Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lány úgy döntött,...

13 éves lány úgy döntött, hogy most azzal idegesít, hogy nem eszik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A fiam nagyon sovány, és az orvos már ránk szólt, így habzsi-dőzsi van. Minden nap a kedvenc kajája, csoki, süti, madártej. Én már híztam, pedig nekem nem kéne.

A lányom kommentje:

-Akkor mostantól én sem eszem, hogy velem is foglalkozz.

Nem is értettem, mindig mindenből ő is kap, mindenből kettőt veszek, sokszor kérdezem tőle is, hogy mit főzzek.

De most úgy látszik, hogy végig akarja vinni ezt, semmit nem hajlandó enni. Már elmagyaráztuk neki, milyen következményei lehetnek. 41 kg volt, már fogyott 2 kg-t, most már 2 sovány gyerek miatt aggódhatok.

Tanárainak szóltam, mert eleve nagyon keveset evett régebben is, azt mondta a suliban nincs rá ideje. Ebédelni 2-kor viszik őket, addigra már a fél osztály rosszul van. Szülőin mondtuk, azt mondta az ofő nem tud mit csinálni, akkor kerülnek sorra. Szünetben állítólag nem ér rá enni. Már mondtam a tanároknak, hogy szóljanak rá, hogy egyen, némelyik csinálja is. Ezen persze még jobban kiakadt, hogy mit égetem én őt ilyenekkel. Már csak azért sem eszik.

Amúgy az osztályban minden kislány kövér, és ő a sztár, hogy jaj, hogy csinálod, hogy ilyen szép alakod van.

Mondtam neki, hogy szép, de azért nem kéne túlzásokba esni. Nem ettől lesz népszerű.

Régebben jártunk egy pszichológushoz, mert adhd-s, de nem nagyon jöttek ki, így abbahagytuk. Én nem nagyon láttam értelmét, nagyon okos, simán a orránál fogva vezette a nőt, nem mondott el neki semmit. 1 éven át nem jött rá a pszichológus, hogy mi is a gondja a gyereknek magával.

Egyébként egész jól kijövünk, ezért nem is értettem ezt az egészet. Hétvégén szoktunk sétálni, uszodába menni, társasozni együtt. De most, hogy nem ő a központ, hanem az öccse, teljesen kiborult.


2020. jan. 28. 22:35
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Na, álljon meg a menet! Mikor írtam én, hogy nem főzök rendesen, meg hogy csak csokit meg édességet kapnak?

És én vagyok a kretén?! Mindig megbánom, hogyha ide írok ki kérdést, ismeretlenül könnyű sértegetni a másikat.

Van gyereketek, vagy tiniként osztjátok az észt?

Pont azért hizlalnám a fiamat, mert az orvos azt mondta, hogyha nem hízik, akkor kórház.

Ő talán csak tudja, hogy sovány, és nem csak ilyen alkat.

Eddig nem csináltam belőle ügyet, azt gondoltam én is, hogy terített asztal mellett még senki nem halt éhen.

De ez sajnos a gyerekeknél nem biztos, hogy így működik.

Sportol, jár lovagolni, most apával itthon edzenek. Szerintem a legtöbbeteknél egészségesebb életet élünk. Soha nem ettetek például madártejet?

Cukorbeteg? Ettől? Na, nem hinném.

Köszönöm, ha értelmes kommentet nem tudtok adni, akkor nem kell írni.

2020. jan. 30. 22:29
 12/12 anonim ***** válasza:

Én sem értem minek tömni a kölyköket. Sok kamasz vékony, főleg a fiúk néznek ki úgy mint egy botsáska akkor is ha közben kétpofára zabálnak. Ha lassul a növekedés majd hízni fog, ilyen étrend mellett pedig nem egészségesen.


A lányoddal meg szervezz közös programot, beszélj vele. Azt hiányolja, nem a harmadik szelet csokit.

2020. febr. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!