Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miként élitek, éltétek meg,...

Miként élitek, éltétek meg, amikor már nem kell, ill. lehet játszani a gyerekkel, amikor egyre inkább külön életet él?

Figyelt kérdés
Tizenéves fiúnk, lányunk már nem, nemigen játszik gyerekjátékokat. Egyre jobban a saját világukban vannak, inkább fiatal felnőttként, mint gyermekként viselkednek. Tudjuk, hogy ez így normális, de az lenne a kérdésem, nektek, szülőknek, nem hiányoznak a közös játékok, a meseolvasások, a játszótér, a közös játékos programok? Nem olyan érzés, mintha a szülőknek egyfajta függőségük lenne, amiről nehéz leszokniuk? (akár a cigizésről)

2020. jan. 19. 02:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a gyerekeim, mindig és mindent megtettem és megteszek értük, de mivel mindig egyedül neveltem őket igy óriási könnyebbség, hogy végre önállóbbak es nekem is lehet egy kis életem.

Ez az élet rendje, a túlféltés a lehető legrosszabb.

2020. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Nagyon kedvesen írtatok! (ment mindenkinek a zöld kéz)


Ahogy írtam, teljesen normálisnak tartom magam is, hogy önállósodnak, felnőnek. Örülünk, büszkék vagyunk a gyerekeinkre!

Csupán arra lettem volna kíváncsi, számotokra, mennyire hiányzik a játszás, az esti meseolvasás, vagy éppen azaz érzés, amikor ti szülők vagytok számukra a világ közepe?

Egyes hozzászólásokban választ kaptam a kérdésemre. Tehát nem vagyunk egyedül az érzéssel, hogy néha olyan jó volna ismét átélni mindezt, miközben azt is érezzük, hogy ez már csak nosztalgia.

2020. jan. 28. 13:58
 13/14 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


És büszkék legyetek magatokra is, mert a gyermek alapvetően a szülői mintát követi. Még ha ez nem is mindig mutatkozik meg oly egyértelműen és látványosan. Ám akkor se keseredjetek el, ha netán hibáztok. És el ne ítéljétek magatokat. Nincs olyan szülő, ki ne hibázna élete során. A fontos az, hogy fel legyen ismerve, s igyekezni, többé el nem követni... vagyis legközelebb másképpen csinálni!

Valójában amire érdemes ügyelnetek, hogy mindig is játékosak, vidámak legyetek ti magatok is az otthoni mindennapokat élve… hogy soha ne felejtsétek el azt a gyermeki kíváncsiságotokat, amellyel alkalmasint közeledhettek a gyerekek felé. Olyan közös családi programokban (pl. társasjáték, kirándulás) venni részt, melyben a gyerekek is szívesen részt vesznek… ezt kívánom, amikor csak tehetitek. Meg azt, hogy legyetek hiteles szülők a gyerekek szemében. Ami főleg annyit jelent, hogy ne kívánjatok, ne követeljetek tőlük többet, csak amit Ti magatok is megtesztek. (Ne prédikáljatok vizet, miközben bort isztok.) És akkor továbbra is felnéznek rátok, s ti lesztek a követendő minta. (Nem pedig az utca népe, mint sokaknál.) Ez a tudatosodásuk fejlődése során ugyanazt jelenti, mint kicsi korban a gyermeki világ közepének lenni.


Az ERŐ legyen Veletek!

2020. febr. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Dehogynem :) pikk pakk felnőnek sajnos amíg itthon éltek nem fogtam fel még drámaian de amikor elköltöznek na az volt nekem a mélypont mikor a 25 évesem külön ment :( mert így látta jónak meg ott volt a szerelem is. A legrosszabb az volt h én is jó darabig még nem akartam elengedni naponta hívtam hétvégén átmentem hozzá takarítani ilyesmik talán túlzásba vittem talán nem s mai napig is pedig már férjnél van de azt tudom h ameddig az Anyja vagyok halálomig gondját viselem mert gyermekem marad mindig is azt a csöpp 3 kilós babát mikor világra jött sosem tudom elfelejteni és a szemembe mindig gyermek marad legyen akármennyi idős is. Az unokámat már alig várom h jöjjön:)
2020. febr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!