Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit es hany evesen tudott...

Mit es hany evesen tudott eloszor onalloan fozni a gyereketek?

Figyelt kérdés
Irjatok etelt es eletkort.

2020. ápr. 4. 09:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

Szia én 13 évesen tudtam már instant levest,virslit,palacsintát,rántott husit,muffint,rántottát,tükörtojást

18/L

2020. ápr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Na szuper, koszi a válaszokat. Ugy latszik a rantotta az minden kis sef menujen szerepel, anno en is azzal kezdtem
2020. ápr. 5. 09:12
 13/20 anonim ***** válasza:
85%

Mindenki maga dönti el, mekkora kockázatot vállal.

Ha a széken állva megbillen a gyerek, mert mondjuk egy erős zajra önkéntelenül hátrakapja a fejét, aztán esés közben még a forróvizes fazekat is magára rántja, azért az elég ronda dolog.

De persze ritkán történik ilyen. Trambulinon ugrálni is veszélyes, biciklizni is, a fürdőkádba is bele lehet fulladni, és így tovább.Főzés közben is történhet baleset.

A közvélekedés meg cseppet sem egységes, sőt folyamatosan változik azzal kapcsolatban, milyen kockázat tartozik bele a normálisan vállalhatóba, és mi meríti ki a kiskorú veszélyeztetését. Fél órát egyedül otthon tölteni hét évesen, másodikosként egyedül elballagni az iskolába, éles késsel vágni óvodás korban, cigarettafüstben ülni az autóban 200km-en át és így tovább... Ezekkel 40 éve még semmi probléma nem volt, manapság viszont sokan a gyámügyért kiáltanak, ha ilyet hallanak, de legalább a saját gyerekeikkel kapcsolatban sose engednék meg.

2020. ápr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 V. Hélix válasza:
81%
Én 13 évesen tanultam meg főzni. Nem emlékszem mi volt az első, de az elején leginkább sültkrumplit, rizset, laskát, paraficsomszószt, krumplipürét, pörköltöt, rántottát, rántotthúst, meg egyébb alap dolgokat főztem, meg fél évvel később már tortát is sütöttem egyedül anyukám szülinapjára.
2020. ápr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
100%
az egy dolog hogy a kicsi gyerek segít panírozni stb de az még nem azt jelenti hogy felnőtt korára meg is tanul főzni ezt mindenki csinálja gyerekkorába
2020. ápr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

6 éves fiam van. Mi szakácsok vagyunk az apjával.

Ügyes a gyerek a konyhában, kiskorától látja , mi hogyan megy.

Egyedül melegszendvics, sima szendvics, főtt virsli (igen, forró a víz, de ügyesen biztonsággal kezeli!), tejbegríz és tükörtojás ami megy neki.

Tény, h sokszor voltam mellette és rászoltam, hogy mire vigyázzon. De ma már egyedül biztonsággal megcsinálja.

Büszke vagyok rá :)

Plusz mindig segít a konyhában, mikor főzünk.

2020. ápr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Az én 12,5 éves lányom a nővére 16. Szülinapjára teljesenegyedül sütött neki tortát. Instant leves is megy neki, pizza sütés, amerikai palacsinta, muffin, egyszer segített nekem húslevest főzni. :-)
2020. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
85%
13éves lányom van. Nagy ívben kerüli a konyhát....
2020. jún. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
57%
7 éves, 6 éves korától tud teljesen önállóan rántottát sütni, virslit, tésztát, rizst, főzni, és egyszer már megpróbált fasírtot is sütni, de az még nem ment neki, bár szerintem még bőven ráérne, de imád főzni.
2020. aug. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én 10-11 voltam, mikor az alap kajákat tudtam csinálni. Pl palacsinta, rántotta, sajtos tészta, paradicsomos tészta, főtt tojás stb...
2021. dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!