Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A nagyobb lànyom 11 èves,ès...

A nagyobb lànyom 11 èves,ès terrorizàlja a 3 èves kisöccsèt.Hogyan büntessem meg èrte?

Figyelt kérdés
Vèletlen làttam meg,hogy pofozta.Volt olyan is ,hogy beszorította a fejèt a mellkasàhoz,hogy levegőhöz se jutott.Hiàba beszèltünk vele az apjàval ugyanúgy csinàlja tovàbb.

2020. jún. 1. 07:29
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Itt a büntetés kevés.. én már elvittem volna egy szakemberhez,mielőtt megfolytja..
2020. jún. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

húú nagyon féltékeny... a büntetés csak olaj a tűzre, szidás sennit sem ér - amikor nem látod megbosszulja. Ajánlatom: menj vele, csak vele sétálni, legyen kettőtöknek rendszeresen külön programotok - ugyanis rád féltékeny téged érez elveszítve a kistestvértől. Addig legyen más a kicsivel. (hetente rendszeresen 1-2 óra, ennyit lehet biztosítani családi segítséggel)

És akkor soha (!) ne a testvérről beszéljetek, ne is említsd hogy összefügg a problémával. Hanem lazán, amit láttok, vagy egymásról, a legjobb, ha hagyod, hogy azt mondja, amit szeretne, ami Őt érdekli, ami neki fontos, figyelj CSAK RÁ. El fog múlni. (egy sokgyerekes anyuka mesélte: náluk az a születésnapi, névnapi ajándék, az ünnepelt mondja meg hova menjenek csak vele, és mit csináljanak... működik)

2020. jún. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Pont akkora a korkülönbség közöttük, mint a bátyám és én közöttem. A bátyám az egész gyerekkoromban fizikailag terrorizált, vert, fojtogatott úgy, hogy rám feküdt és összenyomott, a fejemet a falba verte, stb., kihasználta a fizikai fölényét (én nő vagyok). Hogy mi volt az oka, csak tippelgetni tudok, mi nagyon kicsi élettérben zsúfolódtunk össze, a bátyámmal egy 9 négyzetméteres félszobában, és a szüleink reggeltől estig dolgoztak, mindig a bátyámra voltam bízva. Ez egy nagyon egészségtelen helyzet volt, egy kamaszra rákényszeríteni a kishúgát, nem csoda, hogy rajtam vezette le a feszkót. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy gondold át, mennyire van a nagyobbik rákényszerítve, hogy törődjön meg "szeresse" a kistesót, van-e külön élettere a nagynak, ahová vissza tud vonulni, és van-e külön közös idő veletek, szülőkkel. Illetve a büntetés is nagyon fontos, ha rajtakapod, hogy bántja a kicsit, mindig következetesen legyen valamilyen büntetés (NEM verésre és nem lelki terrorra gondolok).
2020. jún. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Ne legyen vele kettesben soha, ne használd bébiszitternek, mert akkor ez lesz.
2020. jún. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Koztem es tesom kozt is 8 ev van... Sosem bantottam. Szerintem nem szereti a tesojat. Ha szeretne nem tudna ilyet tenni.


En bizony felpofoznam de hat mindenki mas.

2020. jún. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Amugy 4essel egyetertek, engem is bebiszotternek hasznaltak. Hosszu sztori, de lenyeg hogy barataim is eltuntek kistesom miatt.


Szerintem ez intelligencia kerdesei is kicsit, h ki hogy dolgozza fel fogja fel. Nem bantasbol...de szerintem a nagyobbik gyereked egy bunko tusko, es lehet h errol a genek tehetnek.


Az o fegyverevel tamadnek vissza.

2020. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem megoldás a büntetés. És elég nagy baj, hogy neked ez az egy eszköz jut eszedbe.


Azért csinálja, mert azt érzi, hogy a kicsi elvette a helyét, őt jobban szeretitek, és mert babysitternek használjátok, pedig nem ő akart gyereket.

2020. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém és köztem 9 év van. Mi nagyon szerettük egymást. Szerintem is pszichológushoz vidd el, hogy kiderüljön mi a konkrét problémája. Én amúgy vigyáztam is anno ocsemre, mentem érte oviba is (falu) de nem volt sose ramlocsolve. Meg egyszer az oviban felejtettem, mert elfelejtettem, hogy nekem kene érte menni, de akkor se lettem leszidva, mert azért nyilván nem elvárható egy 12-13 evestol hogy full felelősséggel tartozzon a tesojaert. Az óvó néni telefonált, aztán elszaladtam érte.

Szóval azért én atgondolnam te mit vársz el a nagyobbtól és az reális e. De amúgy az nalunk is előfordult hogy lebunyoztam, mert nem hagyott békén, nem ment ki a szobambol. De ezt is úgy intézték anyáék, hogy közölték vele, ha kérem, hagyjon békén én meg nekik szóljak.

2020. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Inkább nézz magadba. Gondolom a picinek mindent lehet, mert tündibündi apróság, a kislány (mert egy ennyi idős gyerek sem nagy) pedig tűrjön el mindent. Rá van sózva az öcsi, amikor csak lehet. Egyik volt osztálytársam is gyűlölte az öccsét. Nem tudott tőle tanulni, nyugton lenni, mert állandóan rajta lógott a kicsi. Összefirkálta a nővére füzeteit, amit a fiókból rámolt ki, azt még a lány volt a hibás ezért is. Neki kellett oviba vinni a kicsit meg hazahozni. És még sok más. Nem kistesót kéne szülni, hanem a szülőnek saját magának gyereket. Ha csak szülni megy, játszani vele nem, akkor inkább ne. A legtöbb gyerek a háta közepére sem kíván egy vinnyogó árnyékot.
2020. jún. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
84%
A probléma ott kezdődik, hogy neked szülőként a büntetés jut eszedbe, megoldásként. Aki ilyen kérdést tesz fel, mint te, az nem való szülőnek. Büntetéssel csak azt éred el, hogy teljesen eltávolodik tőled a lányod, és ha esetleg baja lesz, nem mer majd szólni, nem fog bízni benned. Nézz körül a családi életetekben, és keresd meg a problémát, miért bántja a lányod a tesót. El van hanyagolva? Nem foglalkoztok vele eleget? A kicsinek mindent szabad, neki meg semmit? Gondolkodj el ezeken.
2020. jún. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!