Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit szólnátok, ha nem...

Ti mit szólnátok, ha nem sikerülne a gyereketek felvételi vizsgája e regneteg tanulás és különórák ellenére sem?

Figyelt kérdés
Nem egy buta gyerekröl van szó, a top tanulók között van, ezért sem értem a dolgot. 11 éves amúgy

2019. okt. 20. 22:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk nem terhelném túl a gyereket sem a rengeteg tanulással, sem különórákkal, hanem hagynám gyereknek lenni. Mint ahogy hagytam is...
2019. okt. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Őrülnék neki, hogy nem vették fel egy olyan helyre, ahol még többet kellene tanulnia mint most, 11 ÉVESEN!!!
2019. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
a kevesebb több
2019. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
95%

Vigasztalnám!


Szerintem neki is rosszul esik, előforul az ilyen, főleg nem tetőzném szemrehányással vagy bármi hasonlóval...

2019. okt. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Ahova állandó "különtanulással" vennék fel, az nem neki való iskola.

Beleroppanna...


Ha top tanuló, és külön órákkal is ennyire gyengén azerepel, akkor úgy gondolom a mostani iskolája gyenge.


Gyereket meg vígasztalnám , ha megviseli

2019. okt. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
31%

Nekem is sok különórám volt, plusz edzés, de köszönöm, jól megvoltam és meg is vagyok.

Nekem nincs gyerekem, csak azt tudom, hogy szüleim milyenek voltak, amikor ez történt velem.

6 osztályos gimibe jelentkeztem, de nem vettek fel. Pedig szinte kitűnő voltam. (Érdekes módon azt felvették, aki bár gyengébb tanuló volt, de a testvére oda járt...) Azt hiszem nagyon szomorú voltam, de ők megvigasztaltalak, nem hibáztattak. Ez így alakult, az élet ezt hozta, nem kell bánkódnom, ennek így kell lennie. Végül igazuk lett, 8. után fel is vettek abba a gimibe, de legalább ballagásom is volt :D Így utólag nem bánom, hogy így alakult. Továbbra is jártam a különórákra, írtam a házikat, tanultam. Azt hiszem beszéltek az osztályfőnökömmel, de nem kötötték az orromra, hogy mit.

Hosszútávon az élet minket igazolt.

2019. okt. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
8%

Megkeresem az okot miert nem vettek

Igen csalodott lennek, mi is most keszulunk 8 osztalyos gimibe felvetelire

2019. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Általában ott csúsznak el ezek a felvételi vizsgák, hogy más típusúak a feladatok, mint amire készült a gyerek. Ettől bepánikol és leblokkol. Nem tudom, milyen különórákra járt a gyerek, de felvételi előkészítőre érdemes járni, ott átveszik a feladattípusokat. Nagyrészt nem az általános iskolai anyagot kérik számon, inkább a gyerek logikájára kíváncsiak a matek feladatokban. Magyarból meg a fogalmazás, érvelés kap nagy hangsúlyt. Érthetö, hogy csalódott vagy, de egyáltalán nem történt tragédia. Van egy egészséges gyermeked, akivel feltétlen szeretet köt össze. Ez a fontos.
2019. okt. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
15%
Meséljetek, mi nem tetszik? #7
2019. okt. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

Egy "nem buta" gyereknek nincs szüksége 11 évesen különórára, hogy sikeres felvételit írjon valahova.

HA valóban "newm buta". simán előfordulhat, hogy elizgulta .

De az is lehet, hogy mostani iskolájában kiemelkedő tanuló, ami a többi iskolához képest alig közepest jelent -ilyen is van.


Mit szólnék? Vigasztalnám, és megnézném, min bukta el. Ha lehet rajta segíteni, mindent megtennék (pl ha csak néhány ponton múlik, akkor fellebbezés). Ha nem, akkor átbeszélnénk, hogy mit szeretne, pl megpróbálja-e 2 év múlva újra.

2019. okt. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!