Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem tudom elvinni...

Miért nem tudom elvinni kamasz lányomat fogorvoshoz? Kértem neki időpontot, mert idén elmarad az iskolafogaszat, de teljesen kiakadt.

Figyelt kérdés

Kérdeztem, hogy van-e rossz foga, amiatt-e, de azt mondja, nincs. Akkor miért nem akar menni? Hazudik szerintetek?

16 éves lesz.


2020. máj. 13. 17:10
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Nem akarom tovább halogatni, már majdnem fél éves probléma ez a hajhullas, nem hiszem, hogy azzal, hogy elviszem fogorvoshoz, aki belenez a szajaba, nagyon veszelyeztetnem. Szerintem tobbet artok vele, ha varok meg, es esetleg van valami gond a fogaival, mint hogy elviszem most.

Nem foglalkoztam eddig ugy ezzel, mert jartak a sulival rendszeresen, gondoltam, ha valami gond van, szolnak, es majd elviszem a sajat fogorvosunkhoz.

De igy jobban belegondolva soha nem lattam semmilyen papirt, hogy tenyleg minden rendben van, csak szoban mondta, en meg biztam benne.

Most egyre jobban azt erzem, hogy valami baj van, es nem mert szolni. :(

Mindegy, beszeltem vele, megmondtam neki, hogy holnap mindenkepp elmegyunk, nem fognak semmit csinalni, csak megnezik a fogait, azota a szobájában duzzog.

2020. máj. 13. 19:44
 12/29 anonim ***** válasza:
96%

Ha jártak a sulival rendszeresen fogorvosnál, akkor simán lehetett valami rossz élménye, ami miatt most szorong.

Én is sokáig rettegtem a fogorvostól néhány korábbi élmény miatt. Mindenképp egy toleráns, jófej fogorvoshoz vidd, aki megérti a szorongását.

2020. máj. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
97%
Ha az a tipped, hogy titkol valamit, esetleg ajánld fel neki, hogy ha szeretné, nem mész be vele a rendelőbe. A váróban vársz, ha valamihez a beleegyezésed kell vagy, ha magán, fizetni.
2020. máj. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Nem megyek be vele, én se szerettem anno, ha a szüleim ott voltak.

Kedves, rendes 40 év körüli orvoshoz viszem, hozza jarunk a ferjemmel évek óta.

Az iskolafogaszaton csak szurtek, nem kezeltek szuloi beleegyezes nélkül, szoval nem hiszem, hogy lenne bármi rossz élménye.

2020. máj. 14. 07:50
 15/29 anonim válasza:
98%

Nem akarom rád hozni a frászt, de magamból kiindulva szerintem van valami rossz foga, ami miatt csinalja ezt az egeszet.

Anno engem is elkuldott a háziorvos fogorvoshoz, amikor a vervetel alapjan gyulladas volt a szervezetemben, es megnezte a fogaimat es latta, hogy annyira nem oke a helyzet.

Csak en egyedul voltam nala es nem akart adni addig igazolast, amig nem mentem el fogorvoshoz. Hasonlo idos voltam, mint a lanyod es hasonloan viselkedtem.

Az iskolafogorvosos papírt nalunk ala kellett iratni a szulovel, de mindig megoldottam en...


Hányra mentek?

2020. máj. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Hát, köszi, igazából szerintem én legalább olyan ideges vagyok, mint ő. :)

Majd 11-re megyünk, remélem el tudom vinni, mert azóta se mozdult ki, már kétszer szóltam, hogy jöjjön, egyen valamit.

De beszélt vele reggel az apja is, mondta neki, ha velem nem jön, hazajön és elviszi ő, ne csinálja már ezt a balhét.

2020. máj. 14. 09:15
 17/29 anonim ***** válasza:
72%

"Kérdeztem, hogy van-e rossz foga, amiatt-e, de azt mondja, nincs. Akkor miért nem akar menni?"


Ha nincs rossz foga, mégis miért akarna menni? :D Hogy matikáljanak egyet a szájában a semmiért?

2020. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
81%

Feltételezhetően valami problémát elhallgatott, mert fél a fogorvosi kezeléstől. Rengetegen félnek, ezt meg lehet érteni. Viszont ha rendszeresen mos fogat, akkor 16 évesen olyan nagy probléma nem lehet, esetleg néhány fogtömésre lesz szükség. Fontos, hogy ne balhézz, ha kiderül, hogy valamit elhallgatott, segíteni kell neki abban, hogy oldódjon a szorongása.

A fogorvos ha tényleg megértő és rendes, remélhetőleg ráveszi, hogy félévente menjen el hozzá is szűrésre. Ha erre kerül sor, pár alkalom után már nem fog félni.

2020. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Sajnos jó volt a megérzésem, van egy biztos menthetetlen foga, egy, amit megpróbálnak megmenteni, de nem ígért az orvos semmit, meg vagy 5-6 foga lyukas, nem is emlékszem, mennyit mondott az orvos. :(((

Hát én teljesen kiakadtam, nem tudom, hogy voltam ekkora marha, hogy nem vittem én orvoshoz, amikor mi is mentünk, miért bíztam benne.

Nekem 45 évesen nincs hiányzó fogam, neki meg ki kell húzni egyet biztosan, nagyon magam alatt vagyok. :((

Azt mondta az orvos, simán hullhat emiatt a haja, mutatta a röntgent, hatalmas feketeség volt a röntgenen a gyökér körül, azt mondta, az egy csúnya gyulladás.

Nem tudom, miért nem szólt, pedig fáj is neki, azt mondta az orvos, mert amikor megkopogtatta, majd kiugrott a székből, meg egy jókora dudor is van a fog gyökerénél, azt mondta, biztos nem tud azon az oldalon enni.


Nagyon gyötör a lelkiismeret, ráadásul nem szól hozzám azóta sem. :(


Sz.ranya vagyok???

2020. máj. 14. 12:56
 20/29 anonim ***** válasza:
72%

Fhuuu ez sok penzbe fog kerulni :O


Nem a te hibad, o hazudott neked hogy jart ellenorzesre. Ez van, tanultarok belole.

2020. máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!