Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vágdossa magát a 14 éves...

Vágdossa magát a 14 éves fiam, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ma az osztályfőnőke hívott fel hogy van e valami baj a családban, mert a fiam vágdossa magát. Ti mit csinálnátok? Le kell szidni, vagy mit kéne tennem? Kétségbe vagyok esve. Mióta itthon van bezárkózott a szobájába,enni se jön ki.
2019. dec. 3. 20:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvibbém pszichológushoz. Megg beszélgetnék vele, hogy megértse: mellette állunk, segítünk.
2019. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszélgess vele, kérdezd meg mi bántja. Semmiképp ne szidd le. Mondd el neki, hogy mellette állsz bármiben. Továbbá, hogy mindenben segítesz neki, engedd, hogy megnyíljon. Mondd el neki, hogy szereted, és aggódsz érte.

Akár keressetek fel egy pszichológust is.

2019. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hiába hívom, írok neki, kopogok az ajtaján nem jön ki.
2019. dec. 3. 20:14
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Mivel 14 éves, azaz kiskorú, te rendelkezel felette. Tehát az ajtót betörni, és ha kell, mentőt hívni hozzá. Vagy hagyod meghalni?


El KELL vinni pszichiáterhez és pont. Itt nincs apelláta. Ez nemkívánségműsor, mert ha elhanyagolod, akkor téged fognak miatta megbüntetni.

2019. dec. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Pihecat301 válasza:
39%

Szia! :)

Azt megmondta hogy mi baja van?

Mert az fontos lenne hogy tudjuk hogy mit kéne tenni esetleg mondani.

Ha megmondta kérlek írd meg és akkor jobban tudunk segíteni. :)

Ha már bezárkózott akkor menj be jozzá.

Esetlwg kopogj és úgy vagy ilyesmi

Nehogy tovább vágdossa magát. :(

És ha nwm mondta meg kerdezd meg.

Ha nem akarná akkor monnd hogy neked elmondhatja és akkor tudsz neki segíteni is.

Remélem minden rendben lesz. :)

2019. dec. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Amikor az ofő előbb észreveszi, ott tényleg baj van otthon.
2019. dec. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
79%
Semmi képpen ne szidd le!Én is vagdostam agam ennyi idős koromban és a legkevésbé sem kívántam azt,hogy még a szüleim is baszakodjanak velem.Viszont amit tehetsz,hogy szépen bemensz a szobájába és megkérdezése,hogy akar-e róla beszélni.Ha nem akar öleld még és mond el,neki mennyire szereted és,hogy benne megbízhatsz.:)
2019. dec. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Pihecat, minden rendben van, azóta nem vágta magát mióta bezárkózott csak sírt, az ok az hogy egy lány összetörte a szívét és néhány évfolyamtársa csúfolta emiatt, szerencsére 2 napja kezdte el, nem hónapok óta. Csak pár vágás van a karján, máshol nincs. Pszichológust nemsokára hívok.
2019. dec. 3. 20:36
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A szerelmi csalódás nem jó dolog, de ha önbüntetést vált ki, akkor valóban kell pszichológus...
2019. dec. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%
Hívj szakembert ha akarsz, nem vitatni akarom a szükségességét, de ez a vagdosás manapság divattá vált, hallotta valahol, emiatt ő is csinálja. Ne dramatizáld túl, mert annál vonzóbb lesz neki.
2019. dec. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!