Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mivel motivalod a felsős...

Mivel motivalod a felsős gyerekedet arra, hogy otthon olvassa, tanulja a feladott leckéket?

Figyelt kérdés

Én már kezdek belefaradni nagyon abba, hogy minden nap osszeveszunk. Nem ül le, nem veszi elő, nincs kedve hozzá.. Jó tanuló, de motiváció, szorgalom nulla. Inkább kitakaritja a szobájat és olyan dolgoktól csinál, amit nem szokott... (szoba takarítást szokott).


Mellé ülök, nyomtatok színes képeket is hozzá, hátha kedve lesz, de nem... Es közben érzem, hogy egyre távolodik az anyagtól, ahogy jönnek a leckék, nem friss a tudása.


Félre ne értsétek, nem azt akarom, hogy zseni legyen vagy kitűnő, sőt...


De azt látom, hogy fogalma sincs a tananyag témáról. Ha játékosan sportolás közben kerdezgetem, akkor is kiakad... Segitseeeg! Valami jó ötlet? 12 eves lány.


2020. máj. 6. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, hogy jó tanuló, akkor valamennyire tanul, mert jó jegyeket hoz haza, nem? Nem lehet, hogy csak szimplán veled nem akar tanulni?
2020. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jó tanuló volt amíg suliba járt. 😊 Most jóval gyengébb jegyzékét kap. Lehet hogy velem nem akar, pedig nem telepszem rá, sárkány sem vagyok... Nincs ötletem...
2020. máj. 6. 16:15
 3/15 A kérdező kommentje:
Jegyeket bocsánat, csak atirja a telefon.
2020. máj. 6. 16:16
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

A fiam (13 éves)szereti ha elmondom neki az anyagot... Heti kétszer-háromszor próbálok időt szánni rá....elolvasom előre, kijegyzetelem....ő így hajlandó megtanulni.

Amúgy jó tanuló, csak ő is lusta....meg aztán van a bünti, ő nem játszhat ps-en.

Van valami amivel tudod büntetni? Persze jutalmazni is kell! Nálunk most a klassz póló, cipő...ilyesmi jött be.

2020. máj. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyos vagy. 😊 Hát nem igazán tudom mivel büntetni, mert nincs ilyen hogy PS vagy egyebek, bezarom a szobájába buntibol, simán eljátszik bármivel. Ruha, játék és egyéb megvonása sem hatja meg, annyira nem éli meg buntinek ha nem kap meg valamit, mert sose voltak ezek teljesítményéhez kötve,meg őszintén szólva rengeteg ruhája,játéka van, nem szokott semmit kérni.


Dicsérni mindig szoktam ha megerdemli.


Azt látom az lenne jó ha helyette megcsinálnam az összes házit és tanuljam meg én.. Próbálok kitalalni valamit erre. Köszönöm szépen a választ.

2020. máj. 6. 18:19
 6/15 anonim ***** válasza:
30%
En mar ott tartok penzt kap a jegyek utan mert maskepp arra sem hajlando, hogy a feladott verset megtanulja. Velem nem tanul, magatol tanult idaig. De mioza ez az online suli van allandoan nyaggatni kell.12 eves fiam van
2020. máj. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Emberek ez nagyon durva hogy valaki kijegyzeteli a gyerek helyett az anyagot. Nem bàntásból kérdezem de neked nincs munkahelyed?

11-es vagyok és 4 feletti az átlagom pedig soha nem tanult helyettem anyám...


Na de hogy ne legyen annyira off: jutalmazd meg érte ha tanul, és beszélhessetek arról hogy mi tudná motiválni.

2020. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek is. 😊 Hát épp ez az, hogy én is képes lennék rá, hogy kijegyzeteljem helyette, de 2 okból nem teszem. Egyik az, hogy home office-ban dolgozom, szóval nem érek rá sajnos, másrészt pedig félek hogy ezt szokna meg. Attól meg isten ments... Próbálkozom a jutalmazassal. (nem pénz, hanem inkább valami, hogy elmegyunk utána biciklizni, bár ez amúgy is alap kéne hogy legyen, hogy mozgunk a friss levegőn.mmde akkor most jutalom lesz átmenetileg.) köszönöm szépen mindenki válaszát. Ment a zöld kéz m😊
2020. máj. 6. 21:24
 9/15 anonim ***** válasza:
72%

Nem lehet hogy nincsen elhatárolva a tanulás az élet többi részétől, és azért áll ellen mert frusztrálja hogy egész nap iskola van, nem tud szabadulni tőle?

Megvan a rutin hogy reggel felkel, megreggelizik, felöltözik valami “iskolai” ruhába (nem kell csinosban ülnie otthon, csak valami ami nem a sportolós ruhája meg a pizsamája), “elmegy az iskolába” (odakészíti az összes cuccát az asztalra, elpakol mindent ami nem tanulnivaló, megkapja kinyomtatva a leckéket, be van osztva órarend-jelleggel hogy kilenctől tízig matekóra van, utána 15 perc szünet, utána angolóra), és egy megadott időben “kicsengetnek”, ami után nincs iskola?


Ezt a rendszert neked kell bevezetned, 12 évesen nem tudja hogy szüksége van rá, mert totyogó korától fogva készen kapja. Nem is ismer mást, hiszen a bölcsiben, oviban, iskolában mindig van valamilyen intézményi rutin. Viszont ahhoz elég idős már hogy ha elmagyarázod neki, megértse, főleg ha te is kialakítasz hasonló rutint hogy napközben “elmész dolgozni”, este meg “hazajössz”. Ne engedd hogy összefolyjon, ne kérdezgesd sportolás vagy ebéd közben a tananyagot, ne engedd hogy “óra közben” játsszon vagy egyen, és ne legyen a családi szórakozás jutalom.


Amúgy nem tudom utolsó miért van ennyire kiakadva azon hogy a szülők kijegyzetelik az anyagot. Te 17 éves lehetsz kb, a kislány 12. Te tudsz úgy tanulni hogy leülsz a könyv elé, elolvasod a teljesen új anyagot és megérted, ő még nem, mert sose volt elvárás. Amikor 12 éves voltál, neked is kijegyzetelték és elmondták a tananyagot, csak nem anyukád hanem a tanárod órán, mert amikor te 12 éves voltál nem zárt be az összes iskola egy egészségügyi válsághelyzet miatt. Ez is lehet egy jó megoldás annak akinek van ideje.

2020. máj. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

14 éves, 7-es lányom 4-es, 5-ös tanuló, teljesen meg vagyok vele elégedve. Suli időben délután keveset tanult, most se tanul sokkal többet (tananyagot leírja, megoldja a feladatokat, de nem tanul) de neki máégis megmarad valamennyire. Szünetekkel egybe véve 2-re mindig végezni szokott, minden reggel mondja nekünk, hogy miket kapott, elmondja minek örül, minek nem, és hogy milyen sorrendben csinálja. (Nehéz, utána amit nem szeret, végül amit szeret)


Ezt a módszert ajánlom, nálunk a lány fejlesztette ki. :D Sok sikert a te gyermekednek is, remélem sikerül rávenned a tanulásra, főleg ha hetedikes! :-)

2020. máj. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!