Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szólnál, ha a kamasz...

Mit szólnál, ha a kamasz lányod így öltözködne, viselkedne?

Figyelt kérdés
2-3 hét alatt lecseréli az egész ruhatárát. Visszaviszi az üzletbe, hogy mérethibás, ajándékba kapta, de nem tetszik neki, vagy elszakadt hordás nélkül. Ott pedig levásárolja azt az összeget, amennyiért visszavitt ruhát, cipőt, táskát. Zara, Stradivarius, MANGO, szóval plázás boltok, de azért mégis 6-8 ezer egy darab alsóhangon. Azt mondja, hogy nem szeg ezzel törvényt, benne van az üzletpolitikában, hogy 30 napon belül vissza kell venniük, ha megvan a címke és a blokk. Így mindig vannak új dolgai, és nem un rá egyikre sem.
2020. jan. 12. 19:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Kreativ :-D mit lehet tenni jobb mintha 100 ezreket kerne folyton uj ruhakra
2020. jan. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Egy idő után az eladóknak nem tűnik fel a dolog? (Szerintem amúgy te vagy a kamaszlány és kíváncsi vagy mi lenne ha ezt csinálnád.)
2020. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Igen, én vagyok az. És nem "mi lenne, ha", mert így szoktam. Van pár kedvencem, amiktől nem válnék meg soha, de alapjáraton nem ragaszkodom a ruháimhoz. Azért sem, mert ezek a fast fashion dolgok 3-4 mosás után már bolyholódnak, kinyúlnak, de olyan is volt, ami konkrétan kifakult, pedig direkt anya szokta a mosást csinálni, nehogy valamit elállítsak, rosszul kapcsoljak és baj legyen.

Vagy van, amit megveszek mondjuk egy bulira, vagy elegánsabb eseményre, pedig egyáltalán nem stílusom. Tudom, hogy valószínűleg soha többet nem fogom felvenni megint, vagy csak nagyritkán, de azért meg nem szívesen adok ki 35-40 ezret egy szettre (mert igen, ha vesz az ember nadrágot, felsőt, blézert, simán összejön annyi, cipő nélkül), hogy ne hordjam utána. De sokszor megesett már, hogy a boltban/online odavoltam érte, megvettem és itthon jöttem rá, hogy mégsem tetszik annyira, előnytelen, vagy nem kényelmes, nem fogom kihasználni.


'Egy idő után az eladóknak nem tűnik fel a dolog?'

De, igen. Viszont több boltja van egy-egy adott üzletnek itt Budapesten, így ha nem akarok túl pofátlan lenni, akkor váltogatom őket, vagy valamelyik barátnőm viszi vissza helyettem és ajándékkártyára kérem az összeget. De vannak eladók, akik jó fejek és már amikor meglátnak a kasszánál, csak kérdezik, hogy "visszáru lesz?" és ennyi. A többivel sincs baj, maximum vágnak egy pofát, vagy húzzák a szájukat kicsit, de igazából lepereg. Ez a munkája. Meg tényleg annyi ember fordul meg ott egy szombati nap pl., hogy nem hiszem, hogy ezt figyelnék.



A kérdést azért írtam ki, mert anya folyton ki van akadva, hogy "megint vettél egy cipőt?!", "minek kellett új kabát?". És hogy egyszer biztos bajba fogok emiatt kerülni, és aztán megy apához, hogy beszéljen a fejemmel. Pedig szerintem ezzel semmi rosszat nem teszek. Jobb, mintha megvennék 15 ezerért egy ruhát, hordanám 3-szor, utána meg soha többet, de itt poshadna a szekrényemben.

2020. jan. 12. 19:55
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Ami 3-4 mosás után bolyhosodik v kifakult azt mégis hogy viszed vissza? Nem értem. Amúgy egy ruhán már egy mosás is látszik h volt mosogepben. Nehezen hiszem el h így visszaveszik.
2020. jan. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
Magyarul mosás nélkül hordod. Nekem ez az elképzelhetetlenül fujj kategória... Gyerekkoromban kiütéses lettem egy nadrágtól, amit anyám nem mosott ki, én semmit nem hagyok a családomnak így felvenni...
2020. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

"Ami 3-4 mosás után bolyhosodik v kifakult azt mégis hogy viszed vissza? Nem értem." Az régen volt, amikor még kicsit tovább megtartottam a ruháimat, és tényleg csak azt vittem/küldtem vissza, ami eleve hibásan érkezett (kb 20-ból 1).

De nagyon ritkán nézik át a ruhát, vagy pl most az akciók alatt megnézheted, hogy van, ami már most a vállfákon látszik, hogy hordva volt korábban.

"Nehezen hiszem el h így visszaveszik."

Erre nem tudok mit mondani, csak azt, hogy próbáld ki. 30 napon belül, blokk és címke ellenében, bár a címke lehet nem muszáj.


"Magyarul mosás nélkül hordod. "

wtf?:D Ne haragudj, de ki olyan igénytelen, hogy ne mossa a ruháit? Melltartót, nadrágot is egy használat után kimosunk, sőt, 1-1 kötött pulcsit sem teszek vissza a szekrénybe, akkor sem, ha csak mondjuk 2 órát volt rajtam.

2020. jan. 12. 20:13
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
Szánalmasnak tartom.
2020. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
Mi nem vesszük vissza a használt dolgokat és ha így viszed vissza, lehet hogy visszaveszik, de megüthetik a bokájukat. Gondolom jól kivered a hisztit ha nem. Nekem hozhatnád, olyan nemet mondanék rá ha mosott illata van vagy nincs rajta a címke mint a huzat. Lehet, hogy megtudod tenni, de szerinte pofátlan vagy. Más meg hordhatja a te levedlett vacokat.
2020. jan. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Mindenhol visszaveszik, legalábbis ez a tapasztalatom eddig. Főleg, mert pl. online rendelt terméknél is azt szokták tanácsolni az oldalon, hogyha van rá lehetőség, az üzletbe vigyük vissza a terméket. Szagolgatni pedig még senki sem kezdte el a visszavitt ruhákat, elég nevetséges és érdekes képet mutatna...
2020. jan. 12. 21:30
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
A kérdésed így szólt: mit szólnátok hozzá? Véleményt kérdeztél, vagyis nyitvahagytad a szabad véleménynyilvánítás kapuját. Ezek után gerinctelenség, hogy aki ellenvéleményen van, lepontozod. Mellesleg jössz itt ezzel a tudálékoskodó dumáddal. El nem hiszem hogy nem provokálni akarsz itt kislány.
2020. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!