Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit szólnátok, ha nem...

Ti mit szólnátok, ha nem sikerülne a gyereketek felvételi vizsgája e regneteg tanulás és különórák ellenére sem?

Figyelt kérdés
Nem egy buta gyerekröl van szó, a top tanulók között van, ezért sem értem a dolgot. 11 éves amúgy

2019. okt. 20. 22:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%

Semmit, ez van. Megpróbálnám felmérni a gyerekem VALÓDI képességeit, hogy miben jó és miben szorul segítségre, egyáltalán mit szeretne, nem pedig egy ideált kergetnék. Sajnos nagyon sok szülő totálisan irreálisan látja a gyereke képességeit, és felesleges frusztrációkat ver belé a magas elvárásokkal. Természetesen kell a gyereknek az elvárás és felrakni a léceket, de a képességeihez mérten, nem pedig a szülő óhaja szerint.


Amúgy csatlakozom 7-eshez, anyámék engem is hajtottak keményen, bár különórák limitáltan voltak, de azért tartott ott, ahol, mert ez busásan bejött. Pedig ment a károgás akkor is, hogy jajj, nem lesz gyerekkorom, mert könyveket(!) olvasok meg szombatonként nyelvet tanulok... De mindig támogatóak voltak, ha valami nem jött be!

2019. okt. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
93%
Bosszantó lehet, de ez van. Nem kell olyan sokat agyalni rajta. Meg kell elégedni azzal amit a gyerek valójában tud nyújtani.
2019. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
91%
Még nincsenek felvételik... vagy lemaradtunk? :) Mi is készülünk, és néha idegesen hajtom szegényt, járunk előkészítőkre, de közben úgy sajnálom. És az enyém még csak 9 éves... Nem így terveztük, de a jelenlegi sulija gyenge neki (osztályfőnök javasolta, hogy váltsunk), és persze az se jó, ha elherdálja, amije van, vagy járhatunk valami tehetséggondozóra nyolcadikig szintén csak lopva a gyerekkorból a délutánokat, miközben meg bent unatkozik. Úgyhogy azt szoktam magam figyelmeztetve mondani, hogy ő tegyen meg mindent becsülettel, ártani biztos árt a plusz tanulás a gógyijának, de ha nem sikerül, akkor nem ott van a rendelt helye, útja és akkor is szeretjük. És legalább maradhat a haverokkal még 2-4 évet. A végén a lényeg úgysem az, hogy most kitűnő legyen meg akarata ellen versenyeztessük, hanem hogy egyszer megtalálja azt, amit majd felnőttként szeretne csinálni és hogy megmaradjon a tanulás szeretete. De biztos fogok persze bosszankodni is :) (Egyébként meglepően nehezek a 8 osztályos felvételi feladatok, és annyira szűkös időre kell, hogy kb. készségszintre begyakorolva kell tudni már ránézésre, melyik milyen logikájú - na meg sok olyan van, amiket ők még nem tanultak a suliban...:/ )
2019. okt. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem januárban vannak a felvételik?


Egyébként ez van. Ha 8. osztályba járna, nagyobb baj lenne.

2019. okt. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%

Mi is keszulunk felvetelire. 9.5 eves kisfiuval. Oviban nem mondtak semmi biztatot rola mivel csunyan rajzolt. A suliban nagyon jol tanul, joval gyorsabban mint a tarsai. Tudasban is elorebb tart, unatkozik az orakon pedig elore dolgozik. Igy most egy angol magyar kettannyelvu suliba felvetelezik.

Ha nem sikerul akkor meg maradnak a kulon orak.

2019. okt. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%
Beletörődnék hogy most ez nem jött össze, nem ezt az utat fogja járni a gyerek. Majd keresnék más lehetőséget később. Ennyi. Mivel még csak 11 éves nem kell túlparázni.
2019. okt. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
72%
Hova nem vették fel? Nem határoz meg semmit. Az érettségit írja meg jól, meg a nyelvvizsgát. Az fog számítani, nem ez a sok hülyeség. Egy jóképességű gyerek átlagos (vagy akár az alatti) iskolából is fel tud készülni az érettségire.
2019. okt. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%

Mi is készülünk két fiammal a felvételire 8 ill. 6 osztályos gimikbe.

