Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Engednétek a 14 éves...

Szülők! Engednétek a 14 éves (most megy középiskolába) lányotoknak h befesse a haját? - vagy csak esetleg kimosható hajfestékkel?

Figyelt kérdés
2010. júl. 31. 12:31
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
76%
nekem megengedte anyukám 14 évesen, hogy az övéről maradt festéket rákenjük az én hajamra. nem lett belőle semmi baj, most vagyok 25 és van hajam:) már nem festetem, mert nincs türelmem órákat üldögélni a fodrásznál vagy magamnak szenvedni vele. kipróbáltam és kész. ettől nem lett semmi bajom, nem ártottam vele senkinek.
2010. júl. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Barnás.szöke a hajam.és eredetileg olyan ,hogy totál világos 1 vékony tincs utána tiszta sötét.mintha melirozva lenne.igaz az egyik felébe van 3 sötétbarna melircsik. amugy azóta a szöke jobban teccik,és megbántam a csikokat... beszélj vele... kimosható jobb lene
2010. júl. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
76%

Sokan úgy vannak vele hogy a hajfestéket nem engedik meg, de hajvasalót meg vesznek a lányuknak... Ezt nem a kérdezőre értettem, csak azt is tudni kell hogy aki festeti a haját, az 80% vasalja is, és ezért meg tönkre olyan hamar. Nekem 2éve van már folyamatosan festetve, ami azt jelenti, hogy 16 éves korom óta. Akkor azért döntöttem úgy, mert már nagyon untam a hajam, nagyon unalmas szine volt, a szőke és a barna közti átmenethez mintha szürkét is raktak volna. Szerettem volna egy feltünő színt, így lettem vörös. És nem bántam meg, nem hullik a hajam, nem száraz, nem dúrva, és elég kéthavonta újrafesteni. Amit sokan nem vesznek figyelembe, hogy a festet hajra már másféle sampon kell, és minden hajmosás után balzsamot kell használni, csak így lehet megelőzni hogy durva tapintású legyen.

Én mielőtt döntenék, hogy megengenjem-e a lányomnak, megkérdezném hogy miért akarja festetni. Ha csak azért mert az osztálytársai/barátnői is festetik, akkor nem engedném meg.

2010. júl. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
0%

Minek kedves szülő?

Nem engedném és ne is engedd!!!!!!!!!!!!

2010. júl. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
38%

15:15ös olvasd a többi válaszolót aki mind irja,hogy semmi bajuk nem lett a hajfestéstől.

Kérdező:nyugodtan engedd meg :)

2010. júl. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan meg lehet neki engedni,de ha nem fodrász csinálja,hanem valami hozzáértő rokon/barát/ismerős,akkor olyan hajfestéket lenne érdemes venni,ami nem roncsolja annyira a hajat,és először meg kell bizonyosodni róla,hogy tényleg olyan színű lesz a haja,mint amilyen a dobozon van.
2010. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim válasza:

A hennás festéket próbálja ki!

nekem is olyannal van festve a hajam és semmi baja sincs.

2010. júl. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim válasza:
0%
Hello én 13 éves vok és már vagy 3× be volt festve a hajam elöször csak a fufrum de utána az egész és nem kimoshatosal szoval sztem nem gáz
2010. aug. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
76%

szerintem megengedheted. nem lesz semmi baja... persze nem kék, lila, tűzpiros, platinaszőke...

ha tiltod abból csak vita lesz. ha meg megengeded, akkor ő is látja hogy jót akarsz és nagy rá az esély hogy szótfogadjon és nem valami hupi színre festi. aztán ha kipróbálta lenyugszik és lehet többet nem is akarja befesteni...

egyrészt vannak ma már olyan hajfestékek amik nem rongálják szarrá a hajat (nem az a bizonyos XXL..) másrészt ha annyira utálja a hajszinét, nem mindegy hogy most vagy 2-3 év múlva kezdi festeni?

2010. aug. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
35%

Én nem engedném meg, mármint a saját lányomnak.

Mégpedig azért nem mert színtiszta mű-vegyi anyag, amivel mérgezi már ennyi idősen a szervezetét és majd úgy huszonéves korában jön ki rajta tünet, csak nem fogja tudni, mitől.

Esetleg a szalagavatóra és ballagásra már megengedném, de hennával. Vagy kimosható színezővel és nem állandóra, csak alkalomra, de már így is nyertem neki 4 évet.


Festés helyett viszont azt is megmutatnám, hogyan manipulál a média, hogy mindenki meg akarjon felelni a "trendi" elvárásoknak és csak vegyél, vegyél és vegyél, használj sok mű vacakot, mert kell a pénz a cégtulajdonosoknak.

2010. aug. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!