ember könnyebben elcsábul.

Otthon lenne neki való tej, kávé helyett valami hasonló, amit szeret, és olyan kenyérféle vagy helyettesítő, amit megehet.

Ezen túlmenően már nem sok mindent tehetsz (lehet, hogy ezeket is mind megteszed), innentől már rajta múlik, mit választ, mennyire fontos neki, hogy meggyógyuljon. Ha csak akkor diétázik, amikor látod, egyébként nem érdekli, milyen hasfájást, hasmenést kap evés után, akkor nem sok dolgot tehetsz. Lehet, hogy ez csak egy ilyen időszak, egy ideig csinálja, aztán majd elég rosszul fogja magát érezni, hogy észbe kapjon.

2019. okt. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha sztómája lesz rájön. Ha most nem elég a fájdalom ahhoz, hogy ne egyen össze minden tiltott dolgot, akkor úgysem tudsz rá hatni.
2019. okt. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Neki kellene felfognia azt, hogy ezzel saját magának árt. Én leülnék vele beszélni, esetleg keresnék olyan Chron beteget akinek előrehaladott állapotban van a betegsége és összehoznék egy találkozót.


Azoknak pedig csak gratulálni tudok akik az intoleranciájuk ellenére nem tartják be a diétát. A kellemetlen tünetek még a kisebbik gond ahhoz képest, hogy ténylegesen mit okoztok a szervezetetekben. Csak nézzetek utána vagy kérdezzetek meg egy gasztros dokit. És ezt mondom úgy, hogy glutén, tej, tojás és cukormentesen kell érkeznem.

2019. okt. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
29%
23.Számít ez valamit? Ki akar 100 évig élni?
2019. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
24! Nem csak az számít, hogy hány évet élsz, hanem az is, leginkább az, hogy azt az x évet milyen minőségben töltöd.
2019. okt. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Off: #23-as nagyon is tisztában vagyok vele, hogy mit okoz a diéta be nem tartása, nálam pl súlyos vérszegénységet, gyakran méhgyulladást, meg nyilván az emésztőszervrendszer gyulladását és leépülését. Tudom jól. Viszont vannak emberek, akik imádnak enni. Én ilyen vagyok és nem érdekel az e.ü. kockázata és következménye. A dohányzáshoz tudnám ezt hasonlítani, annál is tisztában vannak az emberek a kockázatokkal, mégis csinálják.


On: ha nincs időd neki olyan nasit csinálni, amit megehet, esetleg nézd meg, hogy tudsz-e rendelni valahonnan. Ha engem itthon készen várna a diétámnak megfelelő nasi, nagy valószínűséggel nem állnék neki 4 tojásos piskótát csinálni, mert éppen azt kívántam meg.

2019. okt. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Mióta van diagnózis?


Az én lányom 9 éves, Crohn beteg, gluténmentes diétát tart, plusz még vannak ételek amiket kerülni kell. Rajta kívül viszont még 3 ember alkotja a családunkat, eszembe nem jutna, hogy most akkor mi is eszerint étkezzünk. Általában úgy készülök, hogy ha tudom hogy sütizünk, akkor neki is külön készítek vagy veszek valami alternatívát. Vagy mondjuk gyakran van, hogy melegszendvics a vacsi, akkor neki gm kenyérből készül, de kb ugyanaz a feltét. Lehet kapni gm kekszeket, igaz kb 10x drágább, mint a sima búzalisztes. Én kóstoltam, finomak.


Lányom ezt a rendszert így megszokta, de én is félek a kamaszkortól.

2019. okt. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom hogy lehetne egy gyereket, aki fejletlenebb agyú egy ötévesnél, rászoktatni, hogy ne egyen meg bizonyos dolgokat... szerintem azt a módszert próbáld meg, amivel tipegőként rávetted, hogy ne egye meg se a homokot, se a szappant...

az elég súlyos refluxszal küszködő unokahugom valahogy ötévesen is felfogta, hogyha nem akar beteg lenni, és rosszul érezni magát, akkor sajnos nem ehet dolgokat... és képzeld, nem eszi meg. mert van agya. pedig még mindig fele olyan idős csak, mint a lányod.

2019. okt. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
28. A kamaszkor pont a lázadásról szól, ilyen szempontból könnyebb egy kisebb gyerekkel. Eltereled a fugyelmét, beadsz neki egy mesét azt kész. A kamasszal nem ilyen egyszerű és nem azért, mert nincs agya.
2019. okt. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a betegségem, sokáig ugyanezt műveltem. Nem akartam elfogadni a betegségem, meg nehezen ment úgy külön enni, hogy a családtagjaim pont ugyanúgy ettek, mint annak előtte. Azóta kiderült, hogy más crohnos is van a családban, így már nincs otthon olyasmi, amit nem ehetünk, és pszichológus is sokat segített.
2023. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!