Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mi a véleményetek a...

Szülők! Mi a véleményetek a fiatalon ismertté válásról?

Figyelt kérdés
Én itt most nem a pár éves kisgyerekekről beszélek, hanem mondjuk 14 és 25 között. Ti hány éves kortól támogatnátok a fiatok/lányotok a karierjében? 18 alatt engednétek? 18 felett (akkor már nem lehet beleszólni) támogatnátok? Itt most nem arról beszélek hogy a hülyeségéről legyen ismert, hanem olyan dologban amiben tényleg tehetséges és szereti is.

2020. ápr. 27. 19:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
És miről akarna ez a gyerek videózni? Van valami eredeti ötlete, valami olyasmi, amit nem minden második ember csinál és leköti a nem csak 50-es iq-val rendelkező nézőket is? Mert annak nem sok értelmét látom, hogy “20 izgi tény rólam🤪😍😇🥳💖” kaliberű videókat gyártson. Ha nincs jó téma, akkor engedje el a dolgot, ha meg jól tud vágni/szerkeszteni, azt máshol kamatoztassa.
2020. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Az előbb írtam, vannak ilyen videósok is, keress rájuk!
2020. ápr. 28. 16:02
 13/28 anonim ***** válasza:

Én 16 éves kor előtt nem nagyon engedném a videózást - félteném. Azért tapasztalat, hogy előtte nem túl érettek az emberek, és nézettségért kb. bármit megtennének, ha megcsapja őket a szele, nem gondolnak bele, mit osztanak meg másokkal, nem tudják kiszűrni, melyik "rajongó" miért keresi fel őket. Volt is ebből botrány a Youtube-on, hogy a 14 év alatti tornászlányok versenyeiről feltett videókat meg táncos videókat pedofilok nézték vastagon és írogattak.


16 év felett engedném, bár nyilván attól függ, mit akarna megosztani, milyen témában. Pl. azt nem engedném, hogy zenékre meg film-, trashvideó hangrészletekre tátogjon-táncoljon TikTokon, meg a semmiről vlogoljon. És ha értelmes dologgal videózik, akkor is azért felügyelném, hogy mit oszt meg magáról (ha vmi elmbeteg rajongót összeszed, simán kitalálják pl. azt pár sztori alapján, hogy lakik, melyik suliba jár). Meg elbeszélgetnék vele a hírnév ártalmairól, és igyekeznék, hogy ne kerüljön rossz társaságba, ha szerződnek vele, átnézném a szerződést... megpróbálnék ügyelni rá, hogy pl. ne kerüljön olyan helyzetbe, hogy "jaj, ebben a szakmában így megy" jelszóval szexuálisan zaklassák, itassak, drogoztassák, koplaltassák.

2020. máj. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Egy kicsit paranoiás vagy utolsó, 16 évesen én már lazán megtudtam magam védeni. Általában nem drogot küldenek neki és nem is prostit. Híresnek lenni jobb, mint egy életet beskatulyázva leélni.
2020. máj. 4. 10:23
 15/28 anonim ***** válasza:
"Híresnek lenni jobb, mint egy életet beskatulyázva leélni." Szerinted miért lett sok híres ember öngyilkos? Vagy miért nincs a legtöbbnek fix párja, családja? Miért menekülnek sokszor függőségekbe? A híresség önmagában nem tesz boldoggá (sőt semmi, hisz állandó boldogság nincs is, csak pillanatokra) és senki nem lesz tőle halhatatlan se. Persze az ember nagyon vágyik, főleg kamaszként és karrierje kezdetén arra, hogy megdicsérjék, hogy fontos és különleges legyen és ez jó. De vékony jég, ha csak önmaga körül forog és csak külső visszajelzésektől függ. Ha meg nem akarsz beskatulyázva lenni, legyél önmagad, ne a többi hírességet másold.
2020. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
16 évesen már valaki bőven elég érett kiépíteni a karierjét.
2020. máj. 4. 11:41
 17/28 anonim válasza:
Szerintem mindenképp hagyd. ilyen korban már NEM a szülőnek kell kijelölnie a lánya/fia útját! Ha ő úgy dönt, hogy ezt szeretné, akkor hagyd, hagy csinálja! Mindenkinek meg kell hoznia a saját döntéseit az életét illetően. Ne akadályozd meg abban, hogy ő döntsön. Ez az én véleményem.
2020. máj. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Utolsónál ott a pont! ;-)
2020. máj. 5. 10:40
 19/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, nyilván, ha vki csak youtuberkedik, nem megy eseményekre (ha ismert lesz, hívják), hanem otthon kuksol a 4 fal között, meg tudja, hogy a youtuberek közül kivel érdemes ismerkedni-barátkozni (Nosika-ügy...) akkor ja. De nemcsak youtuber lehet ismert fiatalon, hanem színész, modell is. És 16 évesen bőven nem teljesen érett még senki, max. annak hiszi magát.
2020. máj. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
2 év és felnőtt, nem két év és 10, na ne szórakozz!
2020. máj. 5. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!