Mind a kettő okos, jó tanuló, a felkészülés a rutinszerzés miatt kell, begyakorolni a feladat típusokat. Járnak hetente egy alkalommal tanárhoz.

Itthon meg oldogatják a letölthető feladatlapokat.


Ha nem sikerül, akkor nem mennek- majd készülünk a következő megpróbáltatásra. Akkor is jó tapasztalatot szereznek- ennyi.

Egyébként a mostani sulit is szeretjük- így végképp nem lesz semmi gáz, ha nem sikerül.

2019. okt. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
85%

Mindenképpen megpróbálnám kideríteni, hogy mi lehetett az oka. Nem azért hogy most rögtön kijavítsam, meg kihozzam hogy hülye a gyerek, hanem mert ahhoz képest választunk majd iskolákat meg haladunk tovább a felkészítésével.

Teljesen más reakciót igényel ha például tudja a gyerek az anyagot csak pánikol, ami egy megoldandó dolog, a nyolcadikos felvételin már nagyon nem lenne jó ha bepánikolna ha egyébként a tudása alapján erős gimnáziumban lenne a helye, mint ha tényleg nem olyan erős a gyerek azokban a tárgyakban amik a felvételihez relevánsak, és el kell engedni a toplistás specmatekos hatosztályos gimnáziumot, helyette észre kell venni hogy másban jó, és elvinni olyan irányba. Ugyanígy ha most derül ki hogy valami tanulási nehézsége van, akkor fejlesztésre kell vinni, esetleg felmentéseket, többletidőt, hasonlókat kell kérvényezni, ha egyszerűen nem elég érett még, akkor ráér két év múlva felvételizni, és sorolhatnám tovább.

Amit semmiképpen nem tennék, biztos hogy nem engedném hogy a gyerek úgy érezze, ő most valamit - pláne valami fontosat ami az egész életét meghatározza - elrontott és csalódást okozott nekem. Egyrészt mert nem így van, másrészt mert ez ezerszer jobban tönkre tudja tenni a lelkivilágát mint az, hogy az ország hatodik legjobb iskolája helyett a hatvanadikba jár.

2019. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
88%
"Ezért sem értem a dolgot." Mit értesz pontosan ez alatt? Úgy értelmezem, hogy ez már megtörtént, de mivel nincs felvételi időszak, nem tudom eldönteni, hogy már előre borítekoltad az eredményt vagy tavaly óta nem sikerült feldolgoznod.Magantanarkent rendszeresen készítek fel gyerekeket felvételire, és mindig azt mondom a szuloknek, hogy semmit nem ártanak, ha megpróbálják, mert legkésőbb nyolcadikban úgyis elkerülhetetlen lesz. Legalább szerez egy kis rutint, "szokja a vizsgahelyzetet", de még igazából tét nélkül. Kivéve, ha a szülők túl nagy elvárásként kezelik. Senkinek nem ment tönkre végérvényesen az élete, azért, mert nem került be 6/8 osztályos gimnáziumba. Milyen különorara jár? Előkészítő? Én mindig el szoktam mondani őszintén a szülőknek, hogy milyen esélyt látok.Ha időben elkezd készülni, az sokat számít, de csodát nem tesz. Ha az első "próba"(régebbi felvételi feladat) során is, alig oldott meg valamit, azt egy-ket hónap alatt nem valószínű, hogy be tudja hozni. Előttem már jól leírtak, a feladatsorok szinte teljesen más típusúak, mint amivel az iskolában találkozik, ezért muszáj külön készülni rá. Az idő is kevés, tehát hiába jó képességű, ha lassabb, megfontoltabb típusú gyerek, akkor emiatt is sok pontot veszíthet, ha izgulósabb, szintén. A másik, amit írtak már előttem, szintén nagyon jellemző, a gyerek kitűnő tanuló, mégis alig ér el pontot. Ennek az az oka, hogy gyengébb iskolába jár, ami ott ötös, az erősebb altalanosban harmas-negyes lenne, ami kevés egy jó felvetelihez. Összegezve, én semmit nem szólnek. Ha szüksége van rá ( mert nem én erőltettem, hanem O is akarta), megvigasztaltalnam, és megbeszélnem vele a jelenlegi iskolája előnyeit. Nem utolsó sorban pedig örülnék neki, hogy van egy egészséges, "nem buta" gyerekem, hisz ez a felvetelitol nem változott semmit😀
2019. okt. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!