Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Slendrián számítógépfüggő...

Slendrián számítógépfüggő fiatal felnőtt fiadat hogyan küldted dolgozni?

Figyelt kérdés
Egyetemista, másodéves, informatikát tanul, hála Istennek állam támogatottságát élvezi. DE! Nem hajlandó szabadidejében elmenni dolgozni, pedig nagyon rosszul állunk anyagilag, jó lenne ha elmenne szakmai gyakorlatra, de sehova sem akarták eddig felvenni mert kevés a tudása még... Kifogás hegyek, ahelyett hogy próbálkozna még 20 helyen legalább. Mondtam neki, hogy vállaljon már el bármit, akár dobozpakolást, vagy wc takarítást, BÁRMIT hogy szakmai gyakorlatot kapjon. Aztán nagyon sok szünete van, december 15-től február 17-ig itthon veri a "botját" és egész nap csak gépezett meg játszott, a munka pedig büdös neki. 15-16 órákat játszik egy nap. Elegem van hogy nem csinál semmit, nem lehet a slendrián fejével beszélni. Mindjárt kezdődik neki az egyetem, láttam az órarendjét, simán elmehetne mellette dolgozni napi 4-5 órát. Mondom, bármi szakmai gyakorlat, vagy gyakornoknak jó lenne ha elmenne. Mit tegyek a slendrián fejével?

2020. febr. 15. 22:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Előítélet akkor van, amikor még nem tudsz a másikról semmit. Én ezeket az apákat minden egyes nap látom, beszélek velük órákat, együtt bandáznak a gyerekeink. Hallom hogy mit mondanak nekik, hogyan mondják, hallom ahogy nyilatkoznak róluk másoknak. Általában úgy indul, hogy na ez normálisnak látszik, erre megrángatja a gyereket, hogy eszébe ne jusson sírni, nevessen a játszóházban, vagy mikor szerencsétlen kissrác vágyik elismerésre és megkérdezi hogy szép e, az apja azt mondja minek kérdezel ilyeneket, vagy hogy na ez már megint kicsi, vagy nembaj, úgysem érti az 5 éves előtt..


Nem mintha az anyák mérföldekkel jobbak lennének, 100 anyából 20 úgy ahogy rendben van, 100 apából 10 úgy ahogy rendben van. Ez mind azokra vonatkozik, akikkel találkoztam már és legalább 3 órát beszéltem már vele(nem minddel egyhuzamban)

2020. febr. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Te beteg vagy...
2020. febr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
78%

Amikor egyetemre ment nyilván végiggondoltad, hogy hogy tudod majd kifizetni. Azóta változott a helyzet? Vagy csak az a baj, hogy szerinted nem csinál semmit?

Én nappalin tanultam, nálunk kreditrendszeren úgy volt az órarend, hogy egy előadás, egy lyuk, egy előadás, egy lyuk, utáltam, de így ment. Így reggel 8-ól kb. este 6-ig bent voltam az egyetemen, a szünetekben a könyvtárban tanultam, vagy csak simán bandáztunk. Volt egy nem egyetemista pasim, a szülei nem akarták fizetni a továbbtanulását, 18 évesen elment dolgozni. Az ideg szétvetette az irigységtől. Folyamatosan azt hallgattam tőle, hogy mennyi szabadidőm van, miért nem vállalok valami munkát. Mondtam neki, hogy aha, rendben, egyik nap reggel van 2 szabad órám, másik nap ebéd után. Szerinted ezt milyen munkához lehet igazítani? A szüleim meg azt mondták, ezzel nem kell foglalkozzak, majd ők megoldják. Az írásodból nekem is valahogy ez az irigykedés jön le, ami a korábbi pasimtól jött.

Persze, ha éheztem volna, el tudtam volna menni dolgozni sokan csinálták. Éjszaka pincérkedtek, hajnalban újságot kihordtak, a pezsgőgyárban palackoztak. A diákokat iszonyú éhbérért dolgoztatják amúgy!!! Hát, ők nem is nagyon jártak be órákra, nem volt idejük tanulni. Persze elvégezték kettesekkel, de nagyon nehéz volt nekik.

Persze megértem én, ha annyira rosszul álltok anyagilag, hogy ez kell. Akkor ülj le vele, és mondd el, hogy mi a helyzet. Zsebpénzt nem adnék neki, nem főznék rá, és pláne nem takarítanék utána.

