Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 11 éves már kiskamasz? ....

Egy 11 éves már kiskamasz? . És mit segít otthon a házimunkában?

Figyelt kérdés
2020. jan. 31. 03:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyéntől függ, általában már kiskamasz.

Fiam 11, áprilisban tölti be a 12-t. Amit magától megtesz: ha evett, elpakol maga után, a szennyes ruhát a helyére dobja, az összehajtott ruhát elteszi a szekrénybe.

Ha ő csinált valami hibát, porszívózik. (Pl. kiborít valamit) stb.

Amit kérni kell, de megteszi: mosást indít, átpakol a szárítóba, indítja. Mosogatógépből kipakol mindent a helyére. Főzésnél-sütésnél segít, pl. krumplit pucol. A szobáját rendben tartja. stb

2020. jan. 31. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 SHARON TATE ***** válasza:
94%

Segít a főzésben érdekli is (lányom van)

Elpakol maga után ősszehajtja a ruháit kidobja a szennyest

Nálunk úgy van hogy mindennap amennyi ideig olvasott annyi a mobilozós /táblagépes kütyüs ideje is. Soha se kell noszogatni magától elsőre megy. Vásárlásnál is lelkes mondja mit enne segít megvásárolni is. Csajoskodni is nagyon szeret van idő egy kis körömlakkozásra bár csak ünnepek őr engedem meg arcpakolást tesz fel stb.

2020. jan. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát én vmit nagyon elcsesztem. 11 éves a lányom, és az ég világon semmit nem segít. Porszívózásért is könyörögni kell neki szinte.

Hiába magyarázok neki szépen, bárhogy.. lesz@rja. De követelőzni azt nagyon tud.

A kicsi 7 éves fiú.. De ő elpakol maga után, szennyest nem a földre dobja. Tudom hogy én rontottam el. Mit tegyek?

2020. jan. 31. 15:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
10 éves lesz a lányom, ágyat reggel megigazitja, leteríti, szobájában, szekrényébwn rendet rak.Pár hete kezdett porszivózni, sütésnél főzésnél segít, panirozik. Kerti munkában segít annyit, hogy locsolja a virágot. Általában mondani kell neki ezeket, de hisztizés nélkül megcsinálja.
2020. jan. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tableten vagy számítógépen nem lehet könyvet olvasni?
2020. febr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Laylah ***** válasza:

Ilyen idősen (11 évesen) tőlem nem vártak el semmit. 13 éves voltam, mikor már rám bíztak mosogatást, a saját szobám takarítását, majd egyre többet (egészen addig a pontig, hogy anyám mindent le akart tolni magáról, ha lehetősége lett volna rá). Kifejezetten idegesített, hogy soha nem elég az, amit segítek, mindig több kellett, mindig elégedetlenkedés volt a vége, tönkre is tette a kapcsolatunkat. Mondjuk az nem itt kezdődött, de ez volt a teteje. Mert miért tegyek meg valamit, ha úgyis rossz lesz, ha nem az, akkor valami más? Mindig megkaptam, hogy a mocsok fog megenni, mégis felnőttem és van egy alapvető igényem a környezetem rendben tartására.

A kérdés az, hogy miért akarod, hogy dolgozzon. Azért, hogy rendre neveld, vagy azért, hogy ne neked kelljen? Első kérdésre a válasz, hogy idővel ki fog alakulni a saját igénye arra, hogy rendben legyenek a dolgai, a másodikra meg az, hogy aki azért vállalt gyereket, hogy legyen, aki helyette dolgozik, az meg is érdemli...

2020. febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez amit az elozo ir igaz, anyamnak sose volt jo semmi amit segitettem, ha nem pakoltan be a mosogatogepet azert orditott amikor hazajott, ha bepakoltam azert orditott mert hogy lehet ilyen rosszul bepakolni.
2020. febr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%
egy 11 évestől amúgy valaki komolyan elvárja hogy magától álljon neki porszívózni?:) kemény azért.
2020. márc. 15. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!