Egyébként ha eddig mama-hotel, teljes kiszolgálás volt, most már elég fura lesz neki, ha ez megszűnik.

Amúgy akik azt mondják, hogy dobozolás nem gyakorlat, hát tévednek. Sok cég csinálja, hogy behívja gyakorlatra a diákokat, aztán mindenféle kuli munkát csináltatnak vele, amire nincs emberük. Iratfűzés, iratmegsemmisítés, fénymásolás. Stb. Aztán meg aláírják, hogy ott volt szakmai gyakorlaton, de persze nem sok mindent csinált. Informatikai cégnél dolgozom, nálunk is van rendszeres diákmunka. Kb. annyi a meló, hogy van egy teszt, amiért fel kell hívni embereket, 4 kérdést kell a telefonba feltenni, ezt csinálja egész nap, napi 30 emberrel, igen kreatív. És be tudja mutatni, hogy volt gyakorlaton, persze tanulni nem tanult semmit, de a cégeknek nem érdeke senkit betanítani, aki 3 hónapot tölt ott.

2020. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
80%

Te hogy lehetsz ennyire korlátolt? Mi ez a kamasz kategória egyáltalán?


Egyrészt, 20 évesen már nem kamasz, hanem fiatal felnőtt. Az, hogy te nem nevelted elég életképesre, a te problémád. Nincs könnyű egyetem, főleg nem infó szakon, az mindenhol rohadt nehéz. Megsúgom, infó szakon rengetegen csúsznak, erre is készülj fel. Semmi értelme nyüstölni. Azt is megsúgom, hogy nem lesz SZAKMAI GYAKORLATA, ha elmegy BÁRMILYEN munkát csinálni, még GYAKORLAT sem, hiszen az a gyakorlat, amit szakmában végez el. Igen, sok diák nem tud egyetem mellett gyakorlatba állni, mert heti 20 órákat legalább kérnek, 25-öt, közben persze legyél nappalis. Mesélj már nekünk az órarendjéről, mert nagyon sok munkahely, főleg a gyakorlatosok 8-16 óráig lehet melózni, aztán heti 20+ órát megkövetelnek. JA hát a fizetésről még fel sem világosítottalak, vagy nincs (tapasztalatot szerzel, az a fizetség), vagy kitörölheted vele, sajnos sokszor kihasználják az egyetemistákat is, mert amúgy a SZAKMAI tapasztalat legalább annyira fontos, mint a papír. De persze rajtad látszik, ezt fel se fogod, mert MENJEN EL SZÉPEN WCT PUCOLNI. Úristen. ZH-k puskázása meg senkit se érdekel, rengeteg kitöltő tárgy van, mérnöki tárgyak, menedzsment tárgyak, én se tanultam rá, csak a szakmai tárgyakra meg államvizsgára. Ennyi elég.


Semmivel sem lesz előrébb szerencsétlen, ha te elküldöd Aldiba pénztározni. Csodálom ha szerencsétlen "gyerek" elvégzi ilyen "támogatás" mellett, és nem adja fel.


Csak, hogy pozitív is legyek: segíts neki keresni SZAKMAI helyet, ahol elkezdhetne valami melót csinálni, ebbe kéne belegondolnotok. Nagyon hálásak lesztek, ha nem úgy jön ki az egyetemről, hogy semmi tapasztalata nincsen. Fel kéne keresni infós munkahelyeket, tanárokkal beszélni, hogy ajánljanak valamit (patronáló tanár biztos tud segíteni). Ha egy jó, szakmájába vágó helyre elmegy, lehúz ott pár félévet (gondolom még 4 van hátra kb), megismerkedik a szakmájával és jól mutat az önéletrajzban, ha bármit csinált egyetemi évek alatt.

2020. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

#21: pontosan, nem tudtál semmit de feltételezted, hogy az apa írta. Közben dehogy.



Ismersz egy-két apát, őket is csak felületesen, de próbálod magadnak felépíteni hogy az apák rosszak. Én nem érzem magam rossznak, és az apák többségén is azt látom manapság, hogy mindent megtesznek a családjukért.

Persze van aki elhagyja a családját sajnos, de többség azért jó.

2020. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Éva, ezt most minek emelted ki? Nem kaptál elég választ az új kérdésednél?
2020. ápr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!